Výsledky 1 až 25 z 65

Téma: NTB přehřívání - reklamace?

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: NTB přehřívání - reklamace?

    Citace Původně odeslal Eagle Zobrazit příspěvek
    Podle mě pár chloupků nesníží účinnost chlazení o víc jak 5 až 10 procent. Pokud se pamatuju, uváděl jsi tady docela vysoké teploty CPU. Čili bych to nepokoušel, prostě si to vyčistil, pak spustil burn, zjistil, že to zpomaluje, a šel jim to omlátit o hlavu.

    No mam to pres Brno asi 40minut cesty,ale protoze jsem ztratil simku(telefon ne) a duplikat bude aktivni az zitra odpoledne,tak tam budu muset misto zavolani zajet.Muzu mu to zkusit rici,ale pokud na to nepristoupi,tak si to vezmu a vycistim sam.
    Teploty odhaduji na cca 105-115°C ...pokud by se nesnizoval nasobic CPU,takze pokud to neni ucpane celou parukou,tak to vycisteni nepomuze

    1)Muzou po me chtit nejaky poplatek za neopravnenou reklamaci?
    2)Myslim,ze uz to Eagle psal,ale kdyz to vycistim a zaroven tam nedam novou pastu...a ono by se to prehrivalo,tak to uz je opravneny duvod k reklamaci,ze?
    2)Pokud to vycisteni vlasu a chlupu samotne nepomuze,ale zaroven oni toto neuznavaji jako duvod k reklamaci...Muze se to pocitat jako 1 reklamace,vzhledem k tomu,ze by to byla chyba technika a jeho spatneho usudku?
    Tak to mi rve koule!
    *Acer Aspire Timeline 3810TZG + Creative I-Trigue 3400 ; cca 6hod.
    *Prestigio Nobile 157: Intel Centrino : Pentium-M 1,7G Dothan 2MB ; RAM DDR333 1GB ; HITACHI 80GB 5400ot. ; Radeon 9700 64MB ; SXGA+ 1400 x 1050 ; DVD+/-RW DL QSI ; 10/100MBit+WIFI ; CardReader 4v1 ; 4hod23minut

  2. #2

    Standardní Re: NTB přehřívání - reklamace?

    Citace Původně odeslal Mikeee Zobrazit příspěvek
    No mam to pres Brno asi 40minut cesty,ale protoze jsem ztratil simku(telefon ne) a duplikat bude aktivni az zitra odpoledne,tak tam budu muset misto zavolani zajet.Muzu mu to zkusit rici,ale pokud na to nepristoupi,tak si to vezmu a vycistim sam.
    Teploty odhaduji na cca 105-115°C ...pokud by se nesnizoval nasobic CPU,takze pokud to neni ucpane celou parukou,tak to vycisteni nepomuze

    1)Muzou po me chtit nejaky poplatek za neopravnenou reklamaci?
    2)Myslim,ze uz to Eagle psal,ale kdyz to vycistim a zaroven tam nedam novou pastu...a ono by se to prehrivalo,tak to uz je opravneny duvod k reklamaci,ze?
    2)Pokud to vycisteni vlasu a chlupu samotne nepomuze,ale zaroven oni toto neuznavaji jako duvod k reklamaci...Muze se to pocitat jako 1 reklamace,vzhledem k tomu,ze by to byla chyba technika a jeho spatneho usudku?
    Já bych to nehrotil. Když to bude zpomalovat dál, sotva s tím něco provedou (čili vada neodstranitelná). Identický nový výrobek by patrně jevil tu samou vadu (leda že by měl hodně povedené CPU), takže odstoupení od smlouvy.

    Nejsem obeznámen s tím, jaká je zpomalovací teplota mobilních procesorů Intel, ale u stolních to bývá kolem 75 stupňů. A aby ti teplota klesla o tolik, to by s tím museli provádět nevím co.

    ad poplatek - to nevím, v tomhle se nevyznám.


    Škoda, že nebydlíš v Praze, protože to bychom se na to mohli mrknout a pak to někde rozmáznout jako klamání spotřebitele.

  3. #3

    Standardní Re: NTB přehřívání - reklamace?

    Takze pokud to nebudou schopni opravit a nabidli by mi novej book,tak uz to znamena,ze mam i narok na odstoupeni od smlouvy a na penize aniz bych musel reklamovat trikrat stejnou vadu nebo 4krat jinou?

    No v mobilemetru i v NHC2.0 jsou nejake teloty THRC a THRS jedna je 92°C a druha(shutdown temp) je myslim 101°C.U te nizsi to asi zacina podtaktovavat...

    K tomu poplatku by se jeste nekdo mohl vyjadrit,at me tam neoloupi i o posledni gresli

    V Praze sice nebydlim,ale kdybys mel nejaky napady,tak neni problem se prijet podivat
    Tak to mi rve koule!
    *Acer Aspire Timeline 3810TZG + Creative I-Trigue 3400 ; cca 6hod.
    *Prestigio Nobile 157: Intel Centrino : Pentium-M 1,7G Dothan 2MB ; RAM DDR333 1GB ; HITACHI 80GB 5400ot. ; Radeon 9700 64MB ; SXGA+ 1400 x 1050 ; DVD+/-RW DL QSI ; 10/100MBit+WIFI ; CardReader 4v1 ; 4hod23minut

  4. #4

    Standardní Re: NTB přehřívání - reklamace?

    Pro porovnani - mam ntb HP nx8220 s P-M 2GHz a pri maximalnim vytizeni necim jako BurnK7 ci jinejma testama po delsi dobe mam na CPU podle NHC dle diody kolem 85C a CPU myslim nelaguje a nepodtaktovava se. Je rovnez fakt, ze nevim, jak mam zabordelenej vetrak a i cely system chlazeni a je opet zname, ze nektere modely od HP nemaj zrovna nejucinnejsi chlazeni (to je asi priklad i nx8220). Nicmene pokud nastavim CPU na 1.6GHz a spustim testy, tak teplota neleze vic jak nejakych 75C na defaultni voltaze. Pohral jsem si s nastavenim voltaze a jen tak od boku nastavil na vsechny nasobice o cca. 0.2V mene a nyni pri 2GHz a 1.1V jsem na maximalce cca. 68C (skoro 20 C rozdilu).
    Tedy tvoje teploty na nizsi frekvenci ukazuji na to, ze je neco v neporadku, tedy problematicke chlazeni (at uz z duvodu zabordeleni vetracku ci nedolehani na CPU, nebo proste spatnym layoutem chlazeni tveho modelu ci necim uplne jinym) .
    Ale rozhodne je to vec k reseni a myslim ze k reseni na opravnene reklamaci, protoze si nedokazu predstavit, jak by musel byt zabordeleny chladic a vetrak, aby i pri vycisteni sly teploty o 30-40 C dolu, coz uz by byly teploty schudne pro normalni provoz.
    Problem je, ze technik samozrejme muze vedet o problemech s chlazenim techto modelu, ci o tom, ze je napriklad ohnuty pasiv, nedoleha jak by mel atd a tim adem pak pri platbe za reklamci vse vycisti, chladic ohne a bude vse ok, coz mu jen "potvrdi" ze to skutecne bylo "jen" bordelem na vetraku.
    V kazdym pripade dle myho je to na reklamaci a to bezplatnou, skutecne te nemusi zajimat, cim to je, ze se notebook prehriva. U tveho modelu je v tehle chvili trosicku na skodu to, ze je i v ramci zaruky uzivatelsky rozebiratelnej. Bejt to u jiny znacky ci modelu, kterej je zaplombovanej, tak neni co resit, notebook se prehrejva, servise postarej se o odstraneni zavady, jestli jste tam nasli chlupy, tak je odstrante, nezajima mne, ze je notebook tak blbe udelanej, ze se tam maj moznost dostat, koberec jsem s nim rozhodne neluxoval...
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  5. #5
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    45
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    337

    Standardní Re: NTB přehřívání - reklamace?

    ad poplatek za neopravnenou reklamaci: podle zakona mas pravo, v pripade uznane reklamace, na nahradu nakladu, ktere ti v dusledku vady na koupene veci vznikly. logicky, neni-li reklamace uznana, pak ma stejne tak prodavajici pravo na nahradu nakladu, ktere na takovou reklamaci vynalozil. nic takoveho, jako pausalni poplatek ale nemuze byt. pouze prokazane naklady zpusobene neopravnenou reklamaci.
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  6. #6

    Standardní Re: NTB přehřívání - reklamace?

    Takze kdyz si rekne napr. 300Kc za to ze to rozdelal a zjistil,ze je to podle nich moje chyba,tak chte nechte musim zaplatit ?
    V pripade,ze bych to pak vycistil a problemy by pretrvavaly,tak mam pravo si to nechat zpetne proplatit,ze?

    PS:Pocitat jako reklamaci si to ale asi nemuzu,ze?I kdyz by se to nasledne potvrdilo,ze jsem mel pravdu...a jejich chybou jsem musel jit reklamovat dvakrat misto jednou.
    Tak to mi rve koule!
    *Acer Aspire Timeline 3810TZG + Creative I-Trigue 3400 ; cca 6hod.
    *Prestigio Nobile 157: Intel Centrino : Pentium-M 1,7G Dothan 2MB ; RAM DDR333 1GB ; HITACHI 80GB 5400ot. ; Radeon 9700 64MB ; SXGA+ 1400 x 1050 ; DVD+/-RW DL QSI ; 10/100MBit+WIFI ; CardReader 4v1 ; 4hod23minut

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ + nekolik citaci z ruznych webu
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 11.08.2007, 17:13
  2. USB porty na ntb?Výrobci ntb a tiskáren-oporujou viz text
    Založil Luk v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 27.06.2005, 23:17
  3. Dejte mě odbornou informaci.Nic víc.Odpojení ntb od sítě
    Založil Dragoun v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 16.06.2005, 23:17
  4. Průzkum reklamace v HK
    Založil Michal-Tučný v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 13.09.2003, 23:03

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •