Výsledky 1 až 25 z 81

Téma: Buduce Intel procesory

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Buduce Intel procesory

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Ano, dočetl. Cokoli programovatelného ale zabírá dost transistorů, žere hodně proudu a nemá takový výkon jako specializovaná jednotka. Dávat do univerzálního CPU takovéto další napůl-univerzální procesory mi nepřijde jako moc dobré řešení. To už vidím jako lepší využít SSE (pokud to lze).
    no ja nevim, riscovej procesor s treba 512KB SRAM by podle me tolik tranzistoru nesezral a rozhodne by vecem jako kryptografie prospel.
    mimochodem approacha ala via ... http://www.via.com.tw/en/initiatives...k/hardware.jsp
    taky docela zajimavy, podporovany v linuxu a ja bych to 100%ne vyuzil ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  2. #2

    Standardní Re: Buduce Intel procesory

    Vyvojari v Inteli asi moc hulili. To si myslia, ze je teraz koli ich vizii opustim svoj oblubeny SW? V inom drede som sa dozvedel, ze dual-core je celkom zbytocnost a oni mi idu predstavit CPU s cca 100 jadrami To je snad sen. Som zvedavy kto bude pisat SW na tento CPU.

    Ad integracia GPU s CPU. Dalsia kravina, kcem mat moznost vyberu, + kto to bude chladit. Ak to ma byt realne, vykon bude max na urovni GF3 (57mil trans). A neverim, ze 65nm je nejaka zachrana, pozor na leackage!

    Nechapem, preco radsej neintegruju do CPU celu RAM. Spotreba mala, potreba tohoto riesenia je enormna. Ked sa zamyslite, tak dojdete k tomu, ze dnes prevladaju 3 majoritne conf RAM v PC (512MB, 1GB a 2GB). Nevidim problem vyrobit 3 druhy takehoto CPU vzdy s inou frekvenciou.
    Toto by IMHO pomohlo viac.
    DIYS gripmeen >> CPU Wolfdale E8200 MOBO Gigabyte GA-P35-DS3R rev 2.1 RAM A-DATA DDRII 800+ EE VGA Gigabyte 3850 512MB HDD SAMSUNG 500GB HD501LJ
    Fujistu Siemens Scenic >> CPU Pentium III 1000MHz MOBO unknown RAM 256 + 128MB VGA int. i810 HDD 20GB neznameho typu

  3. #3

    Standardní Re: Buduce Intel procesory

    Citace Původně odeslal iPoK Zobrazit příspěvek
    Vyvojari v Inteli asi moc hulili. To si myslia, ze je teraz koli ich vizii opustim svoj oblubeny SW? V inom drede som sa dozvedel, ze dual-core je celkom zbytocnost a oni mi idu predstavit CPU s cca 100 jadrami To je snad sen. Som zvedavy kto bude pisat SW na tento CPU.
    IMHO to ma byt konkurencia Cellu.

    Nechapem, preco radsej neintegruju do CPU celu RAM. Spotreba mala, potreba tohoto riesenia je enormna. Ked sa zamyslite, tak dojdete k tomu, ze dnes prevladaju 3 majoritne conf RAM v PC (512MB, 1GB a 2GB). Nevidim problem vyrobit 3 druhy takehoto CPU vzdy s inou frekvenciou.
    Toto by IMHO pomohlo viac.
    Lebo by ten chip bol taky obrovsky, ze by to nikto nezaplatil.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  4. #4

    Standardní Re: Buduce Intel procesory

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    no ja nevim, riscovej procesor s treba 512KB SRAM by podle me tolik tranzistoru nesezral a rozhodne by vecem jako kryptografie prospel.
    mimochodem approacha ala via ... http://www.via.com.tw/en/initiatives...k/hardware.jsp
    taky docela zajimavy, podporovany v linuxu a ja bych to 100%ne vyuzil ...
    Jak ale vidíš, VIA je limitovaná na určité šifrovací algoritmy. 512kB cache je strašně moc! To by zvýšilo plochu čipu až hrůza.

    Citace Původně odeslal iPoK Zobrazit příspěvek
    Nechapem, preco radsej neintegruju do CPU celu RAM. Spotreba mala, potreba tohoto riesenia je enormna. Ked sa zamyslite, tak dojdete k tomu, ze dnes prevladaju 3 majoritne conf RAM v PC (512MB, 1GB a 2GB). Nevidim problem vyrobit 3 druhy takehoto CPU vzdy s inou frekvenciou.
    Toto by IMHO pomohlo viac.
    Na to Intel nemá výrobní kapacitu. RAM = hodně křemíku. Ale je pravdou, že paralelní přístup k RAM je dneska dost limitující. Integrování ale asi není úplně ideální cestou, protože uživatelé chtějí mít na výběr (Autocont by pak nemohl dělat sestavy typu "Dual-core. Do more." s 512 MB RAM), ale ani já bych si nemohl koupit 2 GB. Nehledě na to, že s každým upgradem bych musel zahodit i RAMku.
    Naposledy upravil Eagle; 26.09.2006 v 23:36.

  5. #5

    Standardní Re: Buduce Intel procesory

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Jak ale vidíš, VIA je limitovaná na určité šifrovací algoritmy. 512kB cache je strašně moc! To by zvýšilo plochu čipu až hrůza.


    Na to Intel nemá výrobní kapacitu. RAM = hodně křemíku. Ale je pravdou, že paralelní přístup k RAM je dneska dost limitující. Integrování ale asi není úplně ideální cestou, protože uživatelé chtějí mít na výběr (Autocont by pak nemohl dělat sestavy typu "Dual-core. Do more." s 512 MB RAM), ale ani já bych si nemohl koupit 2 GB. Nehledě na to, že s každým upgradem bych musel zahodit i RAMku.
    az hruza? dneska mame 2MB/jadro. pokud chci delat neco 'quad-core like' tak muzu pocitat s 8mi ...
    a vi buh, jesli to vubec musi bejt SRAM, ja zrovna v tomhle prehled nemam a neni muj job resit tyhle detaily. pokud je nekdo vyresit chce, urcite je vyresi... proste si myslim ze cpu postaveny na RISC a harwardskym modelu by mohlo nekterejm cinnostem hodnemoc prospet. (a to nejen kryptografii)


    a ad. ta via ... me by se zrvna HW aes hodil vsude mozne, HW RNG je taky hodne uzitecna vec a SHA-1,SHA-256 taky neni k zahozeni ...

    ale tak to je na tobe, jestli opravdu tak nutne potrebujes sifrovat blowfishem, nebo necim proprietarnim, nebo si vystacis s industry standardem a vyuzijes 10tinasobnyho vykonu. samozrejme, ja taky muzu tvrdit, ze tohle, nebo tamhleto nebudu pouzivat, protoze neco jinyho se mi 'libi vic', ale kdyz me to nekdo podpori v HW, je to pro me duvod k zamysleni, jestli je ta moje oblibena vec o tolik lepsi, ze mi to stoji za 1/10 vykonu.
    Naposledy upravil Fox!MURDER; 27.09.2006 v 06:27.
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  6. #6

    Standardní Re: Buduce Intel procesory

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    az hruza? dneska mame 2MB/jadro. pokud chci delat neco 'quad-core like' tak muzu pocitat s 8mi ...
    a vi buh, jesli to vubec musi bejt SRAM, ja zrovna v tomhle prehled nemam a neni muj job resit tyhle detaily. pokud je nekdo vyresit chce, urcite je vyresi... proste si myslim ze cpu postaveny na RISC a harwardskym modelu by mohlo nekterejm cinnostem hodnemoc prospet. (a to nejen kryptografii)
    Se mrkni na velikost cache - u Conroe je to dobrá polovina čipu a to má Intel největší hustotu. U AMD 1 MB cache na jádro tvoří polovinu plochy. Prostě 512 kB je hrozně moc (... a taky by to mělo obrovskou latenci).

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    a ad. ta via ... me by se zrvna HW aes hodil vsude mozne, HW RNG je taky hodne uzitecna vec a SHA-1,SHA-256 taky neni k zahozeni ...
    Já používám CRC32 a MD5, protože jsou všeobecně podporované a umí je třeba Total Commander. Nechtěl bych měnit za něco jiného. BTW, je i SHA384 a SHA512.

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    vyuzijes 10tinasobnyho vykonu. samozrejme, ja taky muzu tvrdit, ze tohle, nebo tamhleto nebudu pouzivat, protoze neco jinyho se mi 'libi vic', ale kdyz me to nekdo podpori v HW, je to pro me duvod k zamysleni, jestli je ta moje oblibena vec o tolik lepsi, ze mi to stoji za 1/10 vykonu.
    A64 3200+:
    CRC32 (Zlib) - 620 MB/s
    MD5 (OpenSSL) - 265 MB/s
    To je dle mě úplně v pohodě rychlost. Limitem to může být jedině tehdy, když další úloha chce 100 % výkonu.

  7. #7

    Standardní Re: Buduce Intel procesory

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Já používám CRC32 a MD5, protože jsou všeobecně podporované a umí je třeba Total Commander. Nechtěl bych měnit za něco jiného. BTW, je i SHA384 a SHA512.
    md5 uz je derava a crc32 vubec prilis jednoducha ...
    A64 3200+:
    CRC32 (Zlib) - 620 MB/s
    MD5 (OpenSSL) - 265 MB/s
    To je dle mě úplně v pohodě rychlost. Limitem to může být jedině tehdy, když další úloha chce 100 % výkonu.
    hezke, a AES s 256bit klicem?
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  8. #8

    Standardní Re: Buduce Intel procesory

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    hezke, a AES s 256bit klicem?
    Netuším, to snad v žádné běžně používané knihovně zatím není.

  9. #9
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: Buduce Intel procesory

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    md5 uz je derava ...
    Mozes to plz vysvetlit blizsie ?
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal PiT Zobrazit příspěvek
    Mozes to plz vysvetlit blizsie ?
    http://www.cits.rub.de/MD5Collisions/

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Netuším, to snad v žádné běžně používané knihovně zatím není.
    tebou zminovany openssl neni bezne pouzivana knihovna ?
    Naposledy upravil PiT; 27.09.2006 v 18:48.
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Intel Conroe - novy kral
    Založil MadCap v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 1090
    Poslední příspěvek: 15.10.2007, 19:44
  2. Procesory Intel Pentium 4 6x1
    Založil s7en v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 16.04.2006, 17:46
  3. ECS PF88 Extreme Hybrid: mb pro procesory Intel i AMD
    Založil Ssnake v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 04.09.2005, 13:53
  4. Aku dosku k Intel Pentium 4/ 3.0C GHz 800MHz FSB, 512K ??
    Založil janko_2004 v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 26.06.2004, 05:22
  5. Procesory Intel P4 s 800Mhz jsou již dostupné i v ČR!
    Založil ghooost v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 24
    Poslední příspěvek: 14.06.2003, 19:35

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •