Výsledky 1 až 25 z 29

Téma: Rozdíl DVI-I a D-Sub

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    39
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    316

    Standardní Re: Rozdíl DVI-I a D-Sub

    D-Sub výstupy z ntb zpravidla stojí za starou belu bez ohledu jestli je to ati nebo nv, u desktopů je to hodně různý, ale ve většině případů lepší než u ntb.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  2. #2

    Standardní Re: Rozdíl DVI-I a D-Sub

    No u těch notebooků je to právě problém. Přítelkyně má nějakého ASUSe s integrovanou grafikou a potřebovala externí displej. Pořídila si 22" wide a na obraz se nedalo koukat. Tak dala displej své sestře, která má ntb s integrovanou ati grafikou, kde to bylo výrazně lepší a sobě si koupila 19", na který se prý už koukat dá (osobně jsem zatím neviděl), ale také to asi nebude žádný zázrak.

    Pokud by chtěla lepší/větší obraz, tak je bohužel jediná možnost koupit zcela nový notebook. Koukal jsem jen tak pro informaci na trh a sice už se prodávají notebooky s DVI, ale je jich véélmi málo a jsou ve vyšších cenových relacích. Je až s podivem, jak je v tomto z historického důvodu trh zdeformován, vždyť D-Sub výstup je technologicky složitější než DVI, nemýlím-li se... No a díky tomu se stále prodávají displeje pouze s analogem, protože je prostě mnoho lidí, kteří zapojení DVI nemohou využít - viz. případ mé přítelkyně.

    EDIT: Ještě vlastně můžu přihodit vlastní zkušenost: Mám IBM X40, který má samozřejmě také jenom analogový výstup a denně pracuji ještě s externím 19" LCD. Obraz je ostrý a pro mě zcela dostačující, ale pamatuji si, že jsem hned den po prvním zapojení kupoval pořádný kabel na propojení, protože jsem tu původně měl nějaký tenký a nedostatečně odstíněný a ten obraz to prznilo šíleně.
    Naposledy upravil Croog; 30.10.2007 v 11:38.
    CPU Athlon XP-M 2500+@2300MHz(1.575V), AC Copper Silent 2 TC rev.2, MB Abit NF7-S rev.2 + Zalman NB47J, RAM 1536MB DDR400, GK Sapphire Radeon 9600 128MB, HDD Samsung SpinPoint (P80 160GB + T166 500GB), CD/DVD LG GSA-4160B, DVD-ROM Pioneer 106S, další DVB-T Technisat Airstar, VFD Noritake 20x2, MSI Bluetooth, ICY BOX čtečka 8in1, skříň Logic Q11 + Fortron FSP350-60PN(PF), monitor LCD Dell 2007FP, LCD Samsung 32" LE32A457, repro Genius SW-5.1 HT, OS Windows XP + Media Portal, Dell D630, SE Vivaz Pro

  3. #3

    Standardní Re: Rozdíl DVI-I a D-Sub

    Popovídal jsem si s odborníkem na elektroniku a ten mi poreferoval o kvalitě A/D a D/A převodníků,kvalitě a stínění D-Sub kabelů.Jako poslední jsme probrali kvalitu TN panelů.Nakonec jsem si nechal na několika obrázcích ukázat rozdíl kvality obrazu.

    Závěr:

    Kvalita TN panelu je z principu tak mizerná,že DVI vstup se u těchto panelů jeví jako pouhý marketingový tah.Jediný rozdíl který jsem vypozoroval (pominu nastavení barev) je lepší přizpůsobení velikosti a polohy obrazu při změně rozlišení.Co se týká obrazu,na TN panelu se při zobrazení tolika barevných přechodů vyskytuje tolik různých optických klamů,že těžko určit jestli to je vada(šum) analogového signálu a nebo již zmiňovaný optická klam.Opravdu jsem nepozoroval rozdíl mezi analogovým a digitálním signálem.

    Nakonec jsem se rozhodl,že si monitor s analogovým vstupem nechám,neboť cena o 1000kč navíc za DVI vstup pro mě není opodstatněná (radši bych investoval 1000kč za 2 až 4 CCFL trubice navíc).A až si jednou objednám 24" lcd s S-PVA nebo (A)S-IPS panelem,nebudu to muset řešit,protože u těchto monitorů už určitě DVI nebo jiný digitální vstup nebude chybět.

    Děkuji za rady,názory a zkušenosti.Já mám problém vyřešen.Neznamené to však,že někdo rozdíl na různých modelech od různých výrobců nepozoruje.Hlavní je,aby člověk byl se svou volbou spokojen.
    CPU:Dothan M370 1,5Ghz MB:ASUS P4P800E-Deluxe + ASUS CT-479 RAM:2x512MB Geil cl 2,5 HDD:WD Raptor 36,7GB + ST Barracuda 250GB VGA:Radeon R1950Pro 256MB CASE:EC 8023 + Akasa PaxPower 400W

    Monitor: 22" ASUS VW222 (2ms)
    Keyboard: Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 CZ + Belkin Nostromo N52
    Myš: Microsoft Intellimouse Optical Black
    Repro: Logitech R-20 2.1

  4. #4
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    298

    Standardní Re: Rozdíl DVI-I a D-Sub

    Toto mohu jen potvrdit, jeste k tomu kdyz je D-SUB vystup u meho Aceru 8102 umisten presne vedle vetrone. Ten rozdil je uplne "nebe a dudy" D-SUB se doslova klepe a digital je perfektni.

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    D-Sub výstupy z ntb zpravidla stojí za starou belu bez ohledu jestli je to ati nebo nv, u desktopů je to hodně různý, ale ve většině případů lepší než u ntb.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  5. #5

    Standardní Re: Rozdíl DVI-I a D-Sub

    Moje zkusenost je takova ze D-Sub je nedky super a nekdy fuuj. Proste zalezi na filtrech na grafice. Mam tu notebook HP nx6310 a s tim je obraz krasnej, pak jsem tu mel hrooozne starou PCI grafiku, kde byl obraz desne rozmazanej. U myho desktopu mam integrovanou grafiku nv 6100 a tam je to lehounce rozmazany.


    Jinak jsem si u LCD uz davno nejak odpalil DVI vstup(D-Sub funguje ok), tak proto jsem to tak resil
    GigaByte GA-M55plus-S3G --- A64 3200+ @ 24oo ~ 1,375V BOX --- 2x512 Geil 667 CL4 @ 980 CL5 --- WD2500KS --- Acer AL1721ms --- 1/1 MBit/s via WiFi
    Blog

    09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0 aneb jeste ze ty "ochrany" programujou rozumny lidi :]

  6. #6

    Standardní Re: Rozdíl DVI-I a D-Sub

    Citace Původně odeslal Arg Zobrazit příspěvek
    Toto mohu jen potvrdit, jeste k tomu kdyz je D-SUB vystup u meho Aceru 8102 umisten presne vedle vetrone. Ten rozdil je uplne "nebe a dudy" D-SUB se doslova klepe a digital je perfektni.
    Já mám vedle LCDčka repro.Záleží na kvalitě přívodního kabelu (jeho stínění).A nepozoruji žádné nepříjemné chvění nebo něco podobného.Výhodu DVI vidím v jeho jednodušší a levnější implementaci jak v GK tak v panelu.

    Nechápu tedy,proč je panel (který má pouze DVI) dražší než jeho D-Sub klon.(resp.chápu - je to samozřejmě marketing)
    Naposledy upravil Roen; 03.11.2007 v 21:03.
    CPU:Dothan M370 1,5Ghz MB:ASUS P4P800E-Deluxe + ASUS CT-479 RAM:2x512MB Geil cl 2,5 HDD:WD Raptor 36,7GB + ST Barracuda 250GB VGA:Radeon R1950Pro 256MB CASE:EC 8023 + Akasa PaxPower 400W

    Monitor: 22" ASUS VW222 (2ms)
    Keyboard: Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 CZ + Belkin Nostromo N52
    Myš: Microsoft Intellimouse Optical Black
    Repro: Logitech R-20 2.1

  7. #7

    Standardní Re: Rozdíl DVI-I a D-Sub

    Stejný problém jsem řešil cca před týdnem. V prodejně jsem si vyhlédnul ten stejný Asus VW222S 22'', mrknul jsem se na recenzi a parametry.. zjistil jsem, že není tak špatný a jelikož byla možnost ho do 30 dnů vrátit, tak jsem si řekl, že si ho vezmu. Tak jsem si večer pro něj šel, ale na místě jsem byl rozčarován - zjistil jsem, že nemá DVI. Začal jsem řešit jaký je viditelný rozdíl mezi obraz přes analog a digitál - nakonec jsem z prodavače vymámil ukázku obou zapojení. Rozdíl nebyl (to je pouze mé subjektivní hodnocení) nějak veliký, ale byl celkem dobře pozorovatelný - při zapojení digitálem to vypadalo prostě lépe..

    Nakonec jsem si pořídil jiný LG L204WT-SF (až na vertikální pozorovací úhly jsem s ním spokojen), který má jak analog, tak digitál - doma jsem si ještě sám otestoval rozdíl mezi anlog a digitálem a pči zapojení digitálu bylo pozorovatlené ještě navíc mírné rušení (proužky pčes monitor) - naštěstí ne tolik, co ve škole, kde často monitor poblikává..

  8. #8
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    298

    Standardní Re: Rozdíl DVI-I a D-Sub

    takoveto porovnani zkuste udelat na nejakem vetsim rozliseni, mam tu napr jednu grafarnu X600 od saphiru a po pripojeni na 24" LCD DELLA v nativnim rozliseni, je rozdil vice nez markantni.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  9. #9

    Standardní Re: Rozdíl DVI-I a D-Sub

    Zalezi na kvalite karty, na primarnim pouziti a hlavne na subjektivnim pocitu. Nekomu obraz pres DSUB proste nevyhovuje.

    Pokud je vic jak 50% procent casu koukani na Video a hrani her, tak DSUB nemusi byt zasadni problem.
    Asus P5B Deluxe/WiFi, Intel Q8300@7.5x440=3300MHz VCc1.15V, Speedstep enabled, CM HyperTX, 58oC IntelBurnTest pri 24oC okoli, 2x2048 DDR2 800 Geil(@866 5-6-6-15, 1.80V), HDD 3xSamsung F1 1TB, Gigabyte NX88T zalman, LCD FSC S20-1W, CM Centurion 532, PSU Seasonic 400W, UPS CyberFort 350

  10. #10

    Standardní Re: Rozdíl DVI-I a D-Sub

    Na mem 19' LCD z podpisu je teda rozdil obrovsky. Zkousel jsem to analogem pripojit na notebook (taky z podpisu).. vysledek hodne neostry a rozpity obraz. Radeji jsem to rychle vypnul.
    1. PC1: || CPU:AMD Athlon64 X2 4800+@2,66GHz=266x10 || RAM:A-DATA 2x1GB + G SKILL 2x1GB @ DDR500@533 3-4-4-8 || M/B:DFI LanParty NF4 SLi-Dr Expert || Graphics:ATi Radeon X1900XT@681-1500MHz || HDD: 2xWD Raptor WD1500AHFD in RAID0 + 2xSamsung SP2004 in RAID0 400GB + Seagate Baracuda 7200.10 250GB || Sound:Creative SoundBlaster X-FiXtremeMusi || Power: Corsair HX520 ||Cooling:Thermaltake Big Typhoon\\DVD+-RW:LG H20L || LCD: Samsung 930BF ||
    2. PC2: || CPU: AMD Duron 1400@AthlonXP 2400+ 166x11,5 256kB L2 Cache || RAM: 512MB DDR33 || M/B: MSI KT3 Ultra-2 || Graphics: MSI GeForce 2 Ti 64MB || HDD:Western Digital 40GB || Power:KME PZ-500 || CRT: IBM P202 ||
    3. NTB:|| Acer Aspire 5024WLMi 15,4" ||

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Muze graficka karta s DVI ovlivnit kvalitu obrazu ve 2D? II.
    Založil Jakubisko v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 249
    Poslední příspěvek: 29.01.2009, 00:20
  2. Help s DVI redukci
    Založil ondra313 v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 20.08.2007, 18:01
  3. Zapojeni LCD pres DVI
    Založil Mikeee v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 15.09.2006, 16:12
  4. Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 13.01.2005, 22:47
  5. analog vs. DVI je tam rozdil??
    Založil MISKOBOSS v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 26.09.2004, 17:20

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •