Výsledky 1 až 22 z 22

Téma: Athlon XP 1700+ a 132C .. chladil jsem chvilku pasivne :-))

  1. #1

    Standardní Athlon XP 1700+ a 132C .. chladil jsem chvilku pasivne :-))

    Delal jsem pred LP poradek v kabelech napajeni..a zdrcnul jsem do napajeni chladice CPU ... zapnu komp..a modra obrazovka po minute..tak jeste nekolikrat (5 min.) jsem zkousel ..furt restarty...tak kouknu do biosu a tam 127...128.129..130...131...132C a to jsem konecne pochopil,ze to asi neni chyba a nesmyslny cisla mojeho SOLTEKU..vypnul jsem...chladil jsem chvilku pasivne...sundal jsem chladic..spalil jsem se doooost o PASIV (fakt uplne do cervena rozpalenej), CPU uplne horkyyyyyy...vedle kondiky na desce horky..div nevybuchlyyy...no nechal jsem to 5 min..nasadil jinej chladic a jedu...jsem zvedavej jestli jsem ho nacal a brzo odejde..nebo jestli to ustal...

    sorry za pribeh...)))

    jen pro stouraly..samozrejme ochranu pred prehratim mam..ale ABSII me vypinala komp..ale kdyz jsem se kouknul do biosu v ten kriticky okamzik normalne ZMIZELA ta polozkaaaa...
    WEBDESIGN + TVORBA E-SHOPU http://www.dreammedia.cz

  2. #2

    Standardní

    pekne
    to mne sa stala podobna vec ale nie az taka vysoka teplota
    mal som problemy s ati 9700 aiw pro a tak som ich jeden prehadzoval s gf4 asi 10 krat, pri vymene vga musim dat dolu ventilator co chladi zalmana cnps6000cu, lebo je to uchytene na skrinke
    no a raz som to zabudol a synovec drvil cmr4 demo a zarzu sa komp vypol a nemohol som ho zapnut
    a potom asi po 5 minutach pozeram, ze mi tam visi nejaky kablik a ono to bolo napajanie vetraku na cpu, pc som mohol zapnut asi po 20 minutach, pasiv bol strasne horuci (ale nie cerveny)
    ale kedze som pc ani nezapol tak neviem aka bola teplota, asi 90 st. kedze to mam nastavene ako kriticku teplotu pre vypnutie pc v biose

    ==
    edit: co je ale zaujimave, to spadlo asi az po 2 hodinach! a ten cmr4 pri max nastaveniach na 1280x1024 da dost zabrat

    a este som raz zabudol zapojit vetrak na tu gf4 (pouzivam original pasiv ale vetrak mam enermax 90 mm z vedlajsieho pci slotu na min otackach, tesne pri pasive) no a toto bezalo v pohode skoro cely den, len pri dalsej vymene vga som si to vsimol a pasiv bol teda dost horuci


  3. #3

    Standardní

    ja to mel na staveny na 85C ale sel vypnout a sel i zapnout a to uz ABSII nefungovalo bych rek,kdyz me to povolilo..a zmizela polozka z biosu...

    pasiv taky nebyl cerveny..ale spalil jsem o nej tak hrube..ze me pripadal jak kdyby byl do cervena rozpalenej
    WEBDESIGN + TVORBA E-SHOPU http://www.dreammedia.cz

  4. #4
    ex Warlord mince Avatar uživatele Miralis
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Holasice
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 089
    Vliv
    274

    Standardní

    taky vam povim story

    kamos pred lety zkousel v praci v jedne desce athlona 1300, jestli tam pojede.. vyndal puvodni cpu, dal tam tu 1300, posadil na to chladic... ale nezapl ho sponou, jen to drzel rukou se slovy: to primacknu na tech par vterin, kouknem jestli to slape a zas to vypnu.... zapl komp a 1, 2, 3... kour, pocitac se vypl a bylo po athlonovi

  5. #5

    Standardní

    ja sem jednou zapomnel zapnout WaterCooling ale chytra Abitka pri nastavenych 70°C vypla komp

  6. #6
    Member
    Založen
    17.07.2004
    Bydliště
    Tábor - Jižní Čechy
    Příspěvky
    217
    Vliv
    245

    Standardní

    Myslim ze skoro kazdy prehral sveho milacka )

    Ja sem si hral se SpeedFanem Vypnul sem ventilator za behu a sledoval narust teploty, potom mi nekdo zavolal a ja na to zapomnel, kdyz sem prisel tak mi to ukazovalo teplotu 87°C a pritom bezely celoudobu XPcka... Jeste ze sem telefonoval jen asi 5min. a mel sem velky pasiv.
    A to sem mel nastavenou ochranu v BIOSe na 65°C, ktera samozrejmne sklamala, co taky cekat od ECSky (jeste ze ji uz nemam)
    MSI K7N2 DELTA - AMD Athlon XP-M 2600+ @ 2200Mhz (200x11) | Gainward GeForce 7600GS AGP 256MB | 2048 MB RAM @ 400 | Samsung SP1614N 160GB 8MB | TEAC CD-RW | DVDWriter LG GSA-4120B | Live 5.1 | 4x AC Fan PRO TC | Primecooler(pasiv) & Arctic Fan 3 on CPU | Logitech MOMO Racing | NET 800/800 |

  7. #7

    Standardní

    hehe to je hukot Doufam,ze to das do LANu do poradku kamo
    Full GAS...

  8. #8

    Standardní

    Tak ja tiez prispejem:

    Vo firme som menil na jednom PC chladic na procak, bolo tam Palomino 1800+, veeelmi horuce. Dal som novy chladic a nejako zle zacvakla sponka, co som si ofsemze nevsimol. Postavil som skrinku, zapol, bezi, frci, zapnem nejaku gejmu, drtim a zracu cvak-bum-puk -> ticho&tma !
    Az ma zamrazilo. No reku, ked to odpadol cooler, tak je to v pazi (ala Tom's hardware)... Zakaznikov comp, pruuser.
    Pozriem do case, chladic visi na kabliku - oblial ma studeny pot. Ochrany stihnu zapracovat akurat ked zabudnes zapojit napajanie ventilatoru.
    Tak som (rezignovane) nahodil znova chladic a zapol. Piiip, POST, Win, vsetko OK

    Toto mi vysvetlite...
    HP nc6220 + Samsung 205BW

  9. #9

    Standardní

    jj, neco podobnyho se stalo i me taky na solteku. ja chytej jeste abs dal na nejvic, aby to nekravlo. pak ze budu davat poradnou pastu (as3) ale nedal sem tam aktiv a letel jsem za kamosema do hospody. vratim se (trochu nacatej) a v posteli sem si umanul ze si jeste zaparim nfsu. za 15min se komp resetnul. tak ho necham nabehnout a jeste asi 3x! pak mi doslo ze tam nemam vrtuli -> v tu chvili nevim kolik bylo na pasivu ale spalil sem se taky (pripekly zebra na ruce rulezzz) a uz sem vypinal zdroj! nakonec to dopadlo dobre, ale zda se mi ze ten proc topi od ty doby o 2 stupinky civ
    X2 5000+ Black Edition @ 3.4GHz ■ Asus M3N-HT ■ Patriot LLK @ CL3 ■ Samsung F1 ■ 8800 GTS 320-bit ■ Enermax PRO82+ ■ Cavalier 3 ■ Eizo + Samsung
    UMPC @ 1.2GHz - 1.6GHz ■ Windows 7 + Origami ■ touchscreen ■ 721g ■
    Snow Leopard 10.6.6

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal tomXX
    Tak ja tiez prispejem:

    Vo firme som menil na jednom PC chladic na procak, bolo tam Palomino 1800+, veeelmi horuce. Dal som novy chladic a nejako zle zacvakla sponka, co som si ofsemze nevsimol. Postavil som skrinku, zapol, bezi, frci, zapnem nejaku gejmu, drtim a zracu cvak-bum-puk -> ticho&tma !
    Az ma zamrazilo. No reku, ked to odpadol cooler, tak je to v pazi (ala Tom's hardware)... Zakaznikov comp, pruuser.
    Pozriem do case, chladic visi na kabliku - oblial ma studeny pot. Ochrany stihnu zapracovat akurat ked zabudnes zapojit napajanie ventilatoru.
    Tak som (rezignovane) nahodil znova chladic a zapol. Piiip, POST, Win, vsetko OK

    Toto mi vysvetlite...
    Ta ochrana na novejsich deska funguje spolehlive, hral jsem si s chladicem a s Palominem 1700 na NF7S a vzdycky se to poslusne vyplo kdyz jsem sundal chladic ... a pak to zapnuti v pohode slapalo stacilo chladic drzet pritlacenej... ten procak byl nacatej z jiny desky (pripecenej velmi dohneda na spodni strane a navic dlouhodobe provozovanej na 1.85V), chodil jenom s 1.85V a na 11x100 tak jsme ho chtel dodelat
    Asus P5B Deluxe/WiFi, Intel Q8300@7.5x440=3300MHz VCc1.15V, Speedstep enabled, CM HyperTX, 58oC IntelBurnTest pri 24oC okoli, 2x2048 DDR2 800 Geil(@866 5-6-6-15, 1.80V), HDD 3xSamsung F1 1TB, Gigabyte NX88T zalman, LCD FSC S20-1W, CM Centurion 532, PSU Seasonic 400W, UPS CyberFort 350

  11. #11

    Standardní

    Za starych casu jsem mel Thunderbirda 850MHz, coz byl na tu dobu opravdu vykonej kousek. Akorat ze na nem byl takovej socko-chladic Evercool s malym vetrackem, kterej ukrutne rval
    Tak me napadalo ze bych snizil otacky apod... a jak tak koukam do kompu (desktop) spadla mi tam disketa primo na vetrak chladice a ten ji odmrstil nekam ke grafice. Zalil me klasicky studeny pot
    Najednou blue-screen a takovej podezrelej puch Ta mrcha nejak uvolnila chladic ze socketu a chudak Thunderbird to sam uz nezvadnul
    Ted tam slape Duron(950) s Titanem TTC a ma se celkem dobre..
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal NightKing
    Za starych casu jsem mel Thunderbirda 850MHz, coz byl na tu dobu opravdu vykonej kousek. Akorat ze na nem byl takovej socko-chladic Evercool s malym vetrackem, kterej ukrutne rval
    Tak me napadalo ze bych snizil otacky apod... a jak tak koukam do kompu (desktop) spadla mi tam disketa primo na vetrak chladice a ten ji odmrstil nekam ke grafice. Zalil me klasicky studeny pot
    Najednou blue-screen a takovej podezrelej puch Ta mrcha nejak uvolnila chladic ze socketu a chudak Thunderbird to sam uz nezvadnul
    Ted tam slape Duron(950) s Titanem TTC a ma se celkem dobre..
    no jo zase ty diskety fuj pryč s nima,za všechno můžou diskety

  13. #13

    Standardní Re: Athlon XP 1700+ a 132C .. chladil jsem chvilku pasivne :

    Citace Původně odeslal Ganja-NIN
    (fakt uplne do cervena rozpalenej)
    No jestli byl do cervena rozpalenej, tak mohl mit tak 800-1200 stupnu celsia, ale to asi ne,co?
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  14. #14

    Standardní

    Zapnem pc pustim wincmd a kopirujeme. Po takych dvoch minutach restar , asi mu drblo taksom nechal nech win nabehne a len co otvorim wincmd znova restart, uz mato zacalo srat lebo to nebyva vo zvyku sa restartovat. Bootuje win a uz je modra obrazovka, nedalomi to chitim wb na cpu a uz som skakal od radosti. Tak ma opalil k***** jeden ze ma skoro j***lo. Co to ma k*** znamenat, pozeram na zastrcku cerpadla ta sa pozadzuje po pokrovci, no okamzite bola tak kde ma byt. Za par sekund sa to okludnilo a windowsik bezal dalej .

    No nechcem odhadnut kolko mal procak ale blok bol tak vrely ze len dotknut a nic viac
    ASRock K7S8XE+, Barton 2500+ 200*11, 1,65V, Y909267L30018 AQYFA 0350 RPMW, 512MB DDR400 Twinmoss, ATI Radeon9000pro 320/316, Maxtor max+8 30GB 7200rpm a Maxtor max+9 120GB 8MB cache, DVD-RW Plextor PX-708A, Plextor PX-130A, Big tower + Enermax 300P - VE, 3COM 905C-TX-M, Logitech MX510, IBM P260

  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele Klon
    Založen
    16.06.2003
    Bydliště
    Vrchlabí
    Věk
    36
    Příspěvky
    659
    Vliv
    264

    Standardní

    Citace Původně odeslal Flizsk
    ja sem jednou zapomnel zapnout WaterCooling ale chytra Abitka pri nastavenych 70°C vypla komp
    jen jednou ja sem zapomel pustit cerpadlo nejmin desetkrat
    e4400@3Ghz(def.v.+BOX),Gigabyte GA-965P-DS3P, 2x1024 ADATA 800mhz, 7600gt pasiv,2x80gb RAID0
    Vodník v rekonstrukci, DIY repro ve výstavbě.

  16. #16

    Standardní

    no predpokladam ze ma chladic z hliniku takze 1200° je totalni blbost

    ale i tak do cervena nebyl to by musel bejt snad z plastu
    zivot je pes, trva nez se ho naucite zit

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal Klon
    Citace Původně odeslal Flizsk
    ja sem jednou zapomnel zapnout WaterCooling ale chytra Abitka pri nastavenych 70°C vypla komp
    jen jednou ja sem zapomel pustit cerpadlo nejmin desetkrat
    no ja mam relatko a mam to vyreseny
    ale taky se mi stalo na LANce, parime, parime, Bluescreen, a komp se vypl, rikam co je, pustim, monitor se nezapl, tak sem to zkusil marne jeste asi 5x, pak sem zjistil ze mi kamos vykopl ze zasuvky cerpadlo... a bylo po problemu
    Core 2 Duo E6750 @3,52Ghz @1,425V, real 1,392V, TT Sonic Tower + Noctua 120mm,GigaByte P35-DQ6, Corsair HX620W, Gainward HD4870 512MB, 800/4400, 2x1024 MB Corsair 800Mhz CL5 @CL4/4/4/12 at 880Mhz, Samsung 1TB, Samsung 750GB, Maxtor 250GB, DVD LG GSA-4163B, 19" LCD LG wide,TV 2000XP Expert,Genius SW 5.1, Win XP Pro, WiFi 1024 -- Ruby on Rails --
    FakaHeda® Gameserver hosting

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele Klon
    Založen
    16.06.2003
    Bydliště
    Vrchlabí
    Věk
    36
    Příspěvky
    659
    Vliv
    264

    Standardní

    Citace Původně odeslal Austin
    Citace Původně odeslal Klon
    Citace Původně odeslal Flizsk
    ja sem jednou zapomnel zapnout WaterCooling ale chytra Abitka pri nastavenych 70°C vypla komp
    jen jednou ja sem zapomel pustit cerpadlo nejmin desetkrat
    no ja mam relatko a mam to vyreseny
    ale taky se mi stalo na LANce, parime, parime, Bluescreen, a komp se vypl, rikam co je, pustim, monitor se nezapl, tak sem to zkusil marne jeste asi 5x, pak sem zjistil ze mi kamos vykopl ze zasuvky cerpadlo... a bylo po problemu
    jj, taky mam rele, ale zatim jen na stole ,jeste sem se nedokopal ho zapojit
    e4400@3Ghz(def.v.+BOX),Gigabyte GA-965P-DS3P, 2x1024 ADATA 800mhz, 7600gt pasiv,2x80gb RAID0
    Vodník v rekonstrukci, DIY repro ve výstavbě.

  19. #19

    Standardní

    Ja jsem take jednou zapomel zapnout cerpadlo, ale co je divne ze jsem to zjistil asi po pulhodine prace na PC, a koukam ze indikator prutoku se ani nehne, a navic mam vypnuty Asus Probe, takze to nehlasi vysokou teplotu. Ihned jsem zapnul Asus Probe a teplota CPU stale na normalni hodnote 36stupnu, celkem zvlastni. Vysvetluju si to tak, ze voda i pri vypnutem cerpadle prirozene obiha v obehu vlivem rozdilne hmostnosti teple a studene vody, nebo se voda nepohybuje ale odvadi teplo z vodnich bloku. Zkousel jsem na dotek CPU i GPU blok, a oba byly normalne chladne.

  20. #20
    ex Warlord mince Avatar uživatele Miralis
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Holasice
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 089
    Vliv
    274

    Standardní

    Citace Původně odeslal Daniik
    Ja jsem take jednou zapomel zapnout cerpadlo, ale co je divne ze jsem to zjistil asi po pulhodine prace na PC, a koukam ze indikator prutoku se ani nehne, a navic mam vypnuty Asus Probe, takze to nehlasi vysokou teplotu. Ihned jsem zapnul Asus Probe a teplota CPU stale na normalni hodnote 36stupnu, celkem zvlastni. Vysvetluju si to tak, ze voda i pri vypnutem cerpadle prirozene obiha v obehu vlivem rozdilne hmostnosti teple a studene vody, nebo se voda nepohybuje ale odvadi teplo z vodnich bloku. Zkousel jsem na dotek CPU i GPU blok, a oba byly normalne chladne.
    to je divny..... to cerpadlo ti muselo vypadnout tesne pred tim nez sis toho vsimnul, protoze jinak by to ten procesor uz davno ohral na bod varu...
    HP Spectre x360 14-ea0002nc

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal Warlord
    Citace Původně odeslal Daniik
    Ja jsem take jednou zapomel zapnout cerpadlo, ale co je divne ze jsem to zjistil asi po pulhodine prace na PC, a koukam ze indikator prutoku se ani nehne, a navic mam vypnuty Asus Probe, takze to nehlasi vysokou teplotu. Ihned jsem zapnul Asus Probe a teplota CPU stale na normalni hodnote 36stupnu, celkem zvlastni. Vysvetluju si to tak, ze voda i pri vypnutem cerpadle prirozene obiha v obehu vlivem rozdilne hmostnosti teple a studene vody, nebo se voda nepohybuje ale odvadi teplo z vodnich bloku. Zkousel jsem na dotek CPU i GPU blok, a oba byly normalne chladne.
    to je divny..... to cerpadlo ti muselo vypadnout tesne pred tim nez sis toho vsimnul, protoze jinak by to ten procesor uz davno ohral na bod varu...
    asi tak nejak....
    me to vydrzi bez pumpy tak 3 minuty, kdyz to prezenu....
    Core 2 Duo E6750 @3,52Ghz @1,425V, real 1,392V, TT Sonic Tower + Noctua 120mm,GigaByte P35-DQ6, Corsair HX620W, Gainward HD4870 512MB, 800/4400, 2x1024 MB Corsair 800Mhz CL5 @CL4/4/4/12 at 880Mhz, Samsung 1TB, Samsung 750GB, Maxtor 250GB, DVD LG GSA-4163B, 19" LCD LG wide,TV 2000XP Expert,Genius SW 5.1, Win XP Pro, WiFi 1024 -- Ruby on Rails --
    FakaHeda® Gameserver hosting

  22. #22

    Standardní

    JJ, taky se mi to zda divny, ale cerpadlo urcite minut nebezelo

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •