Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: repro Technics SB-EH600 s Genius HT 5.1?

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    26.11.2004
    Bydliště
    Teplice
    Věk
    43
    Příspěvky
    15
    Vliv
    0

    Standardní repro Technics SB-EH600 s Genius HT 5.1?

    Zdravim a zároveň prosim o radu...
    je to můj první příspěvek, tak snad sem ten obrázek vleze...

    jestli ne, tak ho alespoň popíšu. Jedná se o dřevěný repro Technics model SB-EH600 - impedance 6Ohmů a výkon 80W (DIN). K věži jsou připojený přes čtyři kablíky - bílej, červenej, černej a modrej. Jestli si myslim správně pres černej a modrej je připojenej basák a přes bílej s červenym zbytek
    Když to přes čevenej a bílej zapojim zapojim do wooferu od Geniusu místo tech předních neoddělám něco resp. bude to hrát? Vím, že ta impedance nesedí, ale nevim jestli může být větší na repro nebo na wooferu a nerad bych stěhoval bedny z obýváku k sobě do pokoje jen proto, abych zapálil je nebo v lepšim případě woofer... Předem dík za odpověď.

    EDIT: snad už je ten obrázek vidět...
    jen kdyby někdo věděl, proč ty čtyři kablíky
    | Intel Core i5-4690K + GELID Tranquillo rev.2 | ASUS Z97-A | ASUS DUAL GeForce GTX 1070 O8GB | Crucial Ballistix Tactical 2x8GB | Kingston HyperX 3K 120GB + Seagate Barracuda 7200.14 3TB | HP ZR24w + Lenovo L2250p | HARMAN/KARDON SoundSticks III | Seasonic Energy Knight SS-500ET T3 |

  2. #2
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    284

    Standardní

    Tak na takovéhle spekulování se zapojením(ty barvičky) bych zapoměl a raději bych ho někde zjistil přesně! ... Jinak předpokládám, že tahle soustava je 2.1 ... a potom skoro 100% je černá ZEM... zbytek musíš někde vyčíst.... Jinak nemůžu nikde najít vůbec ty repra ... to je nějaká věž nebo mají vlastní zesilovač


    Pokud chceš připojit místo předních repro jiný, můžeš, za předpokladu, že impedance nových repráků je >= těch původních ... tedy pokud tam jsou orig 4Ohm, tak 6Ohm není naškodu ... ALE ... samozřejmě, že to o tu větší impedanci bude hrát míň ... prostě laicky řečeno, čím větší impedance než původní, oto to bude hrát tiššeji ... takže buď vyměnit i REAR za 6Ohm nebo si hrát s balancema, protože REAR budou hrát hlasitěji něž nový FRONT ... A pak nepočítej, že ty bedýnky budou hrát 80W ... budou hrát tolik, kolik do nich dodává zesilovač a ten u HTček je asi 5 ~ 10W.
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    26.11.2004
    Bydliště
    Teplice
    Věk
    43
    Příspěvky
    15
    Vliv
    0

    Standardní

    dík za odpověď
    ty repra patřej k věži, která je pouze stereo... je to cca 5let stará (tehdá 20k), sestavená ze čtyř komponentů... jestli si pamatuju správně typ tak se to komplet prodávalo pod označením SC-EH 500. Mám to v obýváhu a hraje to (podle mně) suprově... Zesilovač je class H+ (2 x 75W). Kamarád mi vysvětloval ty čtyři dráty tak, že na dva je zapojenej samostatně woofer viz. výše. Problém je v tom, že jí mám zasazenou do obývací stěny a tahat to celý k sobě ke kompu je na dlouho...a nehrálo by to nejspíš 5.1. Myslel jsem si, že bych mohl odpojit pouze repro, ty zapojit ke Geniusům místo těch předních, a ty dát místo zadních (sem se do toho nějak zamotal, ale snad je to srozumitelný) Nechci to tam mít napořád, pouze občas na film a muziku. Nerad bych je odpálil, protože by mě od táty čekalo to samý.
    | Intel Core i5-4690K + GELID Tranquillo rev.2 | ASUS Z97-A | ASUS DUAL GeForce GTX 1070 O8GB | Crucial Ballistix Tactical 2x8GB | Kingston HyperX 3K 120GB + Seagate Barracuda 7200.14 3TB | HP ZR24w + Lenovo L2250p | HARMAN/KARDON SoundSticks III | Seasonic Energy Knight SS-500ET T3 |

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    26.11.2004
    Bydliště
    Teplice
    Věk
    43
    Příspěvky
    15
    Vliv
    0

    Standardní

    ta věž je předchůdce tohodle typu, jestli Ti to pomůže
    http://www.ciao.co.uk/Technics_SCEH560__5730377
    | Intel Core i5-4690K + GELID Tranquillo rev.2 | ASUS Z97-A | ASUS DUAL GeForce GTX 1070 O8GB | Crucial Ballistix Tactical 2x8GB | Kingston HyperX 3K 120GB + Seagate Barracuda 7200.14 3TB | HP ZR24w + Lenovo L2250p | HARMAN/KARDON SoundSticks III | Seasonic Energy Knight SS-500ET T3 |

  5. #5
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    284

    Standardní

    Tak to nemá cenu vůbec zapojovat ... přední repro hrajou jen výšky a proto nepotřebujou takový příkon, takže připojovat misto předků takovýhle repra je naprostá zbytečnost ... Je to na ně škoda ... to už to raději dotáhnout celý k počítači ... Nic pravděpodobně neodpálíš, ale prostě ten zesilovač je ani pořádně nevybudí ... Prostě třípásmovek na tohle je škoda
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  6. #6
    Junior Member
    Založen
    26.11.2004
    Bydliště
    Teplice
    Věk
    43
    Příspěvky
    15
    Vliv
    0

    Standardní

    tak díky... vykašlu se na to
    parkrát jsem si vzal komp do obýváku - mám tam 100Hz 72cm placku a to je koukání na film o nečem jinym než na 17" monitoru jenže je to jenom stereo... a navíc to připojuju přes 5m dvojlinku - 2xcinch do HiFi a 2xcinch sloučenej do jacka ve zvukovce. A výsledek? Když dám basy na max otočim volume doprava aniž bych něco pustil, je to jako kdyby přede mnou přistávala helikoptéra... zkrátka to hučí jak sviňa. Teď mám půjčenýho Live! 5.1 od bráchy tak laboruju s 5.1 zvukem. Ještě takovej poznatek k HTčkám a zvukovce - s Live!m to hraje hezky středy a vejšky zato woofer hraje "divně" a s mojí MediaForte je to přesnej opak - basy paráda a zbytek horší než Live!
    Je to můj dojem a nikomu ho nenutím... Na MF mám drivery od Terratecu a na Live jsem zkoušel jak orig., tak KX.
    | Intel Core i5-4690K + GELID Tranquillo rev.2 | ASUS Z97-A | ASUS DUAL GeForce GTX 1070 O8GB | Crucial Ballistix Tactical 2x8GB | Kingston HyperX 3K 120GB + Seagate Barracuda 7200.14 3TB | HP ZR24w + Lenovo L2250p | HARMAN/KARDON SoundSticks III | Seasonic Energy Knight SS-500ET T3 |

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •