Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: asi po třech minutách padá home wifi - aktualizace problému

  1. #1

    Standardní asi po třech minutách padá home wifi - aktualizace problému

    zprovoznil jsem dnes spojení notebooku do PC:
    PC: ASUS A7N DeLuxe WIFI
    ovladač z přiloženého CD
    ovládání adaptéru pomocí utility z CD
    WinXP SP2
    žádné kryptování
    v PC

    je integrovaná síťovka která je do stejného HUBu jako Compex router k providerovi

    NTB:
    OvisLink AirLive model: WL-1120PCM
    ovladač z přiloženého CD
    ovládání pomocí utility z CD


    připojení mi funguje vždy asi tři až pět minut, pak mi vyprší timeout při pokusu o zobrazení nějaké stránky a pomůže reset síťovky
    ( v nastavení připojení dám "podpora" a "opravit" )
    když jsem nastavil IP adresu a DHCP napevno, tak to dělalo taky. nejde se připojit ani k tomu PC doma. tam jsem zkusil nastavil rychlost napevno na 11mbit, ale bez efektu.

  2. #2

    Standardní Re: asi po třech minutách přestane fungovat home wifi

    Citace Původně odeslal Riss
    zprovoznil jsem dnes spojení notebooku do PC:
    PC: ASUS A7N DeLuxe WIFI
    ovladač z přiloženého CD
    ovládání adaptéru pomocí utility z CD
    WinXP SP2
    žádné kryptování
    v PC

    je integrovaná síťovka která je do stejného HUBu jako Compex router k providerovi

    NTB:
    OvisLink AirLive model: WL-1120PCM
    ovladač z přiloženého CD
    ovládání pomocí utility z CD


    připojení mi funguje vždy asi tři až pět minut, pak mi vyprší timeout při pokusu o zobrazení nějaké stránky a pomůže reset síťovky
    ( v nastavení připojení dám "podpora" a "opravit" )
    když jsem nastavil IP adresu a DHCP napevno, tak to dělalo taky. nejde se připojit ani k tomu PC doma. tam jsem zkusil nastavil rychlost napevno na 11mbit, ale bez efektu.





    Myslím že mám stejnou sítovku do NTB a ten programek je nic moc takže si stahni nejnovější ovladače a bez utilitky používej ten windowsovký je dobrý a jsem s ním spokojen!!
    The truth is out there!

  3. #3

    Standardní

    díky, vyzkouším.
    jen jsem chtěl upřesnit, že když to přestane síťovat, tak sílu a úroveň signálu to ukazuje stále stejnou - výbornou

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Riss
    díky, vyzkouším.
    jen jsem chtěl upřesnit, že když to přestane síťovat, tak sílu a úroveň signálu to ukazuje stále stejnou - výbornou
    Nastav i to PC na win utilitu
    The truth is out there!

  5. #5

    Standardní

    Co projet antivirem ten NTB? Treba je to zrovna blbost, ale nekdy to pomuze
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev. 2.0),AMD Phenom II X3 720 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, A-DATA 2x2GB DDR2 PC1066 Extreme Edition, WD Black 1TB, Maxtor DiamondMax 10 6L300S0, Toshiba DVD SD-M1612, NEC ND3500A DL, Enermax PRO82+ 425W, case CoolerMaster Sileo 500

  6. #6

    Standardní

    včera jsem zkusil na ten ntb nainstalovat linux a tu wifi kartu jsem ještě nerozchodil, ale byl jsem připojený přes normální síťovku a taky po nějaké době došlo k odmlčení. musel jsem několikrát restartovat síť než se to nahodlo. tak začínám mít podezření buď na ten stolní počítač ( ale ten to neovlivňuje, když jsem připojený normální síťovkou do hubu ) anebo na ten router Compex. jenže když se ten notebook připojit nemůže ani k tomu sousednímu pc po LAN a to stolní PC jede do netu bez problémů, tak jsem z toho teda jelen.
    dnes ten noťas vyzkouším v práci...
    včera jsem ještě přeinstaloval na notebooku ovladač té wifi síťovky a zrušil ovládání pomocí utility a tudíž ovládání převzaly XP-čka a jelo mi to relativně dlouho, jenže před vypnutím jsem zjistil, že jsem měl zastrčený káblík i do normální síťovky

  7. #7

    Standardní

    ten compex je ta NP16 ? ... router se ctyrmi LAN ... wi-fi ... jednim WAN ? jestli jo tak to je na 90% nim ... bo presne tyhle dva smejdy me tu lezi na skrini a nevim jak se jich zbavit
    ..:: Nas-Net.org ::.. programming,build-up and management networks,development,freenet,education

  8. #8

    Standardní

    2frantacrack: compex je WP11+

    takže aktuální informace:
    integrovaná LANka blbne i v práci, když tam strčím PCMCIA síťovku, vše jedo OK.
    tím jedna věc vyřešena.

    WIFI:
    na notebooku je ovládání karty pomocí XP a v těch interval, kdy se to předtím odmlčovalo, se teď objevuje ta hláška, že síťový kabel byl odpojen a vzápětí připojen. když si pustím nekonečný ping, tak to jede stále.
    ještě zkusím změnit ovládání té asusky taky na XP-čka, třeba to pomůže...

  9. #9

    Standardní

    kvůli vyřešení jednoho problému, bych potřeboval zodpovědět dotaz:
    na stolním PC ASUS WIFI karta konfigurovaná pomocí XP-ček jako přístupový bod bez šifrování. napevno nastavená IP na 192.168.0.1 a pak mám na notebooku Ovislink s pevnou IP 192.168.0.2. ten noťas tu síť na stolním PC vidí, ale nemůže se k ní připojit, v čem může být problém ?
    už mi to včera chodilo v pořádku ( poté, co jsem změnil ovládání té asus wifiny na ovládání pomocí win xp a nastavení síťe jsem jen přemostil na tom stolním pc LANku a WIFI a vše bylo přes DHCP ) normálně jsem vše vypnul a po příchodu domů se to vůbec nechce připojit, včera večer jsem s tím laboroval asi tři hodiny a už jsem se v tom docela zamotal.
    JAK bych to měl na tom stolním PC nakonfigurovat ?
    mám to takto:
    integrovaná síťovka:
    napevno: 192.168.1.101 255.255.255.0 192.168.1.1
    ( router compex má 192.168.1.1)
    WIFI: 192.168.0.1
    taky si nejsem jistý, jak přesně nastavit tu asus wifi:
    šifrování: ano/ne
    sítě pro přístup: všechny sítě/infrastruktura/ad-hoc


    zatím žádné přemostění ani sdílení připojení k internetu

    ale nevím, jestli v této konfiguraci by teoreticky měly ty wifi karty mezi sebou pingat

  10. #10

    Standardní

    EDIT: tak jsem to dnes zapnul a ono to jede o)
    jsem z toho jelen ...

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele MV
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Neratovice
    Příspěvky
    1 557
    Vliv
    294

    Standardní

    Na notebooku jsou taky WinXP? jestli jo treba pomuze vypnout sluzbu "Automatická konfigurace bezdrátových zařízení" resp. nastavit typ spouštění na "zakázáno" - tuhle nam to taky haluzilo v jednom pocitaci se zcomem626
    PC1: Core i5 750 2.66 GHz @ 3.4 - 4 GHz | Asus P7P55D PRO | Zalman Reserator1 @V2 Water | 8GB DDR3-1333 Kingston | Gigabyte GF GTX660oc 2GB | Seagate MomentusXT 750GB + Samsung F3 1TB | Pioneer DVR-111 | Audigy2zs + DTT2200 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | LIAN-LI case | Delta 700W PSU | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 768MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg (2hod/6.5hod) | Lenovo R61, C2D T8100, 2.5GB DDR2, 160GB, 15.4" WSXGA+ | Dell XPS M1330, T9300, 4GB DDR2, MomentusXT 500GB, GF 8400MGS /w Coppermod, 13.3 WXGA | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | Misc: Routerboard RB133, 2x WLAN | D-Link ShareCenter DNS-320 + 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •