Citace Původně odeslal Darth Maul Zobrazit příspěvek
Nezvládne rozšíření na 4 disky ze 3, nebo neutáhne 4 disky v RAID5 jako takové?
V RAID5 jede i 6 disků, ale neumí rozšíření pole o další disk.
On RAID na ICHxR je celý takový zvláštní, protože funguje i jen na části disku a další část může být součástí jiného pole. Informace o tom, který disk je který a co v něm patří do jakého pole je pak uložen na konci disku (tři poslední sektory).

to jan555 -> jj, souhlasím s tebou, že na externím řadiči (sice mi jich neprošlo rukama desítky ale spíš jednotky ~10) se chová pole jinak - řek bych že za to může specializovaný HW (většinou i s nějakou vyrovnávací pamětí), který výpočty paritních bloků zvládá "levou zadní".
Jiank ten test nebyl o kopírování velkých souborů a o kopírování všech souborů ze tří adresářů na disku (cca 40GB) a průměrná velikost byla kolem 1MB. Zase sem neměl tolik času - musel jsem vrátit disky, na kterých jsem měl odložená data.