Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: audio out přes DVI-D?

  1. #1

    Standardní audio out přes DVI-D?

    PC s MB Asus M3A78-VM (chipset AMD 780G). Deska nemá HDMI výstup, pouze DVI-D (http://www.asus.com/Motherboards/AMD...specifications).

    Chci PC propojit s AV recieverem přes HDMI, tedy hodlám sehnat DVI-D <> HDMI adaptér. Počítám s přenosem video i audio signálu. Otázkou je, zda budu schopen dostat z tohoto výstupu nejen obraz, ale i zvuk? Nevíte někdo, nezkoušel někdo?

    Pokud by to nešlo, budu to muset propojit s AV recieverem přes SPDIF out a přes redukci DVI-D <> HDMI rovnou s TV... To je drát navíc a tomu bych se rád vyvaroval.
    AMD Athlon II X2 250 3.0GHz | 8GB RAM | Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H | 2TB WD + 1,5TB Samsung F1 | Chieftec DX-01BD | 22" LCD Benq FP222Wa| Logitech Wave Cordless Desktop

  2. #2

    Standardní Re: audio out přes DVI-D?

    No tak si odpovím sám. Mělo by to fungovat, protože ATI nevyužívá standardu DVI, ale trochu si ho poupravila. Pokud budu mít jejich proprietární redukci DVI-HDMI, která se dodávala k některým grafickým kartám, tak to půjde.
    Nemáte někdo? Sháním zde: http://4um.overclocking.cz/showthrea...100#post945100
    AMD Athlon II X2 250 3.0GHz | 8GB RAM | Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H | 2TB WD + 1,5TB Samsung F1 | Chieftec DX-01BD | 22" LCD Benq FP222Wa| Logitech Wave Cordless Desktop

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    273

    Standardní Re: audio out přes DVI-D?

    Jses si jisty ze i v tomto pripade? Ve specifikaci te desky neni o HDMI ani zminka...
    Ostatne pokud to podporuje, mel bys videt ve spravci zarizeni neco jako HDMI Audio ci tak neco.
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  4. #4

    Standardní Re: audio out přes DVI-D?

    Jop, u ATin to šlo, uměla to i moje Sapphire 2600XT a pochybuju, že by tuhle feature novějším řadám (byť integrovaných) grafik odebrali.
    KOntrolu ve správci zařízení si nejsem jistej - nevím, jestlui to tam bylo furt nebo jenom při připojení zařízení přes HDMI. ATinu po ruce žádnou nemám, tak to nemůžu odzkoušet.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  5. #5

    Standardní Re: audio out přes DVI-D?

    Hmmm, tak asi nic. Teprve teď jsem se dostal ke zkoušce konfigurace. Jsem poněkud překvapen, že na téhle desce není zvukovka od Realtek, ale od VIA, konkrétně typ VT1708. Nejnovější ovladače jsou asi 2 roky staré, nasměrovat zvuk přes HDMI se mi prostě nepovedlo... Sice jsem se dostal do stavu, kdy VIA HD Audio Deck dokáže přepínat mezi výstupem na HDMI a SPDIF, nicméně je to dle mého nějaká volba v ovladačích, která není aktuální pro tuto verzi, protože ani tak zvuk z toho neleze.
    AMD Athlon II X2 250 3.0GHz | 8GB RAM | Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H | 2TB WD + 1,5TB Samsung F1 | Chieftec DX-01BD | 22" LCD Benq FP222Wa| Logitech Wave Cordless Desktop

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. VIA AC97 audio (Vinyl Stylus Audio driver) 5.90b
    Založil .:::iGor:::. v sekci fóra Zvukové karty
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 14.10.2007, 19:32
  2. TV in-co vše přes něj de?
    Založil tomsalieri v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 29.03.2004, 19:04
  3. Audio CD přes digitalní výstup do zvukovky
    Založil Dušan Šmíd v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 08.02.2004, 17:52
  4. Nevite nekdo kde stahnout audio codec Windows Media Audio V2
    Založil Firestone v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 23.11.2002, 22:16

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •