Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: Přístup na www.mcafee.com

  1. #1

    Standardní Přístup na www.mcafee.com

    Ahoj,
    nevim si rady s pristupem na adresu www.mcafee.com. Podle vseho je tato stranka funkcni. Mam zde tri pocitace. Na jednom z nich je nainstalovan Linux a na zbylych PC je Win XP s nainstalovanym antivirakem Mcafee. Na tom Linuxovem PC mi stranka nabehne bez problemu. Na ostatnich tato stranka nebezi. Rovnez nefunguje update pres Virus Scan Concole programu Mcafee. A to je vlastne to kvuli cemu resim pristup na tyto stranky.

    Pro me zahada. Nevedel by nekdo jak tento problem vyresit?

  2. #2
    Kluk k sežrání Avatar uživatele xvojta
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Velká Morava (Brno)
    Věk
    42
    Příspěvky
    427
    Vliv
    278

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    - firewall?
    - nastavení duveryhodnych serveru?
    - vypojeny sitovy kabel?
    ...
    Surface 3 Pro + Nokia Lumia 930 + Volvo V60 D5 + Ford Capri '79 2.3V6 project = mobilní
    ...omnia mea meacum porto...
    WS: ...i5@3,3GHz...16GBram...4TBwd... ATI Rad HD 6870 1GB

  3. #3

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    Citace Původně odeslal Optim Zobrazit příspěvek
    Ahoj,
    nevim si rady s pristupem na adresu www.mcafee.com. Podle vseho je tato stranka funkcni. Mam zde tri pocitace. Na jednom z nich je nainstalovan Linux a na zbylych PC je Win XP s nainstalovanym antivirakem Mcafee. Na tom Linuxovem PC mi stranka nabehne bez problemu. Na ostatnich tato stranka nebezi. Rovnez nefunguje update pres Virus Scan Concole programu Mcafee. A to je vlastne to kvuli cemu resim pristup na tyto stranky.

    Pro me zahada. Nevedel by nekdo jak tento problem vyresit?

    Skontroluj si obsah suboru X:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts.

    Niektore "virusy" si pre svoju ochranu zablokuju pristup na stranky antvirisovych programov (updatov) prave cez spominany subor hosts - nastavia dany server ako lokalny (127.0.0.1 alias localhost).
    PC: Intel Q9450 & Zalman CNPS9500 + Nexus 92mm Fan ~ Gigabyte GA-P35-DS4 ~ 8GB Kingston KHX8500D2 ~ Gigabyte GV-N285-1GH-B ~ Kingston SSD Now M Series 160GB + Western Digital WD3000GLFS VelociRaptor + 2 x WD10EADS + WD20EADS & 3 x Zalman ZM-2HC2 ~ LG GGW-H20L ~ Creative SB X-Fi Titanium HD + GigaWorks T3 + Aurvana Live! + Live!Cam Socialize HD ~ Leadtek WinFast DTV2000H ~ Logitech G19 + G700 ~ Zalman GS1000 Black + ZM500-HP + ZM-MFC2 & 2 x Nexus 120mm Fan ~ 2 x HP LP2475w
    Notebook: HP EliteBook 6930p (T9400, 4GB RAM, GMA 4500MHD, X25-M 80GB SSD, DVD-RW, Wi-Fi, Bluetooth, 14.1" WXGA+) ~ HP Advanced Docking Station (Western Digital WD10TPVT, Leadtek WinFast ExDTV2300H) ~ Logitech Wireless Illuminated Keyboard + Performance Mouse MX ~ Creative SB X-Fi HD
    Netbook: HP Mini 5101 (N280, 2GB RAM, GMA 950, X25-V 40GB + 32GB SDHC, Wi-Fi, Bluetooth, 10.1" WXGA) ~ Western Digital WDBACZ0010BBK ~ HP Essential Port Replicator + External USB Drive ~ Logitech Anywhere Mouse MX ~ Creative SB X-Fi Go!
    HTPC: ASRock ION 330 (N330, 2GB RAM, 500GB HDD, GF9400, DVD-RW) ~ Logitech diNovo Mini + MX Air Cordless Mouse ~ Philips 42PFL8404H
    Server: Gigabyte GC330UD ~ 2GB Kingston KHX6400D2LL ~ Western Digital WD5000AADS ~ Mini-ITX case (100W PSU)
    Accessories: HP PhotoSmart C6380 + LaserJet Pro P1606dn ~ Western Digital WDH1CS10000 + WDBACG0020HCH ~ Logitech Wireless Gamepad F710 + G13 + G27
    Consoles: Microsoft Xbox 360 Elite 250GB ~ Nintendo Wii

  4. #4

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    Ahoj,
    Firewall vypnut, spojeni funguje (dukaz misto slibu - pisu ze stejneho stroje), pouzivam Firefox a nikde jsem nastaveni doveryhodnych serveru nenasel. Asi jsem to prehledl... ?

    Soubor HOSTS byl prazdny a uz jsem tam dopsal 127.0.0.1 localhost.
    Tohle jsem kontroloval a opravil uz drive a nepomohlo to.

  5. #5

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    blbej dotaz, ale je ten AV legální? protože jestli ti to dělá jenom na tom komplu na kterym to máš, tak se mohl bránit nějak ten antivirák....teoreticky....co když ho vypneš/odinstaluješ?

  6. #6

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    Legalni je, v tom problem nebude. Mam v pocitaci asi nejaky vir. Bohuzel se ho nemuzu zbavit. Resp, nevim jak na to. Nespustim napriklad Excel, Explorer a jine programy. Pomohla by reinstalace OS? Uz nevim co s tim.

  7. #7

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    projdi si, co se ti spouští při startu (je na to hafo utilitek), projeď PC NODem32 (trial), a v případě nouze nejvyšší zazálohuj profily, všechny důležity data a reinstaluj to (včetně formátu, pokud to máš nějakym virem opravdu hodně prolezly tak bych šel do formátu všech oddílů), ale jak říkám - to až v případě nouze nejvyšší

    ještě si počkej na názory ostatních, v případě neúspěšnýho testu NODa sem zkus nahodit log z HijackThis...

    good luck

    /add: říkáš firewall vypnut - jakej máš firewall? jestli ten default z WinXP tak ten ti moc nepomůže...jestli tam máš fakt vira tak je možny že něco řeší přes net...to nikdo neví

    případně ještě zkus jít na http://216.49.88.12 (to je IP serveru mcafee - v případě že bys měl nějakou chybu v mezipaměti DNS)
    Naposledy upravil JejKey; 12.01.2008 v 18:41.

  8. #8

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    Ahoj,
    tak pro informaci...
    Bylo to prolelezle viry (367 infiltraci). Nejvice viru bylo typu trojsky kun. Vlastne to byl mozna jeden, ale byl tam minimalne 300x. Pekne se rozmnozil... Pro odvirovani jsem pouzil NOD32 Shareware. Ostatni antiviry se nejak nechytaly. Mcafee napriklad nebylo mozne vubec aktualizovat a AVG nesel ani nainstalovat.

    Dale, pouzil jsem Ad-aware pro odstraneni spy sajrajtu. Oba tyto nastroje jsem pustil dvakrat s volbou Hloubkova kontrola. Zabralo to.

    Nyni se zda byt vse v poradku az na to, ze i kdyz pouzivam Firefox, tak na me kazdou chvili vyskoci IE s nejakou zahranicni strankou. Jakasi reklama. Otravne. Jak na to? Jaky jiny firewall krome integrovaneho WinXP Firewallu? Firewall jako Firewall ne?

    diky za pomoc

  9. #9

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    prolezlé viry, jsem si to myslel

    jak pořešit IE a FF? Přejít na Operu, případně přejmenovat IEXPLORE.EXE trošku jinak (NEodzkoušeno, neručim za výsledek)
    já jsem na opeře furt a nikdy žádnej problém....

    Firewall jako firewall? rozhodně ne! integrovanej FW ve WinXPSP2 je FW jenom tka na polovinu - blokuje naslouchání portu (tj příchozí spojení) a navíc se dá lehce odstavit
    jako FW použij třeba ZoneAlarm nebo Kerio...ty umijou pořešit aji odchozí spojení...FW je dneska nepřeberné množství, já mám AVG firewal (ale imho ani není potřeba, jsem za routerem a hlídám si to co mi běží, takže je riziko relativně malý)

  10. #10

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    Ahoj,
    jo, ja jsem take za routerem (konkretne Asus 500g) a tak si myslim, ze bych nemel byt moc ohrozovany.

    Co se tyka sw FW, tak nemam nastudovano jak funguje konkretne v WXP a jak se da obejit. Kerio je asi (kdyz se dobre nakonfiguruje) lepsim pomocnikem. Pro laika ale nekdy neprekonatelny problem. To je uz ale jina vec.

    Opera? Asi dobry soft, ale urcite nevyresi problem s IE. Navic bych ten problem spise obesel, nez vyresil.

    diky
    Optim

  11. #11
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    285

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    Vymaz cache javy
    Vypni automaticke obnoveni systemu
    Procisti system napr. ccleanerem vymaz vsechny nepotrebne cache
    Stahni Spybot http://www.safer-networking.org/index2.html
    Proved aktualizace a imunizaci
    Projed system, smaz nezadouci objekty.
    Stahni Mwav http://www.mwti.net/download/tools/mwav.exe
    Spust
    Aktualizuj
    Vyber vsechny lokalni disky a klikni na OTESTOVAT.
    Pak sem pisni co ti to vse naslo.

    Dale pouzivej proces explorer.
    http://technet.microsoft.com/cs-cz/sysinternals/default(en-us).aspx

    Mrkni na aplikace spoustene po startu a hlidej podivne procesy.
    Co se ti nebude zdat PROVER ZDE: http://www.virustotal.com/cs/

    Pouzivej FW - treba Comodo viz tema o FW napr zde:
    http://4um.overclocking.cz/showthrea...light=firewall

    Pouzivej Firefox + adblocker, nebo Operu

    Hodne stesti

    Snad pomuze i vam ostatnim a snad tam nemam moc chyb - psano z vlastnich zkusenosti.
    Naposledy upravil Arg; 26.01.2008 v 19:06.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  12. #12

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    Arg:
    viceméně souhlas...všechny SW o kterých píšeš sice neznám, ale:
    Obnovení systému určitě vypnout,
    přejít na lepší a bezpečnější browser (Opera/FF)...
    mět skoro pořád puštěnej process explorer, skvělej soft (co tam dělá link na RH blog? ) a hlídje si to...když víš co všechno ti tam běží tak nepotřebuješ žádnej antivir nic ...
    já jedu na Win2k SP4+Opera+AVG firewall (nic jinyho co by se mě ptalo, když něco chce jít na net v 2000 se mi nepovedlo najít), schovanej za NAT/routerem a žádny problémy
    ano, nemám antivirus ... prostě ho nepotřebuju...vím co mi běží, když jsem na PC normálně tak su pod power-user accountem a process explorer pustim přes RUNAS tak si tím sestřelim všechno...

    všelijaky mezipaměti atd. jsou pořádny svinstvo, promazat!

    použivat nějakej správce toho co se ti spouští po startu...mě se na to líbí Startup Delayer, ten umí zjistit co se při startu spouští a navíc nastavit čas za který se to má spustit, což je fakt luxus a urychluje to načítání (spouští se postupně a ne všecko zaráz)


    toť moje zkušenosti...nepracovat pod admin účtem, pro instalace/správu používat runas, schovat se za NAT, nějakej firewall, hlídat procesy a mít dobře nastaveny oprávnění (čtení/zápis na disk - NTFS oprávnění, SECPOL.msc, GPEDIT.msc ....), nepoužívat IE a hlavně - prostě prevence...

  13. #13
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    285

    Standardní Re: Přístup na www.mcafee.com

    Startup Delayer skvela vec, take pouzivam.
    ad ten blog, dal sem do vyhledavace proces explorer a hodil sem link, jak sem psal delal sem to rychle a nekontroloval. Tak to radsi opravim
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 21.06.2008, 14:42
  2. Přístup do bazaru pro nové uživatele
    Založil BeachKEN v sekci fóra Zprávy pro Administrátory
    Odpovědí: 25
    Poslední příspěvek: 19.12.2007, 19:22
  3. WIN 2003 server - vzdálený přístup
    Založil DAFER v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 11.11.2007, 12:21
  4. Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 10.01.2005, 11:41
  5. utilitka přístup k ext2 ve W98
    Založil Medved v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 25.10.2002, 22:41

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •