Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: Instalace FTP a jeho konfigurace

  1. #1

    Standardní Instalace FTP a jeho konfigurace

    Mame na firme(rodina firma)linuxovy server,kde se staram o jeho chod.K linuxu jsou pripojeny pc s win98,kde se prihlasuji do domeny a linux jim automaticky podle prav priradi disk o urcite kapacite.
    Ted bych na nem chtel zprovoznit ftp server.Bohuzel jsem tuto aplikaci jeste nikdy nedelal.
    Chtel jsem se zeptat je mozne abych instalaci popripadne jeho konfiguraci pokazil? Prece tam jsou uzivatelske ucty(samba) a nemuzu poskodit chod serveru.
    Jak moc je slozite instalovat ftp server popripadne kterou distribuci doporucujete?
    Predem dekuji

  2. #2

    Standardní Re: Instalace FTP a jeho konfigurace

    Citace Původně odeslal Marek68
    Mame na firme(rodina firma)linuxovy server,kde se staram o jeho chod.K linuxu jsou pripojeny pc s win98,kde se prihlasuji do domeny a linux jim automaticky podle prav priradi disk o urcite kapacite.
    Ted bych na nem chtel zprovoznit ftp server.Bohuzel jsem tuto aplikaci jeste nikdy nedelal.
    Chtel jsem se zeptat je mozne abych instalaci popripadne jeho konfiguraci pokazil? Prece tam jsou uzivatelske ucty(samba) a nemuzu poskodit chod serveru.
    Jak moc je slozite instalovat ftp server popripadne kterou distribuci doporucujete?
    Predem dekuji
    Mozna jsem zapomel dodat mame Mandrake 8

  3. #3

    Standardní

    Instalaci FTP serveru temer urcite niz nezkazis, pokud si ale konfiguroval treba FTP server na windows tak je treba zvyknout si na trochu jiny pristup.

    Pomerne rozsireny a oblibeny je treba proFTPd
    spyBook: HP nx9010 => C 2.4Ghz | 512 MB DDR | 30 GB HDD | DVD | 15" display
    spyPc No.1: SOLTEK SL75-DRV5-E | AMD ATHLON XP1700+ | 512 MB DDR | ATI R9200 | SEAGATE B7200.7+ 120 GB | NEC ND2510A | GENIUS SM Value 5.1 | ASKEY TView99 | acer AL1721ms | GENIUS SP-G106 | GENIUS Twin Touch Wireless | MODE COM Impact Black
    spyPC No.2: ABIT KT7A | AMD Duron 1Ghz | 256 MB SDRAM | GeForce 4 MX440 SE | SEAGATE BIV 40GB | MSI X52P | 15" AOC LM520A

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal spy
    Instalaci FTP serveru temer urcite niz nezkazis, pokud si ale konfiguroval treba FTP server na windows tak je treba zvyknout si na trochu jiny pristup.

    Pomerne rozsireny a oblibeny je treba proFTPd
    diky,
    na windows jsem instaloval server na ftp,takze nejaka zkusenost je.
    ja jsem jen chtel vedet jestli muzu nejak poskodit soubory pri instalaci popripadne konfiguraci ftp serveru na linuxu vse tam bezi na sambe a s tou jeste nemam zkusenosti. Tak dam na Tebe doufam ze se nic nestane mam z toho strach
    Jeste bych mel jeste jeden dotaz je predtim potreba rozbehat nejaky protokol?Na strankach proftpd jsem cetl ze ten jejich server umi SSL. Nebo se vse dela pri konfiguraci?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •