Výsledky 1 až 25 z 223

Téma: fotovoltaika

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #19

    Standardní Re: fotovoltaika

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Radioaktivního odpadu bych se nebál, je to jedna z věcí, který jsou celosvětově dost dobře hlídaný. Daleko horší nebezpečí jsou jedy a jiný chemický svinstva, který se běžně házej do moře nebo vozej do afriky, protože je to levnější než je bezpečně zlikvidovat.

    Ad Thorium: nechce se mi to studovat, je to http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=4365? Jestli to je ono, tak to je do budoucna rozhodně perspektivní zdroj energie.
    ne to vypada jako neco trochu jineho...zakladem toho "meho" odkazu je LFTR - Liquid Fluorid Thorium Reactor, ktery je teoreticky kompaktni, levny a zcela bezpecny. Je nizkotlaky, vysokoteplotni (vysoka tepelna ucinnost) a vpodstate neumoznuje zneuziti k vyrobe bomb.

    Citace Původně odeslal Ištván Zobrazit příspěvek
    To Petrik: Máš pravdu...ale podle mě se na to díváš dětskýma očima. Ty prachy co z nás takle pumpujou jdou hlavně někomu do kapsy a možná nějaký procento zůstane dejme tomu na ten výzkum.
    Narust investic napr. v nemecku do vyzkumu FV se za posledni roky zvednul o stovky procent, investuji predevsim firmy, co ty panely vyrabi. Na zapade je totiz u firem obvykle vetsinu zisku investovat do inovaci a rustu, tuneluje se v CR V tydnu byl o EKO ekonomice velky clanek a nemecko na ni zacina budouvat ekonomickou strategii (to asi neni ten nejlepsi nazev, ekonomove prominou), rozjelo se to prave az po schvaleni onoho prulomoveho zakona o vykupu energie z obnovytelnych zdroju...doporucji precist.

    Citace Původně odeslal Ištván Zobrazit příspěvek
    Uhlí už bych taky přestal pálit, ale nejdřív ať doslouží současně provozované elektrárny. Nejsme tak bohatí aby jsme je mohli jen tak zbořit. Budoucnost (příštích 100 let) je jednoznačně v jádru, uranu máme fakt na rozdávání a odpad už není hrozba, ale zboží. Je o něj zájem ze zahraničí, je z něj využito pouze asi 3% energie-proto půjde znovu použít. A hlavně je ho fakt málo....
    Uran dochazi v celosvetovem meridku pomerne rychle, odhaduje se ze dojde o dost drive nez ropa a plyn. V zahranici maji zajem o vyhorele palivo? tak to slysim poprve, muzes dodat nejaky link? proc tedy EU zacina hledat misto pro trvale uloziste? Vyuziti mas asi na mysli v rychlych mnozivych reaktorech....jeden, co se stavi, se potyka s velkymi problemy a cena zavratne stoupa.. a vykon nebude nic moc. ale jak jsi sprave rekl, ze ho relativne malo.[/QUOTE]


    Citace Původně odeslal Ištván Zobrazit příspěvek
    A podle mě má Klaus pravdu, planeta by se oteplovala i bez nás. Jen prostě nejde s davem a to je nepopulární že.....
    jiste, ty miliardy tun uhliku, co byly v zemi miliony let a my je (z historie zeme za temer nulovou dobu) spalenim uvolnili do atmosfery (CO+CO2), by se tam dostaly samy i bez nas
    Naposledy upravil Petrik; 26.10.2009 v 21:09.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •