Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: WSUS na VirtualPC a přenos mezi sítěmi

  1. #1

    Question WSUS na VirtualPC a přenos mezi sítěmi

    Ahoj,

    potřebuju jednorázově vyřešit aktualizace několika poboček bez připojení na net, cca 30 stanic XP.

    napadla mě jedna šílenost..
    na NB si nainstaluju pod VirtualPC W2k3 SRV + IIS + WSUS, nechám jej postahovat všechny aktualizace od stávajícího WSUS na centrále firmy. Pak NB převezu na pobočku a přes politiky nastavím aktualizace z virtuálního serveru.

    Je mi jasné, že rychlost bude asi mizerná, ale přes víkend by to nemusel být problém.
    Než to začnu zkoušet, rád bych slyšel, jestli to vůbec takto půjde provést
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  2. #2

    Standardní Re: WSUS na VirtualPC a přenos mezi sítěmi

    Nu, myslim, ze ciste teoreticky to pujde
    Sice nemam zkusenosti s WSUSem na virtualni masine, ale ja tam zadny zadrhel nevidim
    Osobne jsem toto resil tak, ze jsem si potrebne aktualizace vytahal z WSUSu, vytvoril batacek a spustil
    Jen se jeste zeptam ciste ze zajimavosti - WSUS 2.0 nebo 3.0?
    Barton 2600+ (2,3GHz - Vcore 1,75V), Soltek SL75FRN2-RL, MSI NX6600GT, WD 20GB + WD 1600JB SATA, 2*512MB 400 CL3 A-Data + 256MB 400 CL3 Hynix

  3. #3

    Standardní Re: WSUS na VirtualPC a přenos mezi sítěmi

    No osobně o WSUS vím jen tolik že něco takového existuje.... Tedy jen tolik co nám řekli na školení MS, ale protože ve firmě to nakonec zprovozňoval externí dodavatel, tak jsem si to nikdy neosahal. Víceméně pojedu naslepo, ale doufám, že když vím princip, nebude na tom nic nepochopitelnýho.

    Ještě mě zajímá, jestli je to nějak navázaný na doménu ? Na centrále je doména, na pobočkách ne. Doufám, že by to nemuselo vadit
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  4. #4

    Standardní Re: WSUS na VirtualPC a přenos mezi sítěmi

    Sice uz to chvilka bude, co jsem v mem byvalem zamestnani WSUS zavadel, ale snad si to jeste pamatuji

    Microsoft ma pouzivani i instalaci opravdu hezky popsanou ve svych manualech, takze toho se bat nemusis. Pokud me pamet neklame, nemel by byt s PC v domene problem. WSUS bezel na serveru v domene a ja updatoval nove stroje jeste predtim, nez jsem je do domeny pridal...a nektere jsem vlastne do domeny neprirazoval. Jen je treba v editoru Group policy korektne nastavit cestu k WSUS serveru. Klient (PC, ktere se chce updatovat) se pak na WSUS prihlasi a sdeli mu svuj stav. Na zaklade nastaveni aktualizaci, je pak provedeno jejich stazeni ke klientovi a jejich instalace.

    Co se tyce samotneho WSUSu - zde staci jen nastavit, ze tvuj virtualni server bude "zrcadlem" toho hlavniho. Vcelku pekne je to popsano v onech priruckach, ktere jsem vzpominal na zacatku.
    Barton 2600+ (2,3GHz - Vcore 1,75V), Soltek SL75FRN2-RL, MSI NX6600GT, WD 20GB + WD 1600JB SATA, 2*512MB 400 CL3 A-Data + 256MB 400 CL3 Hynix

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •