Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Zaheslovaný ZIP/RAR - jak dalece bezpecný?

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    272

    Standardní Zaheslovaný ZIP/RAR - jak dalece bezpecný?

    Nemám bohuzel ted cas hledat, jestli se to tu uzneresilo, takze jestli jo, tak prosím o prominutí, popr. príslusný odkaz nebo popr. presunutí.

    Chci nekomu mejlem poslat sadu dúverných osobních dokumentú, pres jednoduchý portál, u nejz nepredpokkládám zabezpecení na nejaké mimorádne vysoké úrovni, proste normál. Za predpokladu, ze príslusným rizikem nebude on sám, forma hesla dodrzí bezná pravidla nesnadné uhodnotelnosti a já mu ho predám naprosto nezávislou, dostatecne bezpecnou cestou, jak dalece neodposlechnutelné to celé bude? Je jasné, ze kdo nemá urcité hackerské znalosti, se na to nedostane. Na druhou stranu pro takovou NSA je tohle nejspís mín nez hracka. Ale co mezi tím? Jak moc profesionální by musel být hakr, aby se na to dostal? A je v tomhle rozdíl mezi ZIP a RAR?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    277

    Standardní Re: Zaheslovaný ZIP/RAR - jak dalece bezpecný?

    Co radeji pouzit program k tomu urceny, tedy z tech zadarmo Truecrypt ci Keepass?
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    272

    Standardní Re: Zaheslovaný ZIP/RAR - jak dalece bezpecný?

    1. nejspís nepújde na mym systému
    2. nevím, jak dalece by príjemce byl v stavu to rozkódovat.
    3. nemám momentálne absolutne cas na zkoumání nových, mnou neproslapaných cest.

    Me proste ted zajímá tahle vec u tohodle komprimování.
    Naposledy upravil Mikus; 26.10.2013 v 22:51.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  4. #4

    Standardní Re: Zaheslovaný ZIP/RAR - jak dalece bezpecný?

    mou paranoiu by v pohode ukonejsilo zaheslovani slusnym hesle rar a nahrani na mega.
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    272

    Standardní Re: Zaheslovaný ZIP/RAR - jak dalece bezpecný?

    Citace Původně odeslal Špeta Marek Zobrazit příspěvek
    nahrani na mega.
    Múzes to pro lamu pocestit?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  6. #6

    Standardní Re: Zaheslovaný ZIP/RAR - jak dalece bezpecný?

    https://mega.co.nz/‎

    uloziste, ktere se sifruje pri prenosu, takze ani vlastnici nevi co tam je... takze udelas jednorazovy ucet, nahrejes to tam, druhe strane posles pristup treba smskou, on si to stahne a muzes ten ucet zrusit
    Naposledy upravil Špeta Marek; 27.10.2013 v 20:19.
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    38
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    303

    Standardní Re: Zaheslovaný ZIP/RAR - jak dalece bezpecný?

    Zip radši ne, je tam několik verzí a ne všechny jsou rozumně bezpečné, ale RAR s dostatečně dlouhým heslem je ok, od toho se jen tak někdo nedostane.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    272

    Standardní Re: Zaheslovaný ZIP/RAR - jak dalece bezpecný?

    Nojo, ZIP je taky starsí (nemluve o starém dobrém LHA z DOSových casú, jehoz príbuznost je taky neprehlédnutelná) a pokud vím zadara, RAR teoreticky na koupení, zadara jen na test, nicméne ho dnes taky má prakticky kazdý (je snad návdavkem u novejsích Woken?). Aspon to tak bylo pred rádkou let, kdyz jsem se na tohle zarizoval. Takze obecne zustanu u RARu, tím nic neztratím.

    Citace Původně odeslal Špeta Marek Zobrazit příspěvek
    Mhmmm... zrovna v souvislosti s aktuálními aférami jsdem se docet, ze NZ a AUS jsou od 2. svetové války nejuzsí spojenci USA na odposlech... Nj, o to tu ale nejde, uvidím, promyslím, mozná zkusím
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  9. #9
    Member Avatar uživatele Tanya
    Založen
    14.04.2005
    Bydliště
    Nová Dubnica, Glasgow
    Věk
    37
    Příspěvky
    312
    Vliv
    243

    Standardní Re: Zaheslovaný ZIP/RAR - jak dalece bezpecný?

    7zip vie sifrovat ZIP s AES256 sifrou, ktora je zatial rozumne bezpecna. 7zip je freeware (mozno aj opensource, to si nie som isty). Pouzit sa daj nativny .7z format, ktory ponuka AES256 j pri SFX archive (odpada potreba 7zip u prijimatela pri pouziti .7z)

    na prenos medzi pocitacmi by sa dal pouzit aj SpiderOak, ak ma byt vymena suborov castejsia - je to v podstate dropbox so sifrovanim
    I am so good!
    FujitsuSiemes Amilo Pi1505 | T1350 | 1536MB RAM | 80GB HDD | 15.4" 1280x800 | WinXP MC

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    272

    Standardní Re: Zaheslovaný ZIP/RAR - jak dalece bezpecný?

    Ten 7ZIP mi uz doporucil nekdo i jinde. Ted jsem koukal, co mám ve svýhch zásobách a nasel tu vedle RARa ja UZIP, tak i 7ZIP; vsechno tu tu mám z let 2007 az 2009 a i u toho UZIPa (pouzíval jsem pred RARem) písou ve FUCQ, ze umí "nový AES Algrithmus Rijndael". Nepísou sice rovnou, predpokládám ale, ze tedy ten AES256. Zatímco u mojí verze RARu (3.80, nejspís z r. 200 písou, ze jenom umí ten zakódovaný ZIP rozsifrovat. Kdyz jsem si ho pred casem instaloval, mel povest nejlepsího. A dnes? Ze by to AES zanedbával?

    Krom toho omrzuje neplatící uzivatele s pravidelnou nabídkou ke koupi, co se musío neidrív odcvaknout (opet 3.80, jak se dnes prezentuje coby shareware nevím). UZIP údajne - ac freeware - delá(l?) totéz s tím, ze dá kód k zastavení tohodle popupu za jednorázový dobrovolný príspevek.

    Jaký je ale jinak zásadní pro uzivatele relevantní rozdíl mezi UZIP a 7ZIP?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Zaheslovany zip
    Založil dr.divxxx v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 20.10.2005, 14:59
  2. zaheslovaný archiv
    Založil china v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 11.11.2004, 20:59
  3. zaheslovany bios
    Založil Deimos v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 10.03.2004, 12:39
  4. Zaheslovaný content v IE??
    Založil salwator v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 10.10.2003, 14:49
  5. Athlon XP 2100+ ...kolik je bezpecny overclocking??
    Založil Hombre-CZ- v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 17.02.2003, 22:09

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •