Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 62

Téma: Reklamace monitoru - novy dotaz

  1. #1

    Standardní Reklamace monitoru - novy dotaz

    Ahojda, omlouvam se, ze zakladam tenhle thread i kdyz se to tady nekolikrat resilo, ale chci se ujistit ze mam narok na vymenu za novy kus. Asi pred dvema tydny jsem si koupil monitor Hyundai ImageQuest Q790 a ten mi zacal piskat, ne nejak silne, ale v rozliseni 640*480 se to nejvic projevuje. Piskani ma asi za nasledek taky vertikalni (!!) vlneni obrazu. Pak ma jeste jednu zavadu a to tu, ze nepodporuje PnP. Zkousel jsem to vselijak, cist PowerStripem EDID, ale nic. Slysel jsem, ze se tohle stane resetovani epromky, ale ja jsem nic takoveho nedelal a ani nevim jak. No a servis podporuje tzv. Hyundai On-Site servis. Je to sluzba, pri ktere PPLkem prijde monitor a ja mam odeslat ten vadny do 7mi dni. Rekl jsem si, ze je to super, ale pak je tam jeste dovetek, ze kdyz nebude reklamace uznana, budu muset zaplatit 1500Kc a je tam jeste napsano, ze pro overeni vady mam radsi zavolat na jejich tel. cislo. Tak jsem tam zavolal, kde mi nejaka zenska rekla, ze prej jeste nikdy neuctovali 1500Kc, ale ze prej ten monitor, kterej mi prijde nebude novej a prej bude opravovanej. Tak to mne hodne zarazilo. Pak mi jeste doporucila, abych to hodil na klasickou reklamaci (prej ji vyrizujou do 10 dni), kde bude opraven ten muj stavajici. Ale ja ho prece reklamuji do pul roku, takze mam pravo na novy, nebo se pletu? Diky za odpoved!
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  2. #2

    Standardní

    Pokud se vada projeví do 1/2 roku od koupi,tak se to bere jako vada při prodeji jinak by to měl bejt zákon 616,neboli má jakost požadovanou (což nemá) a tak je to rozpor s kupní smlouvou a ty máš nárok na odstranění ale podle tvého přání,a to buď oprava,výměna,nebo vrácení peněz.Ale vše podle tebe a né podle prodejce/výrobce,čili tě nemůže nutit.
    Mrkni se do faq.
    Intel Pentium D 805
    AC Freezer 7 Pro , 1024MB DDR, Asus P5P800-VM
    Leadtek FX 5700

  3. #3
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    284

    Standardní

    Citace Původně odeslal Xfantasy
    Pokud se vada projeví do 1/2 roku od koupi,tak se to bere jako vada při prodeji jinak by to měl bejt zákon 616,neboli má jakost požadovanou (což nemá) a tak je to rozpor s kupní smlouvou a ty máš nárok na odstranění ale podle tvého přání,a to buď oprava,výměna,nebo vrácení peněz.Ale vše podle tebe a né podle prodejce/výrobce,čili tě nemůže nutit.
    Mrkni se do faq.
    jo máš recht, ale potřebuješ na to znaleckej posudek... jinak si můžeš diktovat podmínky leda tak do zdi...

    btw.: co se vám k***a nezdá na 10ti dnech na opravu? to je docela paráda, kéž by byli všichni tak "rychlí"...

    s tím použitým monitorem... takhle to dělá i Nokia... je to tzv Swap, nemusíš čekat na opravu... dostaneš jinej opravenej moňas, záruka běží původní (ale třeba v případě vracení peněz je docela problém, protože třeba Nokia nebere swap jako opravu, tzn. pokud máš 3 swapy se stejnou závadou, nelze vrátit prachy... je to docela haluz...).
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  4. #4

    Standardní Re: Reklamace monitoru

    do půl roku ti musi dat na tvuj pozadavek novej.. s opravou bys musel souhlasit.. mrkni se do pramenu v tomto threadu (v hlavni struktuře reklmací) je to §616....

    s tema 1500 je to blbost a kdybys cetl prameny nikdy bys nic takoveho nepdoepsal...

    naklady posouzeni jsou veci prodejce......

    rozhodne bych nejakej starej opravenej jinej nechtel ani ten vlastni... novej nebo penize

    zadyn zavazky na smluvni pokuty 1500 apod nepodepisovat a kdyz tak skrtnout a pak teprve podepsat (tim se zmeni obsah smlouvy)

    jinak naopak ty mas narok na veskere naklady reklmace podle §509 a §598 OZ viz PRAMENY v tomto threadu...

    takze at to dopadne jakkoliv i kdyz by ti meli vratit penize... tak si nechej vsechny protokoly... a pak je skripni....


    navic mas samozrejme narok na nahradu skody... kterou ti zpusobili treba tim, ze byla vec na rekmaci.. nemas povinnost toto snaset zadarmo...

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vykuk
    Citace Původně odeslal Xfantasy
    Pokud se vada projeví do 1/2 roku od koupi,tak se to bere jako vada při prodeji jinak by to měl bejt zákon 616,neboli má jakost požadovanou (což nemá) a tak je to rozpor s kupní smlouvou a ty máš nárok na odstranění ale podle tvého přání,a to buď oprava,výměna,nebo vrácení peněz.Ale vše podle tebe a né podle prodejce/výrobce,čili tě nemůže nutit.
    Mrkni se do faq.
    jo máš recht, ale potřebuješ na to znaleckej posudek... jinak si můžeš diktovat podmínky leda tak do zdi...

    btw.: co se vám k***a nezdá na 10ti dnech na opravu? to je docela paráda, kéž by byli všichni tak "rychlí"...

    s tím použitým monitorem... takhle to dělá i Nokia... je to tzv Swap, nemusíš čekat na opravu... dostaneš jinej opravenej moňas, záruka běží původní (ale třeba v případě vracení peněz je docela problém, protože třeba Nokia nebere swap jako opravu, tzn. pokud máš 3 swapy se stejnou závadou, nelze vrátit prachy... je to docela haluz...).
    ZATO ty recht teda nemáš...
    žádnej znalečák není potřeba...je to vadné... tak je to vadné...
    je to do půl roku... tak máš prodejce smůlu a naval novej nebo když nemůžeš tak peníze....

    k tomu samozřejmě naval veškeré moje cestovné dle zákona, které jsem projel cestami tam a zpet a ztrátu času...!!!

    když budeš moc drzej.. tak naval ještě náhradu škody kterous mi způsobil tím, že ten křáp cos mi prodal nejede...

    a buď rád.. a omluv se mi dost uctivě za všechno cos mi udělal nebo se rozlobím a bez pokuty v mnohanásobku ceny výrobku z toho nevylezeš... a můžeš mít třeba Perryho Masona

    pokud vadu neuznáš... udělám si znalečák... ale nakonec mi ho zaplatíš i s úrokama... to ti garanatuju...

    mj. náklady odborného posouzené jsou vyjudikovány jakožto náklady reklmace podle §509 a 598 OZ (to pro toho vašeho Perryho), a ty samozřejmě CELE HRADÍ PRODEJCE!!!!!!!!! (v případě že tam vada je)

    tak přeju méně zákazníků jako jsem já...

    (ps moje skóre: 12 x reklamace, 12x uznaná 11x úspěšně uplatněné a ze strany prodejce zaplacené náklady reklmace, v jednom případě převýšili uhrazené náklady reklamace o 2112% cenu výrobku /není to překlep slovy: dvatisícestodvanáctprocent!!! / + omluva ředitele řetězce! Průměrné náklady u hladké reklamace v rámci mého města asi 300,- Kč samozřejmě bez ohledu na cenu výrobku, je úplně jedno jestli reklamuješ žvýkačku nebo automobil... náklady reklmace budou stejné, a to benzín, cestovné, čas)

    a to měli štěstí, kdybych to žaloval... tak to bude mnohem horší...

  6. #6
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    284

    Standardní

    2 ZB:

    bez znalečáku zboží převezmu do standardní reklamace - tedy poputuje do servisu... dělej si co chceš, tenhle postup schvaluje ČOI a já nemám důvod postupovat jinak...

    bližší vysvětlení ke znalečáku:
    představ si situaci, kdy ti zákazník přinese do půl roku něco reklamovat, přičemž závadu třeba způsobil nevhodnou manipulací, používáním apod. (ačkoliv měl k dispozici český manuál)... dle tebe: je to vadné, navalte prachy... seš asi blázen ne?

    já jako prodejce nemám možnost vadu neuznat, to dělá servis, prověř si postupy, než začneš plácat nesmysly...

    k nákladům reklamace: v zásadě souhlasím, pokud je vada shledána, padá úhrada na prodejce to je jasné, nicméně pokud v posudku bude napsáno, že vada byla způsobena "špatným" užíváním výrobku, tak platí náklady kupující, ne?

    btw.: s tvým arogantním chováním ti někdo brzy rozbije ciferník (já vím, ty ho určitě zažaluješ, že? )

    jo a nedělá pro nás Perry Mason, to je žabař

    jo a máš pravdu, že zákazníci jako ty nejsou to pravý ořechový, hlavně je poznáš už při prodeji, takže si můžeš zvolit, jestli mu něco prodáš, prd na tom vyděláš a nebo mu neprodáš nic a vyděláš taky prd...
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  7. #7

    Standardní

    2 ZB:
    Tak snad to nebudu meset resit tak vostre ! Ale ty mluvis o "prodejce naval prachy", ale ja to budu posilat do servisu, takze prodejce vlastne uplne vynecham. Tedka jsem na strance servisu (www.sil.cz/reklamace_hyundai.htm) cetl, ze prej mam hradit cestu monitoru do servisu a zpatecni ze hradi servis. To snad ne, vzdyt teda ma to podle zakona hradit cely, ne? A tedka jeste k ty zavade: Pokud ta DDC informace byla odstranena resetem EPROMky (kterou jsem ja neudelal), da se nejak poznat, kdy byla resetovana? Abych z toho nevylezl, ze jsem to zavinil ja a ze mam smulu. To by mne dost nastvalo ! A jeste to piskani, existuje nejaka emise, ktera urcuje, jak to ma piskat? Popr, jak mam do reklamacniho protokolu napsat, ze mi to piska, ale hlavne v tom rozliseni 640*480 a pri nejaky svetly barve? Nebo to tam nemam uvadet, protoze to nemusi bejt zas tak silny piskani (ale kdyz hrajete nejakou hru, tak ji to docela votravi!) a napsat tam jenom tu nefunkcnost PnP? Ale to by mne mohli omlatit o hlavu. No dost se toho bojim! Diky za odpovedi!!!
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  8. #8

    Standardní

    Napis tam vsetko, co tomu je, aby vedeli, co maju opravovat. Mne na Iiyame tiez nejde DDC, v robote mame jeden stary Philips a tiez to tam nejde - takze to bude pomerne casta chyba.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Rainbow
    Napis tam vsetko, co tomu je, aby vedeli, co maju opravovat. Mne na Iiyame tiez nejde DDC, v robote mame jeden stary Philips a tiez to tam nejde - takze to bude pomerne casta chyba.
    No jenze ja ho opravit nechci, ja chci rovnou novej
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  10. #10

    Standardní

    No ked to budes davat do servisu, tak predpokladam, ze to budu opravovat...
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Rainbow
    No ked to budes davat do servisu, tak predpokladam, ze to budu opravovat...
    No vzdyt to tady pisu, ze bych mel mit narok na novej, to to mam poslat primo prodejci (do kramu)? Mam to asi 2Km a nevim, jak to tam dostat, uhradej mi PPLko?
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  12. #12
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Zakon upravuje vztah prodejce/kupujici. Pokud uplatnujes reklamaci jinde, je to tvuj problem a tvoje blbost, protoze servis ti urcite novej monak neda a prachy uz vubec ne.

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Zakon upravuje vztah prodejce/kupujici. Pokud uplatnujes reklamaci jinde, je to tvuj problem a tvoje blbost, protoze servis ti urcite novej monak neda a prachy uz vubec ne.
    Tak tedka nevim, na cem sem! Uz jednou jsem reklamoval monitor AOC 7KLr+ kvuli nerovnoisti obrazu. Kupoval jsem ho ve stejny prodejne, jako tenhle a tam mne pri reklamacich odkazali na Cesky Servis (tedka mne odkazali na SIL). No a z toho Ceskyho Servisu si vzdy nejakej chlapek pro monitor prijel a za tejden mi dovezli novej, protoze byl mladsi, nez 10 mesicu. No a prece to byl taky servis. Co mam teda tedka delat? Mam to teda poslat do SIL a chctit novej, nebo ho mam poslat do prodejny, kde jsem monitor koupil a pak si nauctovat dopravu? Diky!
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  14. #14

    Standardní

    Pokud chceš novej,tak ho di vrátit do prodejny a oháněj se zákonem §616 o vadě do 1/2 roku a výměně moňasu za novej nebo vrácení peněz.Za vady při převzetí zboží odpovídá prodejce/výrobce.Bohužel pro něj.Prostě si musí rozmyslet jestli bude určitej výrobek prodávat a tím za něj zodpovídat podle zákona do 1/2 roku.Pokud je to dýl tak je na řadě servis/prodejce,kterej ti to má opravit,nebo vyměnit,ale pokud ti to vymění tak tím uzná že je to neopravitelný (nevim kterej § to je)a ty máš opět nárok na odstoupení od smlouvy-vrácení peněz a nejsi povinen jiný monitor přijmout.Je to pak jenom na dohodě.A pokud ti dají novej monitor tak ti na něj běží zase nová záruka.

    Takže to řeš s prodejcem,servis ti to neprodal,ten to jen opravuje.....
    Intel Pentium D 805
    AC Freezer 7 Pro , 1024MB DDR, Asus P5P800-VM
    Leadtek FX 5700

  15. #15

    Standardní

    JJ a jeste ta doprava, oni mi uhradej cestu (PPL) monitoru tam i zpet? A co kdyz zavadu neuznaj, budu to muset zaplatit?
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  16. #16
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal IntEx
    JJ a jeste ta doprava, oni mi uhradej cestu (PPL) monitoru tam i zpet? A co kdyz zavadu neuznaj, budu to muset zaplatit?
    Precti si ostatni thready, uz je to tu parkrat zodpovezeny. Uhradit ti to musi prodejce, nikoliv servis. Zalezi jakou maji mezi sebou dohodu, ale to te celkem nemusi zajimat. Musej uhradit veskery naklady i straty => napr. pracujes doma na svym HW, zamestnavatel ti potvrdi ze si tejden nepracoval a nedostal si plat = tohle zaplatej taky.

  17. #17

    Standardní

    Ještě zkus s prodejcem podobrym a nabídni mu že se vzdáš nároku podle §598 ,pokud ti vyjde vtříc.Pokud nic,tak pohroz ČOI a pak si tam na něj stěžuj.A pokud ani to nepomůže tak pak jedině soud.Ale ČOI mu za to napaří takovou pokutu že se rád dohodne.
    Ještě si zjisti sídlo oné firmi a sepiš oficiální odstoupení od kupní smlouvy kde napiš důvody a § a pošli to doporučeně na sídlo firmi.
    Intel Pentium D 805
    AC Freezer 7 Pro , 1024MB DDR, Asus P5P800-VM
    Leadtek FX 5700

  18. #18

    Standardní

    No nevim, PC mam jenom na svoje veci, takze by asi nebylo cim pohorozit, mimo to jeste nevydelavam. Ale zkusim zavolat do toho servisu a do prodejny, poptam se a jestli budou problemy v ty prodejne, tak je protahnu pres zakon
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  19. #19

    Standardní

    Citace Původně odeslal IntEx
    JJ a jeste ta doprava, oni mi uhradej cestu (PPL) monitoru tam i zpet? A co kdyz zavadu neuznaj, budu to muset zaplatit?
    kdyz ji neuznaji je to problem-teoreticky by to chtit mohli...
    taky by pak mohli uplatnit zadrzovaci pravo na vec, dokud postovne nezaplatis...

    Doporucuju naklady prozatim nechtit a takticky mu pricmrndavat...
    az zavadu uznaji a budes mit doma novej monitor nebo vymenenej.. pak an ne spust...

    to uz pak nema prodejce sanci udelat nic... jakmile vadu uzna - ma smulu... na 100% by to prohral

  20. #20

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vykuk
    2 ZB:

    bez znalečáku zboží převezmu do standardní reklamace - tedy poputuje do servisu... dělej si co chceš, tenhle postup schvaluje ČOI a já nemám důvod postupovat jinak...

    bližší vysvětlení ke znalečáku:
    představ si situaci, kdy ti zákazník přinese do půl roku něco reklamovat, přičemž závadu třeba způsobil nevhodnou manipulací, používáním apod. (ačkoliv měl k dispozici český manuál)... dle tebe: je to vadné, navalte prachy... seš asi blázen ne?

    já jako prodejce nemám možnost vadu neuznat, to dělá servis, prověř si postupy, než začneš plácat nesmysly...

    k nákladům reklamace: v zásadě souhlasím, pokud je vada shledána, padá úhrada na prodejce to je jasné, nicméně pokud v posudku bude napsáno, že vada byla způsobena "špatným" užíváním výrobku, tak platí náklady kupující, ne?

    btw.: s tvým arogantním chováním ti někdo brzy rozbije ciferník (já vím, ty ho určitě zažaluješ, že? )

    jo a nedělá pro nás Perry Mason, to je žabař

    jo a máš pravdu, že zákazníci jako ty nejsou to pravý ořechový, hlavně je poznáš už při prodeji, takže si můžeš zvolit, jestli mu něco prodáš, prd na tom vyděláš a nebo mu neprodáš nic a vyděláš taky prd...
    ze je praxe jina je spis smutne... nikoliv ovsem urcujici, zakon mluvi jasne... do 1/2 vada (nezpusobena kupujicim) - vymen zbozi, kdyz reknu... a hned ne az za 30 dnu..

    u soudu bys tento postup neobhajil... na praxi se ti soud akorat tak vy...
    COI je spravni organ, nerozhoduje o pravech a povinnostech, ale pouze o poruseni spotrebitelskych zakonu a maximalne odmenuje pokutou, nazor COI neni podstatny.. dulezitejsi je zakon a kdyz tak jeste obecne sice nezavazna, ale uzanavana ustalena judikatura vrchniho a nejvyssiho soudu... no nekdy staci i krajsky...

    ze by mel kupujici hradit naklady neopravnene reklamce, no to je otazka, asi ano podle obecne odpovednosti za sodu, ale analogixky ve vysi nutnych nakladu, ne nejakou pausalni, na kterou ho prodejce upozorni v reklmacim protokolu, takove ustanoveni je podle meho nazoru v rozporu a sam bych ho nikdy nepodepsal.. nebo skrtnul... reklmace nebo prijeti do reklmace nemuze byt podminovano zavazkem k uhrazeni nejake smluvni pokuty, kdyz se ukaze reklmace jako neopravnena... posuzovat vady ma hlavne prodejce, pokud si to zajisti pres servis je uz to jeho vec... podle mne nikoliv nezbytna.. ale to by ukazal az soud...

    k uplatneni prav nejsou nutne zadne emoce... staci doporuceny dopis... a pak uz jenom zalobni navrh na zaplaceni + NPZ, jelikoz pracuji v AK neni pro mne problem nechat se substitucne zastoupit... a kolega snadno prijde k nakladum pravniho zastoupeni, ktere vetsinou prevysuji cenu veci tak 2-3x... protoze tyto veci jsou predem vyhrane... kdyz uz do nich jdu...

    vec kterou bych rozbil sam - bych si nedovolil reklamovat, ale vec ktera se rozbije sama vlastni vadou - zato proste odpovida prodejce a za vsechyn skody timto zpusobeny -bohuzel pro neho (nechtel bych byt prodejcem)... je to jeho podnikatelske riziko, ktere vykryva podnikatelsky zisk... to tak proste je...

    kdyz reknes pred svedky chci znalecak - ok necham ho udelat... ale na Tvoje naklady...

    btw: o rozbiti meho ciferniku se uz par lidi pokouselo... a ne kvuli reklamacim (tam se mi zatim uplne vsichni velice slusne omluvili)... vsechny utoky na moji osobu resim zpusobem zcela zjevne primerenym, zalovat na ochranu osobnosti nebo na skodu je zbytecne... to uz pak bude pouze v adheznim rizeni v trestnim rizeni proti pachateli - pokud bude jeste schopen... jeste jsem tolik "stesti" ale nemel... vetsinou staci pohrozit a na pokus trestneho cinu proti mne jsem ochoten zapomenout...

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal IntEx
    2 ZB:
    Tak snad to nebudu meset resit tak vostre ! Ale ty mluvis o "prodejce naval prachy", ale ja to budu posilat do servisu, takze prodejce vlastne uplne vynecham. Tedka jsem na strance servisu (www.sil.cz/reklamace_hyundai.htm) cetl, ze prej mam hradit cestu monitoru do servisu a zpatecni ze hradi servis. To snad ne, vzdyt teda ma to podle zakona hradit cely, ne? A tedka jeste k ty zavade: Pokud ta DDC informace byla odstranena resetem EPROMky (kterou jsem ja neudelal), da se nejak poznat, kdy byla resetovana? Abych z toho nevylezl, ze jsem to zavinil ja a ze mam smulu. To by mne dost nastvalo ! A jeste to piskani, existuje nejaka emise, ktera urcuje, jak to ma piskat? Popr, jak mam do reklamacniho protokolu napsat, ze mi to piska, ale hlavne v tom rozliseni 640*480 a pri nejaky svetly barve? Nebo to tam nemam uvadet, protoze to nemusi bejt zas tak silny piskani (ale kdyz hrajete nejakou hru, tak ji to docela votravi!) a napsat tam jenom tu nefunkcnost PnP? Ale to by mne mohli omlatit o hlavu. No dost se toho bojim! Diky za odpovedi!!!
    to je blbost, predpokladam zes to nekoupil jakopodnikatel ?, podle OZ podivej se do pramenu ti muze prodejce maximalne nabidnout, ze to mas dopravit do servisu, ktery je maximalne tak daleko jako ej nejblizsi prodejna/pobocka prodejce. Je ale vzd yna tobe kde to u prodejce uplatnis, ale mela by to byt ta nejblizsi pobocka z duvodu nutnych nakladu, to co prebyva, by ti pak nemuseli zapalti.. ale prijmout ot musi kterakolvi pobocka zvlaste ta nejblizší... to je nabeton... pokuds to kupovla podle obchodu jako podnikatel pri podnikatelske cinnosti-tak se sblbej... tam si muze prodejce dohodnout cokoliv...
    predpokladam zes kupovla jao fyzicka osoba - nepodnikatel.. pak to jede podle OZ at si prodejce tvrdi cokoliv, do servisu bych to rozhodne neposilal (rizika prepravy apod...)

    viz:

    § 625

    Práva z odpovědnosti za vady se uplatňují u prodávajícího,
    u kterého věc byla koupena. Je-li však v záručním listě uveden
    jiný podnikatel určený k opravě, který je v místě prodávajícího
    nebo v místě pro kupujícího bližším
    , uplatní kupující právo na
    opravu u podnikatele určeného k provedení záruční opravy.
    Podnikatel určený k opravě je povinen opravu provést ve lhůtě
    dohodnuté při prodeji věci mezi prodávajícím a kupujícím.

    je fakt, ze rpodejci to zkosui nedavno to jeden zkusil zrovna u monitoru i na me... ale nakonec pochopil, ze ja nejsem debil a musel si to poslat sam... coz je ze zakona jeho povinnost...

    pokud budes ale tak "chytrej" a posles si to sam.. tak si nauctuj i balne to muze byt i nekoliks et.. cestu na postu apod.. vseš ale az po oprave...

    pokud nebude chtit platit... zalobase vyplati i kdybs ji mel delat bez advokata... sice nedostanes NPZ (nalkady pravniho zastoupeni) a sle vsechnyrpachy dostanes i s urokama... to ti grantuju! (za predpokladu zes kupovla jao nepodniaktel podle OZ)

  22. #22

    Standardní

    Citace Původně odeslal IntEx
    No nevim, PC mam jenom na svoje veci, takze by asi nebylo cim pohorozit, mimo to jeste nevydelavam. Ale zkusim zavolat do toho servisu a do prodejny, poptam se a jestli budou problemy v ty prodejne, tak je protahnu pres zakon
    a to je problem ? 2KM, tak to vem autem nebos i objednej dodavku PPL na 2 KM to nevi jestli je nutny naklad ? Rozhodne do prodejny... na servis se vyser jeli to do 1/2 roku... chtej novej

    muj kolega mel stejnej problem u noťasu.. nakonec byl uspesnej... piskani poskozuje zdravi.. to je jasny... vztahuji se na to hygienicke predpisy,a le zmereni by bylo dost drahe... nakonec by to musel zaplati prodejce...

    ja bych mu to tam donesl OSOBNE - protoze reklmace by mela byt udelaan osobne...

    napsal bych zavady na papir zcela presne vsechny i postup jaklze zavadu zjistit.. kro k za krokem.... naprosto presne...

    udelal bych 2 kopie, jednu bych mu predal a druhou bych si nechal potvrdit, ze ji prevzal nebo bych mu to projistotu poslat doporucene, dkyby mi nechtel potvrdit prevzeti na provozovne,.. vem si s sebou svedky.... co nejvic... podle me 2 KM zvladnes i na nejakem voziku.. ale urcite to muzes prvest osobnima utomobilem nebo si vk krajnim pripade najmi nejakou dopravu... nebo mu zkus zavolat jestli yb si to neprevzalll/ale to nebude takticke) sam... nejdriv musis byt na nej hodny... nakoenc az zavadu uzna nebo ti vymeni onas... potom psiemne doporucenym dopisem vycisli naklady - vsechny ktere ti vznikly... minimalne 2 cesty jednim smerem (pokud by to vyridil okamzite-pochybuju) asi 4 cesty jednims merem VIZ prameny tam je jak se to pocita...

  23. #23

    Standardní

    No ja teda asi vidim nejvetsi problem s dopravou toho monitoru do proedjny. Domu jsem ho dostal, protoze si tatik udelal volno, ale tedka uz nechce, protoe rika, ze mi porad neco vadi (uz jsme takhle jezdili se zku.rvenym AOCckem). Vozejkem to tam dovyst snad nebude takovaj problem, ale privyst, pres ty kocicaky, to to dostane prekne na pr.del (pak si jeste zavadu zpusobim sam, treba rozhozenim vychylovacich civek). Nonic, zkusim tam tedka zavolat, jestli mi uhradej PPlko, ale asi by meli, ne?
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  24. #24

    Standardní

    Citace Původně odeslal IntEx
    No ja teda asi vidim nejvetsi problem s dopravou toho monitoru do proedjny. Domu jsem ho dostal, protoze si tatik udelal volno, ale tedka uz nechce, protoe rika, ze mi porad neco vadi (uz jsme takhle jezdili se zku.rvenym AOCckem). Vozejkem to tam dovyst snad nebude takovaj problem, ale privyst, pres ty kocicaky, to to dostane prekne na pr.del (pak si jeste zavadu zpusobim sam, treba rozhozenim vychylovacich civek). Nonic, zkusim tam tedka zavolat, jestli mi uhradej PPlko, ale asi by meli, ne?
    no to ti nereknou, rozhodne ti ted nereknou ze ti ho uhradi nebud blbej!, kdyz zatim ani vadu neuznali.. stejne ho budes muset okamzite zaplatit z vlastni kapsy!!! tak jako tak!
    Rozhodne bych je ted neprudil - snižuješ tím podstatně reálnost úspěchu reklmace... pokud teda chces PPL, tak to zatahni z vlastni kapsy nechcej si udelat danovej ucetni doklad... pokud uznaji reklmaci pak to po nem muzes pozadovat....

  25. #25

    Standardní

    No ale kdyz mi to nebudou chtit uhradit, tak muzu jit do kytek. Kolik by asi to PPL stalo? (abych vedel, kolik bych kdyztak utratil)
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Reklamace repas monitoru
    Založil frogale v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 12.07.2005, 10:34
  2. Reklamace T68i a 30ti denní lhůta
    Založil CyberLucas v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 18.09.2003, 11:22
  3. Průzkum reklamace v HK
    Založil Michal-Tučný v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 13.09.2003, 23:03
  4. Reklamace zbozi, ktere se uz neprodava
    Založil ZeeZ v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 19
    Poslední příspěvek: 09.05.2003, 12:57
  5. Reklamace RAM
    Založil Mameluk v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 23
    Poslední příspěvek: 30.04.2003, 12:48

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •