Zdravím,

nastěhoval jsem se na kolej, kde je připojení k internetu jen pomocí wifi. Kolej je stará cihlová budova s velmi tlustými zdmi. Zdroj signálu je vzdálen cca 50 m (na protějším domě), v cestě stojí cca 4 - 6 stěn, celkem tedy cca 1,5 - 2 m cihlové zdi.
Spolubydlíci mají notebooky, na kterých mají pochopitelně slabý a často vypadávající signál - max 2. čárky z 5.
Jelikož mám PC, tak nemám doposud wifi klienta.

Uvažuji tedy o nákupu nějakého toho wifi klienta, samozřejmě co nejlevnějšího. Wifi sítě nejsou oborem, kde bych se dobře vyznal, proto bych vás rád požádl o pomoc s výběrem přijímače.

Jako zajímavý kousek jsem našel ASUS WL-138gE, respektive mě zaujala technolgie BroadRange, kde by mě zajímalo zda je to opravdu zlepšovák, který stojí za tu skoro dvojnásobnou cenu (nové karty) oproti obyčejné kartě ASUS WL-138g, tedy té samé kartě ale bez technologie AfterBurner a BroadRanger.
Také by mne zajímalo zda ta technolgie BroadRanger zvyšuje v důsledku pouze dosah nebo zda zlepšuje i signál v menší vzdálenosti.

Shrnutí: zajímalo by mě zda se vyplatí zakoupit ASUS WL-138gE nebo zda by se znatelné zlepšení signálu v situaci nekonalo.

Web výrobce:
ASUS WL-138g

ASUS WL-138gE


Předem děkuji za váše odpovědi a rady