Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Měření obejmu přenesených dat (po sto a prvé)

  1. #1

    Standardní Měření obejmu přenesených dat (po sto a prvé)

    Takže jako vždy chci měřit objem přenesených dat z internetu (ať žije FUP ), přičemž mam 3 PC připojené přes routr (s integovaným ADSL modemem - Draytek Vigor2600GE). Takže shánim software který dokáže na každém PC počítat objem pro upload/download z internetu (ovšem nesmí zároveň připočítávat objem dat přenášený uvnitř LAN), rovněž bych potřeboval nějakým způsobem tyto záznamy ze všech počítačů nějak "logovat/posílat na 1PC" abych měl přehled jak na tom sem s FUP.
    Už jsem vyzkoušel následující programi DU Meter, Bandwidth Monitor Pro, BMExtreme, NetMeter, NetWatcher, NetLimiter, NetStats Live. Žádný z programů ale neuměl záznamy logovat (nebo byl placenej), ale možná jsem špatně hledal.
    Pokud znáte způsob jak měřit celkový objem uploadu/downloadu z internetu v LAN síti tak prosím poraďtě.
    Díky všem za odpovděi

  2. #2

    Standardní

    Zname. Linux.
    PC: AMD Athlon XP 2000+ | MB Soltek SL75DRV-2 | 1GB DDR RAM | 320GB PATA Hitachi DeskStar | DVD-RW Nec 3520A | ATI 9800 128MB | SoundBlaster Live 5.1 | TV+FM tuner Genius Video Wonder III Pro | bedna YeongYang YY-5601, zpomaleny 120mm vetrak | ADI E75 | OS Debian sid
    NB: IBM Thinkpad T41 - P-M 1.6GHz | 1GB RAM | 40GB disk | display 1024x768 | OS Debian sid

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal tosuja
    Zname. Linux.
    No to je trochu radykální řešení

  4. #4

    Standardní

    Sorry, nevsiml jsem si, ze mas hardwarovy router, myslel jsem, ze to je nejake PC.
    PC: AMD Athlon XP 2000+ | MB Soltek SL75DRV-2 | 1GB DDR RAM | 320GB PATA Hitachi DeskStar | DVD-RW Nec 3520A | ATI 9800 128MB | SoundBlaster Live 5.1 | TV+FM tuner Genius Video Wonder III Pro | bedna YeongYang YY-5601, zpomaleny 120mm vetrak | ADI E75 | OS Debian sid
    NB: IBM Thinkpad T41 - P-M 1.6GHz | 1GB RAM | 40GB disk | display 1024x768 | OS Debian sid

  5. #5

    Standardní Re: Měření obejmu přenesených dat (po sto a prvé)

    Citace Původně odeslal tosuja Zobrazit příspěvek
    Zname. Linux.
    Sice odpovídám na 3 roky starý post, ale řeším zrovna, jak si(jen pro zajímavost) změřit, kolik dat prosurfuju. Dá se to v Linuxu zjistit pomocí nějakého příkazu, nebo musím nainstalovat nějaký software? Pokud musím instalovat, jaký soft pro linux mi doporučíte?

    Mám Mandrivu 2009.0.

    Díky za odpovědi.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    258

    Standardní Re: Měření obejmu přenesených dat (po sto a prvé)

    ifconfig ti ukaze TX a RX bytes - samozrejme po resetu zmizi.
    Docela sikovny programek je ipac-ng - ale je zastaraly a nevim jestli ho mandriva bude podporovat - v gentoo jeste je.
    Jednim z nejoblibenejsich nastroju je taktez Cacti - coz je nadstavba nad rrdtool

  7. #7
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Měření obejmu přenesených dat (po sto a prvé)

    cmdline + cron = vnstat, jen mu reknes na jakym iface to ma sledovat a vraci ti ciste textovy info ... ale to uz tu taky nekde urcite je.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •