ten muj prispevek jsem si bohuzel nevymyslel, ani to neni nejaky muj nazor, to je proste holy fakt, ale mozna jsem to trochu prehnal s tim vyrokem, ze zaruka jeden rok je bezna. Napr. vsechny vyrobky, ktere se pro ICO zakzniky prodavaji se zarukou jeden rok, maji od distributora zaruku jeden rok a to z toho prosteho duvodu, ze takovu zaruku poskytuje vyrobce. Napr vetsina sortimentu HP a nekteri dalsi vyrobci ntb, dale pak nektere OEM vyrobky (MS) atd. Za neopravitelne zavadu distributor penize obyvkle nevraci, je bezne ze doda novejsi model nebo jiny novy. Velci prodejci ale mohou na distributora patricne zatlacit anebo cas od casu pozadovat vyjimku, u malych to moc nehrozi. Je to sice z jineho soudku, ale napr. Makro ma naprosto bezne splatnosti faktur 6 mesicu, to je pul roku (neni to preklep) a kdyz vam to po nekolikate urgenci slavnostne zaplati, neopomenou zdurazinit, ze mate vlastne stesti a ze si toho mate vazit. To je moje temer vlastni zkusenost (delal jsem pro ne nejake zakazky skrz jednu agenturu). Navic pozaduji naprosto nesmyslne nakupni ceny.




Odpověď s citací