Výsledky 1 až 16 z 16

Téma: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

  1. #1

    Standardní WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    Mám net od O2 a dostal jsem modem Huawei EchoLive HG520i. U tohoto ADSL modemu lze wifi nastavit pouze do režimu AP. Dále mám AP Ovislink WL5450AP které bych chtěl nastavit tak aby přeposílalo signál z Huawei dále. Chctěl jsem to řešit přes WDS ale Huawei nepodporuje WDS, tak se mi k němu Ovislink nepřipoji. Zkoušel jsem snad všechy vhodný režimy na Ovislinku a nepodařilo se mi to rozjet. Je to vůbec možný abych dostal internet z Huaweje do ovislinku na LAN porty a aby Ovislink signál posílal dál dalším klientům?

    EDIT: Jaký je rozdíl mezi řežimy WDS repeater a Universal repeater. Podle manuálu Universal repeater nevyžaduje aby druhé AP podporovalo režim WDS.
    Naposledy upravil Chuck; 16.05.2010 v 13:30.
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    Na WDS zapomen, to je rezim kdy se spolu bavej dve APcka a zaroven se k nim muzou pripojovat klienti = 1/2 pruchodnost spoje. Ty potrebujes pokud to dobre chapu (= chces na ovise privest net pres wifi a dal ho vest pres kabel) neco v rezimu klienta a to ten ovis s defaultnim firmwarem asi umet nebude.

    Pokud chces jeste navrch, aby ten ovis zaroven fungoval jako AP, tak viz predchozi, ztratis min 1/2 pasma, ale i to je technicky mozny, ale opet dost pochybuju ze s default firmwarem. Krabka se muze i s jedinym radiem chovat jako kliet a AP zaroven, samozrejme za predpokladu, ze se smiris s tim, ze to bude oboji na kanalu, na kterym vysila zdrojovy AP. Tohle by melo umet napr openwrt, ale nepovedlo se mi to rozchodit (krabkoklient se pripojil na AP, dalsi klient ho videl jako APcko, ale nepripojil se na nej). Osem v mem pripade to bude nejspis problem s uzavrenym ovladacem wifiny, podle toho co sem se docet.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #3

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    Právě že potřebuju aby ovis posilal internet na kabel a zaroven i na Wifi. S 1/2 pruchodnosti počítám. Momentálně na ovisu(režim klient) internet mám a posílá ho na LAN porty. Proč myslíš že by WDS nefungovalo? Že by to ovis pak neposilal na LAN? No to mam na mysli, aby ovis fungoval jako klient i AP zároveň. To by měl právě dělat režim Universal repeater. Ale ten se mi nepodařilo rozchodit.
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  4. #4
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    275

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    priznam sa ze vazne nevidim problem v tom co potrebuje , otazka je ci na Huaweii je LAN port na ktorom je NET . Ak ano staci prepojit LAN kablom ten port s portom na Ovisku a ten dat do AP modu .
    RTM : http://www.airlive.com/product/produ...D1217473992975
    RTM2 : http://www.cz.o2.com/_pub/66/e0/21/1...tni_manual.pdf

    ak nechce tahat habel od modemu tak jeden Ovis ako CLIENT mode a prepoj kablom s druhym v AP mode . nic jednoduchsie neexistuje .
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  5. #5
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    275

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    Citace Původně odeslal Chuck Zobrazit příspěvek
    Právě že potřebuju aby ovis posilal internet na kabel a zaroven i na Wifi. S 1/2 pruchodnosti počítám. Momentálně na ovisu(režim klient) internet mám a posílá ho na LAN porty. Proč myslíš že by WDS nefungovalo? Že by to ovis pak neposilal na LAN? No to mam na mysli, aby ovis fungoval jako klient i AP zároveň. To by měl právě dělat režim Universal repeater. Ale ten se mi nepodařilo rozchodit.
    no tak si kup este jedneho OVisa a mas po probleme fakt super univerzalne riesenie neexistuje .
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  6. #6

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    Nevim jestli jste to pochopili správně tak tady je obrázek sítě


    Uploaded with ImageShack.us

    Mezi jednotlivými bezdrátovýmí zařízeními je vzdálenost cca 50m.
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  7. #7
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    2proe: On prave nechce zadny kably a zadny dalsi APcko.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  8. #8

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    sice lehce OT, ale dej si pozor u tehlech modemu od O2 na vysilani site s nazvem VOIP... je to skryte v nastaveni, sit je sice "zabezpecena" WEPem, ale SSID = klic )

    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

  9. #9

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    Citace Původně odeslal jimmy Zobrazit příspěvek
    sice lehce OT, ale dej si pozor u tehlech modemu od O2 na vysilani site s nazvem VOIP... je to skryte v nastaveni, sit je sice "zabezpecena" WEPem, ale SSID = klic )
    Jj, vim o tom. Tu sit jsem hned vypnul.
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  10. #10

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    Pokud tomu dobře rozumím, tak potřebuješ cosi jako "repeater", tj. opakovač signálu WiFi. Ano, Ovislink WL-5460AP toto dokáže, avšak ne se standardním firmwarem. Jak už jsem tady radil několikrát, použij firmware APRouter, který obsahuje právě tuto funkci a z vlastní zkušenosti mohu říci, že to opravdu funguje
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  11. #11
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    275

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    ovislink V2 samozrejme funguje aj ako WDS a aj ako UNIVERSAL repeater nikdy som ho v tychto modoch nepouzival tak ak je nieco overene siahni po tom
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  12. #12

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    Citace Původně odeslal IntEx Zobrazit příspěvek
    Pokud tomu dobře rozumím, tak potřebuješ cosi jako "repeater", tj. opakovač signálu WiFi. Ano, Ovislink WL-5460AP toto dokáže, avšak ne se standardním firmwarem. Jak už jsem tady radil několikrát, použij firmware APRouter, který obsahuje právě tuto funkci a z vlastní zkušenosti mohu říci, že to opravdu funguje
    Ovislink 5450 i 5460 režim universal repeater obsahuje, tak proč to s nim nefunguje?
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  13. #13

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    Matně si vzpomínám, že jsem režim Universal repeater v oficiálním V2 firmwaru také používal a nevzpomínám si, že by s ním byl problém. Na APRouter jsem přešel z důvodu větší konfigurovatelnosti.

    Co znamená "nefunguje"?
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  14. #14

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    No šlo mě jen se na něj připojit, ale on se nepřipojil na AP s internetem.
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

  15. #15

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    Pokud si dobře vzpomínám, tak SSID zdrojového AP se muselo shodovat se SSID opakovače...
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  16. #16

    Standardní Re: WDS na Ovislink-WL5450AP a Huawei EchoLive...

    Tak jsem to nakonec vyřešil tak, že jsem koupil novej modem ASUS WL600g s print a FTP serverem a podporou WDS. Huawei budu mit jako záložní kdyby se ASUS podělal. Teď to maká jak má, akorát jsem na to ASUSu nenašel funkci watchdog Kdyby někdo věděl jestli ji má nebo jak ji zprovoznit, tak se mi ozvěte
    NTB MSI EX600, CPU Intel Core 2 Duo T5550@1,83Ghz, 2GB RAM, GF8400M-G 256MB, HDD 320GB...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Huawei 520 od O2 a Windows 7
    Založil klacek30 v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 26.02.2010, 08:47
  2. Huawei E870 + router = zbozne prani?
    Založil Heady v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 14.05.2009, 16:57
  3. Huawei 520i + Ovislink 5460 - jak nastavit?
    Založil Alcoholic v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 15.12.2008, 12:37
  4. PC a 3G modem Huawei E220
    Založil janik v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 15.02.2007, 07:38
  5. Huawei - Pcmcia
    Založil JiriRen v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 24.10.2006, 15:23

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •