Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 28

Téma: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

  1. #1

    Question upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Ahoj,
    prosím o pomoc s tipy na upgrade PC. Jde mi o nasměrování na vhodné modely, ostatní si pak dostuduju v příslušných sekcích. Odborník se jistě po přečtení dole uvedeného seznamu zorientuje mnohem rychleji než já. Po cca 3 letech bych rád opět upgradoval PC a do oka mi padnul upgrade na Intel Core2 Duo (pokud na to budu mít), případně záchranný upgrade na Celeron D/AMD Sempron (pokud na to nebudu mít). Protože jsem dost dlouhou dobu dění nesledoval, tak nyní jsem naprosto zahlcen názvy a modely, které jsem před pár lety neznal (Core2, GS7600, DDR2 paměti s časováním a frekvencemi u DDR1 neznámé apod.) a protože mi čas utíká a vím, že tady je spousta hodně zběhlých odborníků, tak prosím o alespoň nasměrování správným směrem, abych se snáz ve fóru i jinde zorientoval. Nepiště mi prosím rady typu „hledej na fóru, je toho tady spousta“, to dělám a ještě dělat budu, ale čím víc mi teď zúžíte výběr, tím rychleji se doberu výsledku. Mám totiž jistá omezení.
    Takže fakta:
    - původní konfigurace je AMD Barton 2500+@3350+, 512MB RAM, grafika ATI R9700, disk Seagate 7200.10 (ten zůstane), zdroj chieftec 400W (taky doufám zůstane)
    - předpokládaný upgrade je výměna CPU, MB, RAM, grafiky (potažmo zdroje)
    - upgradovat chci na podobnou ligu, podobný cena/výkon, jako byl ten Barton před 3 lety, tj. na PC se hraje i zpracovává video a fotky, od každého trochu, nejsem ani hardcore pařič, ani hardcore video střihač či grafik
    - cena upgradu by měla být cca 16k bez DPH (bez zdroje/chladiče), anebo tzv. záchranný upgrade (Celer/ Sempron) do 10k bez DPH (doladění ke spokojenosti do cca 6 měsíců) kde bych se nerad dostal pod výkon stávajícího PC
    - potřeboval bych rozumný kompromis cena/výkon, tj. střední třída,tomu by měla i ta výše uvedená cena odpovídat
    - nejsem vyhraněným příznivcem ani Intel, ani AMD, jen mi Core2 Duo 6300 připadá jako dobrá volba a AMD bych bral jen pokud by bylo za podobný výkon levnější!!
    - jsem omezen výběrem z konkrétních značek (viz níže), jiné by mi to komplikovali !!
    - kladu celkem důraz na rozumné přetaktování + tichý chod (tj. tichá grafika, třeba pasiv by bodla) což je dneska snažší a levnější zařídit než před pár lety

    Mám už trochu zúžený výběr a potřeboval bych spíš upřesňující tip, na kterou komponentu/značku se spíš zaměřit:
    CPU: Intel Core2Duo E6300 nebo E6400 (co jde lépe přetaktovat?)
    MB: výrobci Asus, Gigabyte, Intel, MSI, Asrock (nevím model, chipset, ale je potřeba SATA RAID, firewire konektor, O/C možnosti !! a rozumné chlazení)….šacuju to na modely GB 965P-DS3/DS4 nebo nějaký Asus
    RAM: 1GB RAM (2x 512), výrobci Apacer, Kingston, Kingmax, GoodRam… tady se moc neorientuju, frekvence nevím a nechci uletět moc s cenou, dřív sem měl Kingston a byl fajn, ale teď se v tom množství značek, časování a frekvencí nechytám
    Grafika: asi GeForce 7600GS nebo 7600GT, výrobci Asus, Gigabyte, Club3D, Sparkle… GF7600GS/GT mi připadá jako slušná střední třída, ATI se nebráním, ale nVidia má teď navrch, preferuju tiché provední
    zdroj: pokud nestačí chieftec, tak něco nového od Enermax nebo Chill
    cpu chladič: Noctua NH-U12 nebo 12F (snad se to tam vleze)

    K tomuto jsem se dobral po pár dlouhých hodinách brousení a potřebuju ještě více nasměrovat jestli mi neuniklo něco důležitého (kompatibilita, problém chipset/disk apod.).

    Moc děkuju za každý tip. To co spousta z vás bude vědět z hlavy, bych musel zdlouhavě hledat a ušetříte mi tak spoustu času.
    Pokuste se vyvarovat nadávek na mou lenost a flamu, nemám problém ani s Intelem, ani s AMD, ani s nVidia ani s ATI.

  2. #2

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Ještě ke značce paměti: V úvahu padá ještě značka A-Data, kdyby ostatní nebyly košer.

  3. #3

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    mé doporuční grafiky - passive, dobře se i taktuje:

    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37441

    mam ji taky

    CPU bych bral levnejší 6300...i ten jde sam o sobe dabelsky přetočit

    Ram: musis mit kvalitní (rychlý 800MHz) jestli chces dobře nataktit CPU
    Naposledy upravil -jb-; 02.11.2006 v 17:24.
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

  4. #4

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    U ramky bych uz dneska zvazoval, jestli 1GB bude do budoucna stacit. Zejmena ke C2D. Tj. radsi bych koupil 1x 1GB modul s moznosti doplneni o druhy modul za xx mesicu.
    Abit IP35PRO || C2D E8400 || Corsair Twin2X2048-6400C4 || Zotac 8800GTS 512 || Seasonic S12-650 || Raptor 300GB w SILENTMAXX silencer
    Eizo S1910 || TERRATEC Cinergy 2400i DT || Logitech diNovo Media Desktop w MX1000 || hp LaserJet 1015
    E-MU 1212M || Myryad MI120 || Adam HM1 || CORDA HEADFIVE #470 || Sennheiser HD-650
    Neumím mluvit vznešeně, ale problémy dvou malých lidí jsou v tomhle bláznivém světě jen hromádkou fazolí. ~Dr. G. House~

  5. #5

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal Camill Zobrazit příspěvek
    U ramky bych uz dneska zvazoval, jestli 1GB bude do budoucna stacit. Zejmena ke C2D. Tj. radsi bych koupil 1x 1GB modul s moznosti doplneni o druhy modul za xx mesicu.
    souhlas s Camillem
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

  6. #6

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    To sem taky zvažoval, ale z cenových důvodů zatím určitě zůstane u 1GB v provedení 2x 512 kvůli výkonu a pokud bych chtěl později víc tak buď přihodím další 2 512MB moduly (např. gigabyte má 4 sloty) anebo vyměním...
    jaký ty paměti mám zvolit? Myslím značku...chci taktovat, ale taky nechci aby moc topili...četl jsem že Kingstony 750 hodně hřejou.
    Btw platí doufám pořád a i u DDR2, že čím nižší CL tím lepší? (tj. časování CL4 je lepší než u CL5)?? A co to, že jsou ty časování u DDR2 pamětí tak velké?

  7. #7

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    jbrachtl: Díky, to je pěkná grafika a s pasivem. Je v nejužším výběru.

    A taková trapná otázka. Ta grafika má 2x DVI výstup...hmm a to už dneska nemají grafiky standardní D-Sub výstupy...mám totiž CRT monitor. Nebo je na to nějaká redukce? Bych byl jinak namydlenej.
    Naposledy upravil Connor; 02.11.2006 v 21:27.

  8. #8

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    jbrachtl: Díky, to je pěkná grafika a s pasivem. Je v nejužším výběru.

    A taková trapná otázka. Ta grafika má 2x DVI výstup...hmm a to už dneska nemají grafiky standardní D-Sub výstupy...mám totiž CRT monitor. Nebo je na to nějaká redukce? Bych byl jinak namydlenej.
    Redukci na analog by jsi mel k ty grafice dostat, da se i v pohode koupit:

    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=22670
    Abit IP35PRO || C2D E8400 || Corsair Twin2X2048-6400C4 || Zotac 8800GTS 512 || Seasonic S12-650 || Raptor 300GB w SILENTMAXX silencer
    Eizo S1910 || TERRATEC Cinergy 2400i DT || Logitech diNovo Media Desktop w MX1000 || hp LaserJet 1015
    E-MU 1212M || Myryad MI120 || Adam HM1 || CORDA HEADFIVE #470 || Sennheiser HD-650
    Neumím mluvit vznešeně, ale problémy dvou malých lidí jsou v tomhle bláznivém světě jen hromádkou fazolí. ~Dr. G. House~

  9. #9

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Pameti bych vzal Geil ultra PC 6400 CL4-2x512Mb a mel by jsi se v pohode vejit do 4000Kc s tim, ze ty pameti jsou i hodne slusny na OC. 7600GT bych za 4700 nebral, spis bych vzal 7900GS a koupil na ni Zalmana.
    CPU Core i5-750 @ 4 GHz, CPU cooler Noctua NH-U12P SE2, Mainboard Gigabyte p55-UD4
    Memory 2x2024MB G.Skill RipJaw 2000MHz, GPU MSI GTX460 1GB Cyclone, HDD Intel x25-M 80GB + WD6400aaks
    Case
    Antec P182, PSU Enermax modu82+ 525W, LCD HP LP2475w


  10. #10

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal Krimi 2000 Zobrazit příspěvek
    Pameti bych vzal Geil ultra PC 6400 CL4-2x512Mb a mel by jsi se v pohode vejit do 4000Kc s tim, ze ty pameti jsou i hodne slusny na OC. 7600GT bych za 4700 nebral, spis bych vzal 7900GS a koupil na ni Zalmana.
    Jakou grafiku máš konkrétně na mysli?

    P.S. Jsem omezen výběrem výrobců (to je na dlouhé vysvětlování) Ale máš asi na mysli NX79G256DP od Gigabyte?

  11. #11

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal Krimi 2000 Zobrazit příspěvek
    7600GT bych za 4700 nebral, spis bych vzal 7900GS a koupil na ni Zalmana.
    no tak to se ti ovsem krapet prodrazi...btw. ten gigabyte 7600GT ma chladic ktery pro ne delal zalman
    ale na druhou stranu je pravda, že kdyz stavis vykonny PC s core 2 duo, tak by to chtelo i adekvátní GK! otazka je jestli na to mas....
    ja preferui postup ne jednou vyhodit velky prachy za "high end" (ikdyz karta je pak na delsi dobu), ale radsi casteji kupuju levny a dobrý mainstreame (a furt hraju hry na max details ). chapes jak to myslim. btw. toho gigabyte jsem kupoval cca pred 14dny, takže dukaz že nekecam
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

  12. #12

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Grafika: 7600GS - jakoukoliv slušnou značku s pasívem (záleží předně na poměru paměti vs. cena), 7600GT - Gigabyte Silent Pipe II, nebo Gainward Bliss-7982, x1650 Pro - Gigabyte Silent Pipe II. Poměr ceny všech tří karet celkem odpovídá poměru výkonu, takže je to jen na tobě. (ještě se uvidí, jak si povede x1650XT a taky kolik bude stát)
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  13. #13

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    nevolil bych 7600GS...tim by jsi conroe (duo core) asi trochu uzemnil...kdyz stavíš mašinu, tak alespon s relativne slusnou grafikou. jak jsem psal nahoře...tu co mam já (viz podpis) je dost vpohodě za ty prachy
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele SajmoN
    Založen
    21.06.2003
    Bydliště
    live@nDca
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 391
    Vliv
    278

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    k tym pasivnym 7600gt .. mam tuto a som velmi spokojny http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40660
    | intel i3 12100f | noctua NH-U12F | asus TUF Z690-plus | kingston 32GB 3600 | gigabyte RTX2070 super
    | samsung SSD 860 EVO 250GB | wd 20earx | benq cosi 27"| logitech G600 | microsoft X6
    | seasonic
    S12-430 | diy acrylic ikea kallax case
    | “The future is already here—it is just unevenly distributed.”

  15. #15

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    jan555, sajmon, jbrachtl:
    Díky, ta 7900 je už trošku dražší a dostávám se nad rámec a protože jsem omezen výběrem značek, tak mi z toho vychází ta 7600GT (možná jen 7600GS) od Gigabyte s pasivem....jde aspoň trochu přetočit aniž bych musel měnit pasiv za aktiv?

    Tak, grafika by asi byla, CPU taky (E6300)...a co deska? (tam to vidím na Gigabyte DS4) a hlavně RAMka do ní? (značky Apacer, Kingston, Kingmax, GoodRam asi není úplně ideální) neměla by zas stát nějak velkou ránu, abych se z toho nesložil

    jbrachtl: jo, ten přístup jako máš ty, tj. držet se mainstreamu, se mi taky líbí, jen zpravidla nestačím tak často upgradovat (jednou za 2-3 roky) a to pak znamená v podstatě kompletní výměna PC (kromě disku a bedny)

    add případný zdroj (nebude asi třeba): ještě mohu vybírat ze značek Tagan a Seasonic (ale to jsou už trošku pálky)

  16. #16

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    jan555, sajmon, jbrachtl:
    Díky, ta 7900 je už trošku dražší a dostávám se nad rámec a protože jsem omezen výběrem značek, tak mi z toho vychází ta 7600GT (možná jen 7600GS) od Gigabyte s pasivem....jde aspoň trochu přetočit aniž bych musel měnit pasiv za aktiv?
    ja to přetočil na 600/1600 na 1ni pokus a dal jsem to ani nezkousel...pujde urcite vic. v recenzich se pise, ze ten pasive chladi lepe nez levny aktiv!

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    jbrachtl: jo, ten přístup jako máš ty, tj. držet se mainstreamu, se mi taky líbí, jen zpravidla nestačím tak často upgradovat (jednou za 2-3 roky) a to pak znamená v podstatě kompletní výměna PC (kromě disku a bedny)
    uz to neni co to byvalo...dobrou GK sezenes za 4 tisice a jetou treba za 2500, ceny šli dolu a hraní je čim dal tim levnejši

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    add případný zdroj (nebude asi třeba): ještě mohu vybírat ze značek Tagan a Seasonic (ale to jsou už trošku pálky)
    Fortron 400W svoji cenou (1400Kč), tichosti, kvalitou nemá konkurenci
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

  17. #17

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Mám teď tu samou jako SajmoN a na první pokus šla 630/1600, dál jsem taky nezkoušel. Po podrobném průzkumu chladiče Silent Pipe II na X1650 a Gainwardu předpokládám, že řešení Gigabytu bude opravdu lepší, byť Gainward chlazení (to je pro změnu made by AC) je víc než dostatečné. Gigabyte je imho hezčí kus železa (a kvalita zpracování toho chladiče je fakt excelentní), taky je skoro o 10 procent dražší.

    Co se zdroje týče, tak by to v klidu dal slušný 300W, takže pokud si neděláš zvláštního fóra do budoucna, tak něco jako 400W Fortron je dobré dost.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  18. #18

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Mám teď tu samou jako SajmoN a na první pokus šla 630/1600, dál jsem taky nezkoušel. Po podrobném průzkumu chladiče Silent Pipe II na X1650 a Gainwardu předpokládám, že řešení Gigabytu bude opravdu lepší, byť Gainward chlazení (to je pro změnu made by AC) je víc než dostatečné. Gigabyte je imho hezčí kus železa (a kvalita zpracování toho chladiče je fakt excelentní), taky je skoro o 10 procent dražší.

    Co se zdroje týče, tak by to v klidu dal slušný 300W, takže pokud si neděláš zvláštního fóra do budoucna, tak něco jako 400W Fortron je dobré dost.
    hlavni vyhoda pasivu od GByte je, ze je jakoby vyveden do PCI pozice pomoci heatpipe. material je opravdu kvalitni ta med v casu skoro září

    a co se tyče 300W zdroje...to je (promin Honzo) hloupost. 300W rohodne nestaci! mozna na to aby se pustil pc a neco zadladniho si na nem delal ale nic vic. zdroj bych rozhodne nepodcenoval!
    vec co treba nikdo moc neresi (ale kdyz se stane tak je problem) je napriklad pripojení volantu do USB! ač se to nezdá, tak on veme velkou cást zdroje.
    citat z jedny recenze:

    "Bohužel jediný zápor, který jsem objevil je celkem vysoká náročnost co se spotřeby týče. Na sestavě AMD Atlhon64 3200+, 1024MB RAM, nVidia 7900GT, Seagate 250GB, DVD-RW, TV KARTA, 2x síťovka a 6 USB zařízení už 350W od EuroCasu nestíhal a počítač se při větší zátěži restartoval. Po jeho výměně za 400W Fortron bylo vše v pořádku."

    a ze si nevymyslim tak tady je dukaz :
    http://www.czechcomputer.cz/art_doc-...900539304.html

    a ta sestava na ktery jel neni az tak moc narocna, ale proste GK už ted papaj hodne (a to nemluvim o novych 8800 )
    ________________________
    result : zdroj nepodcenovat!!!
    Naposledy upravil -jb-; 03.11.2006 v 13:14.
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

  19. #19

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal jbrachtl Zobrazit příspěvek
    a co se tyče 300W zdroje...to je (promin Honzo) hloupost. 300W rohodne nestaci!
    300W na Core 2 Duo + 7600GT principiálně stačí v pohodě, že na to nestačí odpadní 350W EC je věc jiná, proto také píšu (viz bold) slušný 300W a doporučuji ~400W, protože je to už dost rozumná rezerva.

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Co se zdroje týče, tak by to v klidu dal slušný 300W, takže pokud si neděláš zvláštního fóra do budoucna, tak něco jako 400W Fortron je dobré dost.
    Citace Původně odeslal jbrachtl Zobrazit příspěvek
    result : zdroj nepodcenovat!!!!
    Rozhodně nepodceňovat, ale ani to nepřehánět. Někteří ze zdejších senior memberů by ti mohli říct, co zvládne např. 300W Fortron s dvěma větvemi, když na to přijde, 400W je prostě na tohle dost a to s hodně slušnou rezervou.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  20. #20

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Rozhodně nepodceňovat, ale ani to nepřehánět. Někteří ze zdejších senior memberů by ti mohli říct, co zvládne např. 300W Fortron s dvěma větvemi, když na to přijde, 400W je prostě na tohle dost a to s hodně slušnou rezervou.
    pred 14ti dny jsem kupoval novy komp a do ty doby jsem jel na fortronu 300W (stejny jako mam ted 400W) a taky naprosta pohoda, ale do novyho kompu jsem dal neco silnejsiho...myslim ze cenový rozdil mezi 300 (resp. 350) a 400 by se neměl řesit
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

  21. #21

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Mám teď tu samou jako SajmoN a na první pokus šla 630/1600, dál jsem taky nezkoušel. Po podrobném průzkumu chladiče Silent Pipe II na X1650 a Gainwardu předpokládám, že řešení Gigabytu bude opravdu lepší, byť Gainward chlazení (to je pro změnu made by AC) je víc než dostatečné. Gigabyte je imho hezčí kus železa (a kvalita zpracování toho chladiče je fakt excelentní), taky je skoro o 10 procent dražší.

    Co se zdroje týče, tak by to v klidu dal slušný 300W, takže pokud si neděláš zvláštního fóra do budoucna, tak něco jako 400W Fortron je dobré dost.
    OK, zdroj si tedy ponecham pro začátek chieftec 400W (btw budou v tom 3 disky) a když to nepude, tak si polepším

  22. #22

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    OK, zdroj si tedy ponecham pro začátek chieftec 400W (btw budou v tom 3 disky) a když to nepude, tak si polepším
    co řešiš...neměň (pokud te teda nes*re hlučnost)
    Apple Macbook Pro + iPhone 4 a na filmy HTPC + LG 42PG6000
    DJ equipment: Macbook Pro + Vestax VCI-100 + Technics RP-DJ1200
    Budu rád, když poctíte můj web www.iPhoneTips.cz svou návštěvou. :)

  23. #23

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal jbrachtl Zobrazit příspěvek
    myslim ze cenový rozdil mezi 300 (resp. 350) a 400 by se neměl řesit
    Jistě, neměl, ale není to o tom, že by to nezvládl, je to o rezervě. Je třeba si uvědomit, že např. sestava C2D E6700, P5B DLX, 2 GB RAM, SATA2 HDD a 7900GTX/512 bere nějakých ~110W idle a ~185W v loadu. To je sice řeč o netaktovaném procesoru, ale taky o grafice s řádově vyšší spotřebou.

    Connor: to by mělo být bez problémů.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  24. #24

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Citace Původně odeslal jbrachtl Zobrazit příspěvek
    co řešiš...neměň (pokud te teda nes*re hlučnost)
    Hlučnost zdroje mě zatím rozhodně nevadí (je tichý)...ale to neznamená, že po výměně grafiky a cpu s pasiv chladičema (noctua) mě to štvát nezačne
    Ale zatím jsou i disky poměrně hlučnou komponentou.
    No nic, pojďme dál....MB a RAM (hlavně ty ram, dá se z uvedených značek vybrat něco rozumného, co moc netopí a jde přetočit a nestojí majlant?)
    Co Kingston KHX6400D2K2/1G tj. 2x 512 ValueRAM 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 (5-5-5-15)??
    Nebo je možné něco levnějšího nebo kvalitnějšího z výše uvedených značek?

    Model RAM musím vybírat z ohledem na o/c a taky nesmí moc topit (na to prý trpí Kingston 750Mhz, škoda, ty maj pěknou cenu). Nevím co je značka GoodRAM (spíš noname), takže v úvahu padá asi jen ten Kingston (verze 800 a 900 stojí podobně), ale to je otázka jak moc vysoká frekvence a CL je vůbec na o/c (nic extrémního) potřeba a jestli nekoupit za podobnou cenu místo 2x512 spíš 2x1GB něčeho pomalejšího...nechci se na Kingstonech zaháčkovat, ale prostě to tak vyšlo a pokud bych kupoval jinou značku tak by musela být lepší a hlavně levnější! Je to komplikovaný
    Naposledy upravil Connor; 03.11.2006 v 15:20.

  25. #25

    Standardní Re: upgrade PC – pomozte upřesnit značky/modely komponent

    Pojďme k CPU a RAM. Co byste doporučili:
    1) Core2Duo E6300 nebo E6400? Vzhledem ke snadnějšímu o/c a ne velkému teplu.
    2) 2x 1GB Kingston 750MHz, nebo 2x 512MB Kingston 800 nebo 900 Mhz? Cenově je to podobné a opět vzhledem k o/c a ty RAMky nesmí moc topit (nevím ja častý je to problém u těch 750MHz kingstonech). Zase 2GB, jsou 2GB, ale kdybych si tím měl nějak pokazit o/c nebo vykoledovat ventilátor do bedny navíc, tak to snad raději oželím.

    Díky.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. 04/05 general upgrade PC - sladeni komponent
    Založil nOthInG v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 23.04.2005, 15:18
  2. Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 14.11.2004, 08:30
  3. W2K server a limit PC v Doméně - vyreseno
    Založil mager v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 31.07.2003, 08:17
  4. Názor + rada na PC upgrade
    Založil aTTim v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 05.03.2003, 00:48
  5. Prosím poradte mi s vyberem komponent do meho nového PC
    Založil Namornik v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 27.11.2002, 21:40

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •