Výsledky 1 až 25 z 40

Téma: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

    Rozsah je velmi dobrý, na tele-konci použitelný i pro portréty a spol., rozhodně bych nechtěl delší konec na konto 24 mm eq. a/nebo kvality. A pokud sedí ten obrázek konstrukce, tak to pro kvalitní výsledek optiky předpoklady má (uhm, ono z 8 čoček čtyři asférické je taky dost).

    Koukám do těch specs a umí to toho dost, fotit do RAWu, dobré video, plně nastavitelný blesk, atd. Já bych jen vyměnil displej za menší pro větší čudlíky (toho joysticku bych se dost bál) a delší výdrž aku a vzhledem k f/2.0 mi připadá nejrychlejší čas 1/2000 dost málo, ale na tomhle asi není proč fotit v dobrém světle na plnou díru.

    Pokud to bude mít slušné výstupy a cena padne někam kolem 300 GBP, tak bych to do kapsy bral .

    no-X: nebudu šťourat .
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  2. #2

    Standardní Re: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

    Klidně šťourej Já si prostě jen myslím, že Leica má na kvalitní objektiv s tímto rozsahem. Pokud zvládla 35mm se zoomem 12x, přičemž i konec byl bezproblémově použitelný na 1/1,8" senzoru, tak si myslím, že pro posun na 24mm snad není třeba zkrácení rozsahu více než 4x (obzvlášť na větším senzoru, který má o 20% větší vzdálenost mezi středy fotofiod). Spíš si myslím, že si nechávají rezervu pro LX4
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  3. #3

    Standardní Re: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

    Ale já nechci . Vzpomněl jsem si jen na to, že 28/4.0 u DP1 ti moc limitující nepřišlo a 24-60/2.0-2.8 trochu ano ... Já si naopak snadno vzpomenu na svůj Soňák DSC-S85 se snímačem 1/1.8" a objektivem 34-102/2.0-2.5, resp. na to, jak byl ten objektiv velký.

    No, kdybych si měl já napískat, tak do tohohle vrznu moderní - bohužel neexistující - 2/3" snímač s max. 6 megapixely ... A na svoje focení bych klidně bral něco jako má Kodak - dvě pevná ohniska, třeba fisheye a k tomu 70 mm eq. a šel bych pro to hned . Ale LX3 je prima kompromis, jen je imho celkový tón těch zpráv trošku velkohubý, protože žádnou "super zázračnou" kvalitu výstupu prostě čekat nemůžeme a to ani když zůstaneme ve třídě kompaktů.

    btw: ad Leica ... Já si myslím, že Leica toho moc nemá, stejně Schneider-Kreuznach nebo CZ. Fakt bych chtěl někdy vidět, jak objektivy v kompaktech navrhují a vyrábějí tyhle firmy ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    281

    Standardní Re: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    toho joysticku bych se dost bál
    Pokud to bude mít joystick na způsob FZ7, tak se není čeho bát. Po dvou a půl letech celkem intenzivního používání je furt bezproblémový a ovládání je docela rychlé a přesné.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  5. #5

    Standardní Re: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

    Myslel jsem tím velikost a přesnost ovládání ... (prostě že mi ten joystick připadá mrňavý)
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  6. #6

    Standardní Re: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Ale já nechci . Vzpomněl jsem si jen na to, že 28/4.0 u DP1 ti moc limitující nepřišlo a 24-60/2.0-2.8 trochu ano ...
    DP1 byla uvedena jako kompakt, na kterém je kladen bezkompromisní důraz na kvalitu výstupu. A to splňuje. Kdežto Panasonic LX3 prezentuje jako univerzální high-end kompakt, takže se na mě nemůžeš zlobit, když od něj očekávám univerzálnost.

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    btw: ad Leica ... Já si myslím, že Leica toho moc nemá, stejně Schneider-Kreuznach nebo CZ. Fakt bych chtěl někdy vidět, jak objektivy v kompaktech navrhují a vyrábějí tyhle firmy ...
    Vím, že Zeiss prodává značku komukoli, kdo si vzpomene, ale nevím o tom, že by značku prodávala i Leica, obzvlášť když LX3 vydá i Leica pod svým jménem, jako to bylo u u většiny digitálů, na nichž společně s Pansonicem pracovali. Ať tak či tak, nemění to nic na tom, že Leica objektivy (jak v kompaktech, tak pro zrcadlovky) jsou jedněmi z nejlepších, ne-li nejlepšími.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  7. #7

    Standardní Re: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

    Jen říkám, že vřele pochybuju, že např. Leica vyrábí optiku a kompletuje objektivy pro Panasonic, asi se podílí na návrhu. Prostě jsem přesvědčený, že tahle loga jsou především marketing, nakonec není problém najít několik kompaktů se zcela stejným objektivem - a někde bude to logo a jinde jiné.

    Že mají kompakty od Panasonicu výbornou optiku o tom není sporu, zdali za to může Leica o tom už by řeč být právě mohla a zas přehnaně bych to neglorifikoval - všichni asi víme, kolik generací Venus enginu zabralo Panasonicu než byla ta optika tak dobrá .
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  8. #8

    Standardní Re: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

    Pokud nemáš zkušenost se starou FZ30, podívej se klidně na testy - aberuje minimálně, zkreslení je minimální a ostrost vynikající. VE s tím zas tolik společného nemá...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  9. #9

    Standardní Re: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Pokud nemáš zkušenost se starou FZ30, podívej se klidně na testy - aberuje minimálně, zkreslení je minimální a ostrost vynikající. VE s tím zas tolik společného nemá...
    I když s tím dnes budeš mít už asi trochu problém - porovnej si v UZkách FZ10, FZ20 a FZ30. A předpokládám, že se nebudeš domnívat, že se u Leicy naučili po víc než 80 letech, jak se vyrovnat s optickými vadami zrovna na kompaktech od Panasonicu.

    btw: co se týče zkušenosti, tak jsem s Panasonicem začínal ve chvíli, kdy měl jejich nejlepší foťák rozlišení 640x480 a "pár" let potom mě toho v kompaktech moc neminulo. To nic ve zlém, ale neuč rybu plavat.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele sAd
    Založen
    20.04.2004
    Bydliště
    FM & HK
    Příspěvky
    538
    Vliv
    281

    Standardní Re: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

    No nevím. V době, kdy přišel na trh FZ5 nebo FZ7 si ostatní EVFka mohly o f2.8-3.3 nechat zdát. O kvalitě čipu to bohužel neplatilo. A co se týká výrobce objektivů, tak Panasonic-Leica je stejné spojení jako Sony-Carl Zeiss. Ale už to je trochu OT.
    YUKI > HP 6710b > Intel Core 2 Duo Mobile T7250 2 GHz > 2×1024 MB Nanya DDR2, 667 MHz > intel X25-M G2 80 GB SSD > dokovací stanice HP 2008 120W > LCD HP LP2275w
    SORA > Intel Little Falls 2 > Intel Atom 330 1,6 GHz > 1×2048 MB Corsair DDR2, 667 MHz > Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB
    ERI > Nokia 700 > Belle FP1

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele ICE29
    Založen
    25.12.2003
    Bydliště
    TO,BA
    Věk
    39
    Příspěvky
    583
    Vliv
    285

    Standardní Re: Panasonic LX3 - 24/2 objektiv, 1/1.63" senzor

    no on ten sony-zeiss nie je tak zhave, male kompakty tam maju zeiss asi len kvoli marketingu, co sa tyka DSLR tak tam su objektivy viacmenej len navrhovane a "kontrolovane" (bohuzial dakedy neuspesne ) zeissom, vyrabaju sa v japonsku tam kde ostatne sonycka
    C2D E6550 & Athlon X2@4200+ + FSC Loox N560 + Nokia E51 + Dell Latitude D630
    Sony a700+bordel okolo

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Panasonic L10 - nová DSLR
    Založil jan555 v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 41
    Poslední příspěvek: 25.12.2008, 13:01
  2. Panasonic LX1 vs. TZ1
    Založil no-X v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 02.10.2006, 21:42
  3. Panasonic DMC-TZ1S / DMC-TZ1K
    Založil no-X v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 06.08.2006, 13:54
  4. Problém se čtením DVD v přístroji Panasonic DVD-RV32E
    Založil stefi v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 02.08.2004, 15:29
  5. Panasonic DVD-RAM HELP !!!
    Založil svaca v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 04.05.2004, 11:25

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •