Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: spuštění programu jako služby

  1. #1

    Standardní spuštění programu jako služby

    zdravim
    prosim vás, potřeboval bych vědět, jak jde spustit program (konkrétně PeerGuardian) jako služba...pokud toho teda je schopnej...OS mám Windows 2000 SP4...
    je to kvůli tomu, že potřebuje admin. oprávnění a já jedu běžně pod power userem a bylo by dobré kdyby se pouštěl při startu s admin oprávněním...2000 neumí RUNAS s parametrem savecred, proto to chci jako službu....

    předem díky za rady

  2. #2
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    270

    Standardní Re: spuštění programu jako služby

    Google.com
    keyword: "run program as service"
    3. odkaz: http://support.microsoft.com/kb/137890
    Cas potrebny k vyhledani odpovedi: 10 sekund
    Cas potrebny k vytvoreni novyho thredu: k nezaplaceni
    Nz
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  3. #3

    Standardní Re: spuštění programu jako služby

    hele nejsu tak blbej abych negůglil

    onen článek na MS jsem viděl taky..ale jeden z problémů je to, že nemám Resource kit (ten není problém sehnat, to ano)...a při tom gůglení jsem taky narazil na diskusi na živě...tam povídali že ne každej SW umí běžet jako služba atd atd...
    proto se ptám, jak to je ... potřeboval bych zkušenosti ostatních jestli to ten PeerGuardian2 umí atd.

  4. #4
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    285

    Standardní Re: spuštění programu jako služby

    Nema to nahodou PG2 primo v nastaveni? Ted si nejsem jisty, ale mam dojem ze to tam nekde bylo.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  5. #5
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    270

    Standardní Re: spuštění programu jako služby

    Citace Původně odeslal JejKey Zobrazit příspěvek
    hele nejsu tak blbej abych negůglil

    onen článek na MS jsem viděl taky..ale jeden z problémů je to, že nemám Resource kit (ten není problém sehnat, to ano)...a při tom gůglení jsem taky narazil na diskusi na živě...tam povídali že ne každej SW umí běžet jako služba atd atd...
    proto se ptám, jak to je ... potřeboval bych zkušenosti ostatních jestli to ten PeerGuardian2 umí atd.
    Tak ja osobne to zkousel prave pomoci toho KBcka...resp utilitky SrvAny...zkousel jsem to konkretne na notepadu a pak jeste ne jednom programku, ted uz si na nazve nevzpomenu...a fungovalo to bez chyby. Bohuzel, Tebou zminovany PG neznam, ale neni nic jednodussiho nez to zkusit... Nema se na tom co pokazit..maximalne v krajnim pripade budes muset ten PG preinstalovat...ale to IMO nehrozi.
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  6. #6

    Standardní Re: spuštění programu jako služby

    zkoušel jsem to, program na registraci služby (instsrv.exe) jsem si našel...v services.msc jsem si hrál s loginem pod kterym se to spustí...nepomohl ani admin účet ani "SYSTEM" se zapnutým "povolením používání plochy" ...
    Onen PeerGuardian se jakože spouští, ale zůstane tam viset (parent proces: SERVICES.EXE) s využitm paměti +- 950kB (když běží normálka má kolem 10MB určitě), nezinicializoval se a services.msc při pokusu o spuštění služby po vypršení timeoutu PG ukončily

    Arg: ne...majou tam sice "spustit při startu", ale spustí se to s oprávněním aktuálního usera....tudiž mi to vypíše "Administrative privilegies required" ....

    ještě se zkusim mrknout po nějaky SW co se spustí jako služba a vyvolá spuštění nějakýho SW pod oprávněním ADMINa (jako že zaregistruju službu co se bude spouštět s oprávněním ADMINISTRATOR, která normálně spustí PG2...tudíž PG to admin oprávnění mít bude)

    idu hledat, pak nahodim výsledky

  7. #7
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    285

    Standardní Re: spuštění programu jako služby

    Aha tak to me asi zmatlo, ja to nikdy nezkousel, ale mel sem za to ze tam nejaka takovato volba byla. Tak hodne stesti pri hledani
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Oracle.exe - aby nestartoval po spuštění
    Založil m-art v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 27.01.2007, 05:52
  2. Spuštění programu na pozadí
    Založil Titan v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 18.10.2004, 10:24
  3. Čeština u DOS programů pod W98SE až po druhém spuštění ...
    Založil ms v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 30.09.2004, 19:47
  4. Spuštění programu po probuzení, řešení pomocí Služeb, jak?
    Založil Skodik v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 13.09.2004, 14:33
  5. služby ve win 2000 server + exchange
    Založil LuckyCZECH v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 13.05.2004, 21:34

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •