Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 45

Téma: Jak funguje regulace otacek ve zdroji?

  1. #1

    Standardní Jak funguje regulace otacek ve zdroji?

    Zjistil jsem zajimavou vec. Nevim, jestli je to bezne, ale jinde jsem si toho nevsiml:
    Otacky vetraku ve zdroji presne reaguji na cinnost v systemu. Na kliknuti mysi nakratko vice zahuci, behem pocitani huci vic a presne v momente, kdy pocitani skonci, prestane hucet.
    Urcite to neni regulovane podle teploty, protoze ten vetracek na veskere akce reaguje okamzite. Spise to vypada, ze pokud stoupne odber, tak se vetrak zacne tocit vic.
    Pri startu pocitace se vetrak asi dve vteriny toci vic a potom zpomali na normalni rychlost. Pri stand by se toci pomaleji, nez behem normalniho provozu.

    Co se stane, kdyz takto regulovanemu vetraku predradim odpor pro snizeni otacek a nebo tam dam uplne jiny vetrak?
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

  2. #2

    Standardní

    No jeste si mohl napsat jaky zdroj mas...Nak
    Athlon XP-M 2,4GHz
    Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.

  3. #3

    Standardní

    To si prave nemuzu vzpomenout, ale myslim, ze je to vcelku jedno. Zadna vyhlasena znacka to neni. Samozrejme, ze jak to zjistim, tak to doplnim.
    Case mam v podpisu KME CX-2559 300W.
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

  4. #4

    Standardní

    Vitekv: podla mna ten zdroj nestiha - mal som pred casom NoName 350W zdroj a robil to ze pri zatazeni systemu naprpomocou vypoctu v SuperPI zdroj zacal byt o dost hlucnejsi a klesla vetva +12V az na cca +11.4V

    ...skus pri zatazeni systemu skontrolovat tu +12V vetvu
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  5. #5

    Standardní

    No ja mam ve FORTRONU tepelnou regulaci...na jednom z pasivu na tranzistorech je videt termistor s nejakou elektronikou..je tam pripevneny pres sponu a sroubek...ale ze by mi nekdy neco hucelo nebo zase uplne ztichlo se mi nestalo...Nak
    Athlon XP-M 2,4GHz
    Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.

  6. #6

    Standardní

    Alespoň co vím, tak řešení regulace jsou různá. Zkoušel jsem do svého zdroje dát jiný větrák, ale nefungoval žádný - údajně je to tím, že zdroj má v sobě termoregulaci a měřič otáček a pokud změří otáčky, které jsou mimo rozsah, tak nejede ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  7. #7

    Standardní

    Tak ten zdroj je vlastni vyroba KME. Budto serie PX nebo PL.
    http://www.kmepc.com/products/06_pow..._supply/PX.htm
    http://www.kmepc.com/products/06_pow..._supply/PL.htm
    Doma to overim a upresnim.

    Citace Původně odeslal Nakadah Al Jaffa
    No ja mam ve FORTRONU tepelnou regulaci...na jednom z pasivu na tranzistorech je videt termistor s nejakou elektronikou..je tam pripevneny pres sponu a sroubek...ale ze by mi nekdy neco hucelo nebo zase uplne ztichlo se mi nestalo...Nak
    Presne tak to vypada i u mne. Nejake cidlo s elektronikou je prilepene na pasivu od tranzistoru.
    To cidlo ale muze zpusobovat pouze pozvolny narust a snizovani otacek, ne ty okamzite odezvy pri klikani mysi.
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    Vitekv: podla mna ten zdroj nestiha
    Ten zdroj musi stihat v pohode. Nic moc v PC nemam.
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vitekv
    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    Vitekv: podla mna ten zdroj nestiha
    Ten zdroj musi stihat v pohode. Nic moc v PC nemam.
    ...pre istotu si skontroluj pri zatazi tu +12V vetvu /mne nestihala ta NoName 350W sunka a to som tam tiez nic nemal /CPU na 2000MHz pri 1.6V, 1x256MB RAM, 1xHDD, 1xCD, ATi8500vka/ proste bol to sunt dodavany v bedniach "MS" / no a ked nestihal tak hucal
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  10. #10
    Member mince Avatar uživatele Radar
    Založen
    11.12.2002
    Bydliště
    Valašské Meziříčí
    Věk
    50
    Příspěvky
    310
    Vliv
    266

    Standardní

    No tak neco podobneho se mi delo taky se starym zdrojem 300W z Eurocase.
    Mam v kompu nainstalovany 12V zapalovac z auta a kdyz jsem ho zapl tak se hukot zvysil a jak vycvakl tak zase klid.
    No rekl bych ze to chce sledovat kolisani napeti pri cinnosti s kompem.
    Vsech napeti.

    Ja jsem to sledoval v PCprobe od ASUSu a tym byly vykyvy az 1V pri zapnuti zapalovace.

    Tak jsem ho (zdroj) hodil oknem a koupil si Chivtec
    ASUS i55 Sabertoth i5-750@(kolik turbo da staci)2x2G DDR3 Kingstone Palit GeForce 460 GTX HDD SATA 160G Maxtor+320G Seagate LG-GSA4163B Corsair HX520 W X-Fi Fatal1ty Genius SW-HF 5.1 5000 iiyama ProLite 24" E2409HDS.
    "Vytvářením sloupů z tryskové injektáže,nad obrysem kaloty výrubu,zlepšujeme technicke parametry horniny v nadloží a tím urychlujeme a usnadňujeme,razícím organizacím jejich práci."

  11. #11

    Standardní

    Tak jo, urcite vyzkousim posledovat napeti. Ze by se odber procesoru pri zatezi tak drasticky zvysil, ze by z toho byl zdroj mimo, se mi nechce verit.
    Spis hadam, ze je to vlastnost toho zdroje, ale uvidime.
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

  12. #12

    Standardní

    BTW: aký ma odber ten zapalovač? a kolko asi bude stáť?

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vitekv
    To si prave nemuzu vzpomenout, ale myslim, ze je to vcelku jedno. Zadna vyhlasena znacka to neni. Samozrejme, ze jak to zjistim, tak to doplnim.
    Case mam v podpisu KME CX-2559 300W.
    Myslim ze tenhle case (nevim presne model a je mi povedomy) a 300W zdroj uz mam par let doma a pokud to v posledni dobe KME nezmenilo (coz pochybuju), tak alespon v mem pripade vetrak ve zdroji zadnou regulaci nema. Podle me, pokud ano, tak rozhodne nikdy nic nereguloval, ten zdroj topi a vetrak z nej fouka celkem teplej vzduch. Zkousel jsem v nem menit vetrak a nevsim sem si na nem zadnyho cidla, takze ledaze by to reguloval nejaky obvod na desce zdroje. Sam nevim, ale hreje jako pr***.

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Connor
    Citace Původně odeslal Vitekv
    To si prave nemuzu vzpomenout, ale myslim, ze je to vcelku jedno. Zadna vyhlasena znacka to neni. Samozrejme, ze jak to zjistim, tak to doplnim.
    Case mam v podpisu KME CX-2559 300W.
    Myslim ze tenhle case (nevim presne model a je mi povedomy) a 300W zdroj uz mam par let doma a pokud to v posledni dobe KME nezmenilo (coz pochybuju), tak alespon v mem pripade vetrak ve zdroji zadnou regulaci nema. Podle me, pokud ano, tak rozhodne nikdy nic nereguloval, ten zdroj topi a vetrak z nej fouka celkem teplej vzduch. Zkousel jsem v nem menit vetrak a nevsim sem si na nem zadnyho cidla, takze ledaze by to reguloval nejaky obvod na desce zdroje. Sam nevim, ale hreje jako pr***.
    To, ze hreje a fouka ven teply vzduch, muzu jenom potvrdit.
    Nejaka regulace tam ale je, viz. popis vyse. Na pasivu je proste neco nalepene a vede z toho privod k vetraku. Kdyby to nebylo cidlo, tak by to asi nelepili na pasiv.
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

  15. #15
    ex Warlord mince Avatar uživatele Miralis
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Holasice
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 089
    Vliv
    273

    Standardní

    moje mlada ma taky starsi bednu od Eurocase a ten zdroj dela presne to same... je to krap a neni to zadna regulace ale zmetek zdroj...
    HP Spectre x360 14-ea0002nc

  16. #16
    Member mince Avatar uživatele Radar
    Založen
    11.12.2002
    Bydliště
    Valašské Meziříčí
    Věk
    50
    Příspěvky
    310
    Vliv
    266

    Standardní

    Citace Původně odeslal Robot82
    BTW: aký ma odber ten zapalovač? a kolko asi bude stáť?
    To vubec netusim kolik ma odber ale asi dost. Stal me hezke slovo a par piv kamosovi co dela na autovrakovisti

    Sory za OT.
    ASUS i55 Sabertoth i5-750@(kolik turbo da staci)2x2G DDR3 Kingstone Palit GeForce 460 GTX HDD SATA 160G Maxtor+320G Seagate LG-GSA4163B Corsair HX520 W X-Fi Fatal1ty Genius SW-HF 5.1 5000 iiyama ProLite 24" E2409HDS.
    "Vytvářením sloupů z tryskové injektáže,nad obrysem kaloty výrubu,zlepšujeme technicke parametry horniny v nadloží a tím urychlujeme a usnadňujeme,razícím organizacím jejich práci."

  17. #17
    ex Warlord mince Avatar uživatele Miralis
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Holasice
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 089
    Vliv
    273

    Standardní

    Citace Původně odeslal Radar
    Citace Původně odeslal Robot82
    BTW: aký ma odber ten zapalovač? a kolko asi bude stáť?
    To vubec netusim kolik ma odber ale asi dost. Stal me hezke slovo a par piv kamosovi co dela na autovrakovisti

    Sory za OT.
    http://www.sunbeamtech.com/new/produ...%20lighter.htm

    Distribtorem vyrobku SunbeamTech je v CR firma TNTrade
    HP Spectre x360 14-ea0002nc

  18. #18
    Member mince Avatar uživatele Radar
    Založen
    11.12.2002
    Bydliště
    Valašské Meziříčí
    Věk
    50
    Příspěvky
    310
    Vliv
    266

    Standardní

    Citace Původně odeslal Warlord
    Citace Původně odeslal Radar
    Citace Původně odeslal Robot82
    BTW: aký ma odber ten zapalovač? a kolko asi bude stáť?
    To vubec netusim kolik ma odber ale asi dost. Stal me hezke slovo a par piv kamosovi co dela na autovrakovisti

    Sory za OT.
    http://www.sunbeamtech.com/new/produ...%20lighter.htm

    Distribtorem vyrobku SunbeamTech je v CR firma TNTrade
    LOL sak at si to udela sam ))
    ASUS i55 Sabertoth i5-750@(kolik turbo da staci)2x2G DDR3 Kingstone Palit GeForce 460 GTX HDD SATA 160G Maxtor+320G Seagate LG-GSA4163B Corsair HX520 W X-Fi Fatal1ty Genius SW-HF 5.1 5000 iiyama ProLite 24" E2409HDS.
    "Vytvářením sloupů z tryskové injektáže,nad obrysem kaloty výrubu,zlepšujeme technicke parametry horniny v nadloží a tím urychlujeme a usnadňujeme,razícím organizacím jejich práci."

  19. #19

    Standardní

    Tak jsem vcera zdroj opet rozkuchal a zde je nafoceny vnitrek:
    http://vitekv.borec.cz/zdroj.html

    Je tam termocidlo, ktere bylo puvodne nalepene na nejake soucastce a vetrak funel jak divoky. Dal jsem cidlo vedle a otacky se snizily na prijatelnou uroven hluku (chlazeni je podle teploty vzduchu stale dostatecne).

    Ted ale k chovani pri zatezi: vetrak se pri zatezi porad roztaci vic (ale uz ne tak moc).
    Posledoval jsem napeti a na +12V vetvi v klidu 12,40V, pri zatezi 12,78V. To je asi duvod tech vyssich otacek. Meli jste pravdu.
    Co mne ale znepokojuje je to, ze po hodine Prime vylezlo napeti na 12,95V a v tom zdroji neco piska! Je to takove piskani v kratkych intervalech, jako kdyz piska pomalu se tocici kolo. Vetrak to nedela, na chvilku jsem ho odpojil, dela to nejaka soucastka. Okamzite po zastaveni Prime piskani prestalo a napeti kleslo na 12,5V. Co to znamena a jak z toho ven?
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

  20. #20

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vitekv
    ...Co to znamena a jak z toho ven?
    ...no tak jak uz bolo napisane skorej zacni setrit na novy zdroj -> to je jedine co sa k tomu da napisat
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    Citace Původně odeslal Vitekv
    ...Co to znamena a jak z toho ven?
    ...no tak jak uz bolo napisane skorej zacni setrit na novy zdroj -> to je jedine co sa k tomu da napisat
    bohuzel je to tak, jestli ti zdroj neutahne ani netaktovany palomino tak je vazne slaby

    OT: jeste k tomu zapalovaci, tan sunbeam bych si teda do kompa nedal
    12 VDC
    <9A when heating
    108W no neberte to
    Athlon 64 Venice 3500+@2700Mhz (11*246) 1,55V <|> CoolerMaster Hyper TX <|> Epox EP-9HEAI <|> 512 + 256MB PQI DDR 400 Cl 2.5 <|> Gainward 7600GS Golden Sample 256MB 450/1000@520/1440 <|> 250GB Western digital WDC2500YS sata
    <|> Fortron FSP400-60GLN <|> case 3R System Neonlight

    Thoroughbred 1,47Ghz@1,9GHz (11,5*166) 1,75V <|> Spire Falconrock II <|> Epox 8k3a+ <|> Micron 256MB ddr266 + Samsung 256MB ddr333@ddr333 Cl 2,5 2.8V <|> 2x Maxtor D740X 40GB <|> Gigabyte R9200-DH 64MB 250/200@279/227

  22. #22

    Standardní

    9A na ty tenky kabliky no uz vidim jak mi jde čoud z PC nak
    Athlon XP-M 2,4GHz
    Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.

  23. #23

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jirik
    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    Citace Původně odeslal Vitekv
    ...Co to znamena a jak z toho ven?
    ...no tak jak uz bolo napisane skorej zacni setrit na novy zdroj -> to je jedine co sa k tomu da napisat
    bohuzel je to tak, jestli ti zdroj neutahne ani netaktovany palomino tak je vazne slaby
    To je super, takze setrit 1200 na Fortrona a nebo zkusit EC Super silent 350W s PFC http://www.eurocase.cz/Czech/ECSS350.htm. Stoji polovinu a vypada tise. Nekdo tady si je chvalil.
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

  24. #24

    Standardní

    ...urcite radsej toho Fortrona ako to ECcko
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  25. #25

    Standardní

    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    ...urcite radsej toho Fortrona ako to ECcko
    To je mi jasne, ze Fortron bude papirove lepsi. Ale kdyz stoji 1600Kc s DPH a EC 700Kc (350W).
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •