Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Horší zvuk na sluchát. výstupu u nových repro než u starých

  1. #1

    Standardní Horší zvuk na sluchát. výstupu u nových repro než u starých

    Zdáárek lidi. Nedavno jsem si pořídil repro Creative I-Trique 3200 místo svých starých bedniček. Dosti často si k reprákům připojuji sluchátka, abych nerušil okolí. Paradoxně je výstup na sluchátka u mých nových Creativů (na ovladači) horší než na starých bednách. Jde o to, že na starých reprákách jsem mohl štelovat výšky i basy a toto nastavení se projevilo i na sluch. výstupu - basy lze přes dálkáč u Creativů upravovat také, ale ona uprava již nemá žádný vliv na zvuk "vypouštěný" ze sluchátkového výstupu. Co teď ? Zvuk sluchátek připojených přes Creativy má slabé basy - i když u ovladačích ke zvukárně (SB12 hodim basy na max. Neexistuje náhodou nějaký "globální systémový (vliv na všechny aplikace)" zvuk. equalizer (freeware), který by mě pomohl? Jo a jiný sluchátka kupovat nebudu

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    275

    Standardní

    A ked pripojis tie sluchatka na zvukovku hraju ako?Ak rovnako ako cez ten creative dialkac tak to tak ma byt.
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  3. #3

    Standardní

    Se zvukem jako takovým je všechno v pořádku, ale na novejch bednách nemůžu jaksi "hardwarově" (štelováním ovladačů pro výšky a hloubky [u těch creativů jdou jen basy-což plně postačuje pro reprodukci skrz bedny]) upravovat zvuk vypouštěný do sluchátek skrz jack umístěný na ovladači u beden. U starejch beden to štelování mělo vliv i na zvuk jdoucí ze sluchátek připojených na jack v 1 z reprobeden. Jasný? Jde mi o to, že teď mohu ovlivnit kvalitu, resp. barvu zvuku v připojených sluchátkách pouze softwarově. Takle ovšem mohu ovlivnit barvu zvuku ve sluchátkách jen skrze equalizery umístěné v přehrávačích či v ovladači na zvukárnu. Takže při hrání her mám šlus třeba s basama. Potřeboval bych nějaký celosystémový equalizer.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    275

    Standardní

    Citace Původně odeslal Miloš-LIM
    Se zvukem jako takovým je všechno v pořádku, ale na novejch bednách nemůžu jaksi "hardwarově" (štelováním ovladačů pro výšky a hloubky [u těch creativů jdou jen basy-což plně postačuje pro reprodukci skrz bedny]) upravovat zvuk vypouštěný do sluchátek skrz jack umístěný na ovladači u beden. U starejch beden to štelování mělo vliv i na zvuk jdoucí ze sluchátek připojených na jack v 1 z reprobeden. Jasný? Jde mi o to, že teď mohu ovlivnit kvalitu, resp. barvu zvuku v připojených sluchátkách pouze softwarově. Takle ovšem mohu ovlivnit barvu zvuku ve sluchátkách jen skrze equalizery umístěné v přehrávačích či v ovladači na zvukárnu. Takže při hrání her mám šlus třeba s basama. Potřeboval bych nějaký celosystémový equalizer.
    No , ak hraju sluchatka rovnako v tom ovladaci aj priamo v zvukovke tak to tak hrat ma, nastavovanie bassov na repro by nemalo ovplyvnovat zvuk sluchatiek, lebo sluchatka by mali byt len linkovy vystup.(predlzenie jacku so zvukovky)

    A napis co su to za sluchatka a co mas za zvukovku.Ja ked som si nastavil na live!-e v creative driveroch EQ tak to ovplyvnovalo zvuk aj v hrach(teda skor to zvuk pekne kazilo ale to uz je vec equipmentu.).
    Takze kedze to vie live tak by to mala vediet asi kazdy poriadna zvukovka.Mal si si radsej namiesto tych repro kupit lepsiu zvukovku a poriadne skuchatka na ktorych netreba vyhulovat basy aby basovali.
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  5. #5

    Standardní

    Připadá mi, že se jeden bavíme o koze a druhej o voze Všechno je otázka peněz... Myslim si, že SB 128 je naprosto dostačující zvukárna na stereo. Potřebuju jen vědět jestli existuje nějaký freewar. zvuk equalizer pro celý systém. Existuje tedy?

  6. #6

    Standardní

    Nemas nahodou v ovladacich zvukovky nastaveno neco jako "bass redirection"? To by mozna mohlo souveiset, presmeruje to basy do subwooferu a stahne ze satelitu (coz je stejnej vystup se sluchatkama).
    Intel Core 2 Duo E6750 @ ?? GHz, ASUS Rampage Formula, 4x1GB Kingston HyperX DDR2, WD Raptor 740 ADFD, Seagate Barracuda 7200.10 320GB, GAINWARD Bliss 8800GT Golden Sample, SB Audigy2 ZS Platinum + DTT 2200, Plextor PX-130A, SAMSUNG SH-203D, DELL P1130 21", Razer DeathAdder.

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    309

    Standardní

    Citace Původně odeslal Paolo.n
    Nemas nahodou v ovladacich zvukovky nastaveno neco jako "bass redirection"? To by mozna mohlo souveiset, presmeruje to basy do subwooferu a stahne ze satelitu (coz je stejnej vystup se sluchatkama).
    SB128 ani nepodporuje 5.1, tak jaké pak bass redirection
    Prostě to pouští do sluchátek takový zvuk, jaký je schopná ta zvukovka vyprodukovat. Takže buďto koupit jiná sluchátka nebo jinou zvukovku, popř. bedny, které zesilují sluchátkový výstup nebo sluchátkový zesilovač Nic jako globální equalizer podle mě nemůže fungovat, pokud to není přímo na úrovni ovladačů zvukovky.
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  8. #8

    Standardní

    JOOJOO sluchatka.Bedny sou dneska řešeny stylem,kvalitu repro zaplacnem equalizerem.A jestli je sluchatkovy vystup na vstupu tak je bez korekci,hezky v nule a pak si muzes jakekoliv sluchatka a zvuk bude jako-by utopeny.Elektronika jde kupředu ale žadny S-bas D-bas M-mas
    atd. kvalitu nenahradi.
    AMD Athlon XP1600@XP2200,767DDR,GeForce 2 GTS 32DDR,Epox8k3a,40Gb Seagate 7200,chlazeno 8x vzduch

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •