Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 67

Téma: Slackware - FAQ

  1. #1

    Standardní Slackware - FAQ

    Protože mi Mandrake zacina pripadat jako wokna, premyslim , jakou distribuci místo MDK. Zatím to vypada na Slackware nebo DaNiX.

    Byl bych rad, kdybyste mi o slacku zodpovedely par otazek.
    Tady jsou:

    když jsem něco kompiloval v MDK, musel jsem často pridat i nejake rpm balicky.
    Jak se to resi ve slacku, když nemá zadny balickovaci systém?

    Kolik ma CD a co na nich je? (strucne )

    Umí cesky?

    Jak je na tom, s detekci HW?

    To je vse. (Casem mozna něco pridam )

    Tesim se na Vase odpovedi.

  2. #2

    Standardní Re: Slackware - FAQ

    Citace Původně odeslal dekon
    Protože mi Mandrake zacina pripadat jako wokna, premyslim , jakou distribuci místo MDK. Zatím to vypada na Slackware nebo DaNiX.

    Byl bych rad, kdybyste mi o slacku zodpovedely par otazek.
    Tady jsou:

    když jsem něco kompiloval v MDK, musel jsem často pridat i nejake rpm balicky.
    Jak se to resi ve slacku, když nemá zadny balickovaci systém?

    Kolik ma CD a co na nich je? (strucne )

    Umí cesky?

    Jak je na tom, s detekci HW?

    To je vse. (Casem mozna něco pridam )

    Tesim se na Vase odpovedi.
    1/ mno on ma balickovaci system ... pouziva priponu tgz ale nema system na overovanie zavyslosti ... ja osobne vacsinu nainstalim vsetko co potrebujem z cd a potom niektore veci doinstalujem ... pripadne niektore veci neinstalujem ale stiahnem zdrojak prislusneho balicku, k tomu najnovsie zdrojaky toho programu, upravim skript na vyrobu balicku aby vyrobil z novsich zdrojakov a takto vyrobeny balicek potom instalim

    2/ bezne tusim len 1 CD ... ale ja som mal jednu verziu (sa mi zda ze 8.0) na 3 CD - install, extras, sources
    teraz posledna verzia co je (ak sa nepletem tak 9.1) je na 1 cd - staci to na server, na desktop asi bude treba nejake veci dotahat a doinstalit

    3/ cesky - netusim, ja instalujem len servery takze vzdy len anglicky

    4/ tazko povedat ... osobne by som povedal ze rovnako ako ktorakolvek ina velka distribucia - MDK, RH, SuSE, ...

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    280

    Standardní

    Pokud nemas rad balicky tak bych ti doporucil Gentoo. Ja osobne balicky nenavidim, v 90% pripadu stejne nenajdu balik pro mou distribuci a pak kdyz neco potrebuji kvuli zavislosti tak to musim zkompilovat, ovsem balickovy system o tom nevi a zacina v tom byt poradny bordel.
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    281

    Standardní

    ty zavislosti musis resit sam, v kazdem zdrojaku je psano co potrebuje takze to postahujes, zkompilis a je to

    cesky umi

    ty baliky si na slacka mzues velmi jednoduse delat sam, vyborne pokud se staras o vice servru nebo pocu, udelas na jednom balik a rozneses to na vsechny

    uz je slack 9,1 ? se musim podivat a stahnout :/
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  5. #5
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    Slacka neznam, ale gentoo je na tohle dobry. Neni problem si do stromu pridat neco svyho, co tam normalne neni, zavislosti sou a muzes je samo prekopat jak libo.

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    281

    Standardní

    jak prekopes zavislosti? to jako GD vyzadujou trutype fonty tak si reknes to teda ne ?
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  7. #7
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    Neco samo nejde , ale kdyz vim, ze to bez toho pojede, tak proste zmenim *.build a vyreseno ne ? nebo kdyz mi treba neco cpe knihovnu verze 1.x a ja chci 2.x tak mu ji taky muzu nanutit. Vse samo s rizikem, ze to nepojede.

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    281

    Standardní

    to samo muzes i ve slackovy. prost eneco kompilis tak mu vypnes kontrolu na to ale nasledek je asi jasny
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Slacka neznam, ale gentoo je na tohle dobry. Neni problem si do stromu pridat neco svyho, co tam normalne neni, zavislosti sou a muzes je samo prekopat jak libo.
    Gentoo je moje vysnena distribuce, ale pochybuji, ze bych ho zvladnul.
    Snad casem.

  10. #10

    Standardní

    Rad bych Slackware zkusil, ale nemuzu najit zadny obchod, kde by byl se 4 CD za prijatelnou cenu. (qwert.cz – 1 300kc, cmdsite – 40kc, ale 1CD …)

    Budu vdecny, když mi na nejaky obchod, kde mají Slackware se 4 nebo 3 CD ukazete, teda date link.

  11. #11
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    Jestli to chces testnout, neni se ceho bat. Pokud si nechas prekladat jen stable veci, tak je to pohoda. U "unstable" je obcas nakej problem, ale velmi rychle reseno - napr. nedavno nova verze automake a pak neslo kompajlit. Merknul sem na forum, tam uz se to resilo, pridano jako BUG a za dve hodky co sem to zjistil se uz pri emerge sync stahnul patch.

    Proste si vyberes co to bude a jen napises emerge blabol, sosne se ti co je treba a prelozi se to. Instalace je popsana na webu, osobne sem to delal tak, ze sem mel jednu konzoli s lynxem (je na boot live CD) a na druhy sem instalil.

    Jedinej pozadavek je rozumny pripojeni na net. Ja mam 64, takze to trva, ale me to nepali . Jo na ftp.linux.cz/pub/linux/gentoo je sice neuplnej ale prece mirror (musis si to pridat do make.conf). Me to obcas teda padne, ale to je tim, ze mam unstable (na desktopu) a jeste mam nastaveny vsechny mozny optimalizace pro CPU (kdyz das overeny nebo nechas default, je to pohoda).

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    281

    Standardní

    Citace Původně odeslal dekon
    Rad bych Slackware zkusil, ale nemuzu najit zadny obchod, kde by byl se 4 CD za prijatelnou cenu. (qwert.cz – 1 300kc, cmdsite – 40kc, ale 1CD …)

    Budu vdecny, když mi na nejaky obchod, kde mají Slackware se 4 nebo 3 CD ukazete, teda date link.
    zbytecne. staci uplne to jedno cd. na ostatnich je jedno zdrojaku. na co? na nic. ksyz budes davat novou aplikaci tak si sourcy stejne stahnes. dali je slackware live cd. da se taky sthnout. ael je zbytecne a na poslednim ani nevim co je ale ziju taky bez toho takze ..
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  13. #13

    Standardní Re: Slackware - FAQ

    Citace Původně odeslal Lopo
    Citace Původně odeslal dekon
    Protože mi Mandrake zacina pripadat jako wokna, premyslim , jakou distribuci místo MDK. Zatím to vypada na Slackware nebo DaNiX.

    Byl bych rad, kdybyste mi o slacku zodpovedely par otazek.
    Tady jsou:

    když jsem něco kompiloval v MDK, musel jsem často pridat i nejake rpm balicky.
    Jak se to resi ve slacku, když nemá zadny balickovaci systém?

    Kolik ma CD a co na nich je? (strucne )

    Umí cesky?

    Jak je na tom, s detekci HW?

    To je vse. (Casem mozna něco pridam )

    Tesim se na Vase odpovedi.
    1/ mno on ma balickovaci system ... pouziva priponu tgz ale nema system na overovanie zavyslosti ... ja osobne vacsinu nainstalim vsetko co potrebujem z cd a potom niektore veci doinstalujem ... pripadne niektore veci neinstalujem ale stiahnem zdrojak prislusneho balicku, k tomu najnovsie zdrojaky toho programu, upravim skript na vyrobu balicku aby vyrobil z novsich zdrojakov a takto vyrobeny balicek potom instalim
    Takze jestli to chapu spravne – když budu chtit nahrat něco v tgz a něco to bude chtit, tak budu muset nahrat i dalsich par balicku? (proste jako rpm?)
    To je dost narocne na prostor na disku ne?
    Na Linux jsem mel vždy 10 GB oddil, bude to stacit?

  14. #14

    Standardní

    Pro vas asi banalni otazka - Jaky je rozdil mezi source balickem a binarnim?

  15. #15
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    281

    Standardní

    binarni je uz zkompilovany program, nejsou u nej vetsinou zdrojaky a je kompilovany pro urcity procesor a kernel, na distrybuci nezalezi.

    source jsou jen zdrojaky, binarku si znej udelas sam skompilovanim a to presne na miru tveho stroje. napr mplayer pry pokud ho neudelas sam zlobi.

    ja snad nepouzil jedinou binarku, teda krom instalace. vse ze zdrojaku


    Kdyz tam das balik co neco potrebuje tak ho nainstalujes ale treba uz to nepustis. jinak si nedelej iluze ze najdes baliky na slacka. stim se moc lidi nebabra. a pokud kompilis tak uz vetsinou configure te serve za to co nemas takze to tam dodas
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal dekon
    Takze jestli to chapu spravne – když budu chtit nahrat něco v tgz a něco to bude chtit, tak budu muset nahrat i dalsich par balicku? (proste jako rpm?)
    To je dost narocne na prostor na disku ne?
    Na Linux jsem mel vždy 10 GB oddil, bude to stacit?
    Mno pokial ja viem tak TGZ pre Slack nema v sebe check na required balicky narozdiel od RPM
    narocne to moc neni ... nikdo ti nekaze skladovat na disku komplet vsetky TGZ ktore si instaloval, staci ze su nainstalovane
    mne osobne linux pre desktop verziu vleze do 5GB aj s aplikaciami
    samozrejme ze miesto pre server je zase o niecom uplne inom - tam nejde ani tak o miesto pre linux ale o miesto pre data

    Citace Původně odeslal Glottis
    binarni je uz zkompilovany program, nejsou u nej vetsinou zdrojaky a je kompilovany pro urcity procesor a kernel, na distrybuci nezalezi.
    to je blbost ... nikdo ti nezaruci ze rpm vytvorene pre MDK bude fungovat v RH a pod. (pricom MDK z RH povodne vysiel) nehovoriac uz napr. prenos medzi slack, RH, MDK, SuSE, Gentoo, Debian, etc. etc.
    bin baliky sa vytvaraju praveze pre konkretnu distribuciu a casto aj pre konkretny release

  17. #17
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    281

    Standardní

    kdyz to nebezi jinde znamena to ze bud mas jinej kernel a neob ti chybej nebo mas jinou verzi nejakej libsu. kdyz si je tam nastrelis jako na te jine distre pobezi to. to jak co vypada a co ma defaultni baliky je celkem fuk
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  18. #18

    Standardní

    Slysel jsem, ze na slack je nejakej program na overovani zavyslosti.

    Muzete mi sem dat link?
    Jak se pouziva?

  19. #19
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    281

    Standardní

    neco sem slysela el jeste nevidel tak ti ja neporadim
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  20. #20
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    301

    Standardní Re: Slackware - FAQ

    Citace Původně odeslal dekon
    když jsem něco kompiloval v MDK, musel jsem často pridat i nejake rpm balicky.
    no to je celkem logicky. kdyz nemas devel balicky tak si nic nezkompilujes... jde o to, ze standartne tam takovy veci nejsou nainstalovany, kdezto v tech distribucich "pro kompilaci" to standartne uz je, takze kompilace frci...
    mne zatim slo zkompilovat na MDK temer vse - az na nejaky spatny releasy

    no a kdyz si pridas do urpmi mirrory na contrib, plf a jeste par dalsich zajimavych serveru, tak tam najdes temer vse a zavislosti se ti automaticky vyresi

    ale jeste chces nejakou jinou distribuci nez MDK a spol, tak rozhodne gentoo

  21. #21
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    280

    Standardní

    4wong: No ja jsme narazil na par veci, ktere nesli zkompilovat i kdyz meli vse co chteli, jako treba mene podstatne SIM a dost podstatne ALSA.
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  22. #22
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    Tak testni pouzit alsu z gentoo, ta mi skompilovat sla. A to mam nastaveny vsechno mozny(i nemozny ) na optimalizaci = obcas to pri kompilaci zbuchne.

  23. #23

    Standardní Re: Slackware - FAQ

    Citace Původně odeslal wong
    Citace Původně odeslal dekon
    když jsem něco kompiloval v MDK, musel jsem často pridat i nejake rpm balicky.
    ale jeste chces nejakou jinou distribuci nez MDK a spol, tak rozhodne gentoo
    Gentoo bych vyzkousel, ale s mym pripojenim na net, bych toho s Gentoo moc neudelal.

  24. #24
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    280

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Tak testni pouzit alsu z gentoo, ta mi skompilovat sla. A to mam nastaveny vsechno mozny(i nemozny ) na optimalizaci = obcas to pri kompilaci zbuchne.
    Alsa me uz jede v Conective, tam me kupodivu funguje vse s cim jsem mel problemy v MDK.
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  25. #25
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    301

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lopan
    4wong: No ja jsme narazil na par veci, ktere nesli zkompilovat i kdyz meli vse co chteli, jako treba mene podstatne SIM a dost podstatne ALSA.
    SIM pouzivam, takze sem ho zkompiloval i bez KDE
    ALSU nevim, tu mam z rpmka

    ale jak rikam, vcera sem instaloval novy xmms plus asi ctyri pluginy a vse slo zkompilovat bez problemu - akorat jednou sem musel doinstalovat libsafe a libsafe-devel

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. :: CASE MODDING FAQ ::
    Založil KUBA v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 13.11.2013, 06:43
  2. :: PAMĚTI FAQ ::
    Založil KaRlOs[C] v sekci fóra Paměti
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 18.11.2008, 21:11
  3. preco je slackware rychlejsi ako ine distribucie?
    Založil bluesman v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 24.11.2005, 23:50
  4. *** FAQ *** - čtěte jako prvni..!!!!
    Založil a_WerOOn v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 17.02.2004, 12:41
  5. FAQ, HW upravy, DOWNLOADS
    Založil daso v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 05.11.2003, 07:11

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •