Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: Jak pripojit 5. IDE zarizeni???? (Mam i RAID)

  1. #1
    Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Klimkovice (Ostravsko) // Hradec Kralové
    Příspěvky
    219
    Vliv
    268

    Standardní Jak pripojit 5. IDE zarizeni???? (Mam i RAID)

    mam EPOX 4PEA+ s RAID radicem. 2 mechaniky + 2 hdd na standartim ide radici.... jde mi o to ze si chcu koupit dalsi suplik na hdd a mit ho tam porad pripojeny ale nevim jak to udelat. nechci aby mi neco jelo jako RAID. ocekavam od vseho stejnou funkcnost jako nyni ale moc rad bych pripojil to 5. zarizeni. je to mozne?
    \"Play so loud, be so silent.\"
    | EPoX 4PEA+ | INTEL Pentium 4 2.4GHz | Qualista Cyprum Heatsink | OCZ Technology 2x512MB 400MHz CL2 DDR RAM | WD800JB | Seagate 7200.7+ 120GB | Hercules 3D Prophet 9800 non-PRO with SPIRE heatsink & 80mm fan | iiyama Vision Master Pro 454 | TEAC DV-516E | Yamaha CRW-F1 | Logitech Internet Navigator Keyboard | Chieftec MX-01WD-D + Enermax Noistaker 420W PSU| homemade FAN controler + 3 CoolerMaster 80mm BlueLed FANs | M-Audio Delta 66 + Behringer TRUTH High Resolution Studio Monitors | Logitech MX510 + fUnc Surface 1030 | Connected via Data NonStop

  2. #2

    Standardní

    ak mas raid povoleny v biose (myslim ten radic) tak ho normalne pripojis a valis, ziadny problem ...
    MadCap
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  3. #3

    Standardní

    ak máš na doske len dva IDE kanály, asi ti neostáva nič iné ako dokúpiť prídavný IDE radič, napríklad vo forme PCI karty.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  4. #4
    Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Klimkovice (Ostravsko) // Hradec Kralové
    Příspěvky
    219
    Vliv
    268

    Standardní

    Citace Původně odeslal MadCap
    ak mas raid povoleny v biose (myslim ten radic) tak ho normalne pripojis a valis, ziadny problem ...
    MadCap
    a pojede to jako obycejny IDE nebudu se muset starat o nejaky RADIovaci nesmysly jo a ciste teoreticky na ten RAID radic muzu pripojit treba DVDcko a ono to pojede?
    \"Play so loud, be so silent.\"
    | EPoX 4PEA+ | INTEL Pentium 4 2.4GHz | Qualista Cyprum Heatsink | OCZ Technology 2x512MB 400MHz CL2 DDR RAM | WD800JB | Seagate 7200.7+ 120GB | Hercules 3D Prophet 9800 non-PRO with SPIRE heatsink & 80mm fan | iiyama Vision Master Pro 454 | TEAC DV-516E | Yamaha CRW-F1 | Logitech Internet Navigator Keyboard | Chieftec MX-01WD-D + Enermax Noistaker 420W PSU| homemade FAN controler + 3 CoolerMaster 80mm BlueLed FANs | M-Audio Delta 66 + Behringer TRUTH High Resolution Studio Monitors | Logitech MX510 + fUnc Surface 1030 | Connected via Data NonStop

  5. #5

    Standardní

    dvdcko neviem, to si nie som isty (ale snad aj to) ale v podstate je to len normalny radic co vie raid co ti btw brani to vyskusat
    MadCap
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  6. #6

    Standardní

    Záleží co máš za řadič. Já mám HPT 372 a v manuálu je napsané že se k němu mají připojovat jen harddisky a ne atapi zařízení(CD, DVD) jinak tam jen hodíš ovladače pro RAID a mělo by to jet. RAIDovací nesmysly se nastavují v BIOSu řadiče a nastavovat je nemusíš.
    Abit KD7-Raid;Athlon XP 2600+;spire Falconrock2;Kingston 512MB;Soundblaster Live 5.1;LG 4163b;Plextor Premium;maxtor diamond maxplus9 80 GB,160GB;Leadtek GeForce 6600 gt

  7. #7

    Standardní Re: Jak pripojit 5. IDE zarizeni???? (Mam i RAID)

    Citace Původně odeslal sub-drum-47
    mam EPOX 4PEA+ s RAID radicem. 2 mechaniky + 2 hdd na standartim ide radici.... jde mi o to ze si chcu koupit dalsi suplik na hdd a mit ho tam porad pripojeny ale nevim jak to udelat. nechci aby mi neco jelo jako RAID. ocekavam od vseho stejnou funkcnost jako nyni ale moc rad bych pripojil to 5. zarizeni. je to mozne?
    Na RAIDovém řadiči mohou běžet disky v normálním režimu (bez RAIDu).
    Taktéž ve většině případů na nich nefungují CD/DVD mechaniky.

  8. #8

    Standardní

    taq ako napisal paolo, na RAIDe mozes kludne pouzivat disky, staci iba zapojit (a samozrejme mat nainstalovane ovladace radica). Ked xes neskor rozsirovat, odporucam z obycajneho radica prehodit disky na RAID radic, a na ten obycajny zapajaj CD/DVD-ROMky

  9. #9

    Standardní

    jj souhlas s Paolem
    zadny ATAPI(zip/cdrom/dvd)
    ja to treba pouzival na pripojeni 8mi samostatnejch disku (na dvou raid radicich) a nasledny zraidovani az linux SW raidem ... fungovalo to ok ... ale vyhrady vuci tomu mam ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  10. #10
    Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Klimkovice (Ostravsko) // Hradec Kralové
    Příspěvky
    219
    Vliv
    268

    Standardní

    taaak kamos tu mel HDD tak jsem to otestoval a pohodka. ziskam neco tim kdybych sve HDD prepojil na ten RAID a budu ho pouzivat pouze jako normalni IDE radic? asi ne co
    \"Play so loud, be so silent.\"
    | EPoX 4PEA+ | INTEL Pentium 4 2.4GHz | Qualista Cyprum Heatsink | OCZ Technology 2x512MB 400MHz CL2 DDR RAM | WD800JB | Seagate 7200.7+ 120GB | Hercules 3D Prophet 9800 non-PRO with SPIRE heatsink & 80mm fan | iiyama Vision Master Pro 454 | TEAC DV-516E | Yamaha CRW-F1 | Logitech Internet Navigator Keyboard | Chieftec MX-01WD-D + Enermax Noistaker 420W PSU| homemade FAN controler + 3 CoolerMaster 80mm BlueLed FANs | M-Audio Delta 66 + Behringer TRUTH High Resolution Studio Monitors | Logitech MX510 + fUnc Surface 1030 | Connected via Data NonStop

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal sub-drum-47
    taaak kamos tu mel HDD tak jsem to otestoval a pohodka. ziskam neco tim kdybych sve HDD prepojil na ten RAID a budu ho pouzivat pouze jako normalni IDE radic? asi ne co :|
    ano.
    jiste, konecne to chapes :)) je to IDE radic, co ma podporu ( umi ) RAID.
    pouzivej do klasicky jako normalni IDE radic, a je to v suchu :))
    jak myslis, ze ja mam zapojeno 5 disku a 3 cdrom? :))

  12. #12
    Junior Member
    Založen
    14.01.2004
    Bydliště
    Jablonce nad Nisou
    Příspěvky
    62
    Vliv
    249

    Standardní podivnej řadič

    Ja mám stejnej problém - koupil jsem si řadič do PCI karty. Všechno pohodě až na drobnou chybičku...Musim v BIOSu odpojit integrovanej řadič aby se spustil ten druhej - tim pádem 2 PC na jedný desce Myslíte, že je to deskou (spíš parodie na desku-všechno je integrovaný...kondenzátory, procesor, všechno...) nebo je ten řadič myšlenej trochu jinak? Díky

    P.S.: Nikdy si nekupujte PC od firmy Dell - něco tak debilního sem neviděl !!!

  13. #13
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    275

    Standardní Re: podivnej řadič

    Citace Původně odeslal Scarabeus_man
    Ja mám stejnej problém - koupil jsem si řadič do PCI karty. Všechno pohodě až na drobnou chybičku...Musim v BIOSu odpojit integrovanej řadič aby se spustil ten druhej - tim pádem 2 PC na jedný desce Myslíte, že je to deskou (spíš parodie na desku-všechno je integrovaný...kondenzátory, procesor, všechno...) nebo je ten řadič myšlenej trochu jinak? Díky

    P.S.: Nikdy si nekupujte PC od firmy Dell - něco tak debilního sem neviděl !!!
    mas niekde neco blbo nastavene - musia sa znasat
    ved aj Integrovany RAID radic je pridavny....akurat je na fosni a nje v PCI

    ad DELL ..co cakas od znackoveho PC?? mame ich v robote je to otras
    IMB NETvista tjez , HP Vectra som mal v byvalej robote no jednoducho... hnoj hnojovaty
    napr. Vectra - 900 Celeron , MB IBM , setko integrovane , chladenie absulotne v riti
    ked clovek vytiahol HDD sa popalil , na celere super mini cooler , zo zdroja isiel horuci vzduch ideal na ohrev caju
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  14. #14
    Junior Member
    Založen
    14.01.2004
    Bydliště
    Jablonce nad Nisou
    Příspěvky
    62
    Vliv
    249

    Standardní Re: podivnej řadič

    Citace Původně odeslal proe
    Citace Původně odeslal Scarabeus_man
    Ja mám stejnej problém - koupil jsem si řadič do PCI karty. Všechno pohodě až na drobnou chybičku...Musim v BIOSu odpojit integrovanej řadič aby se spustil ten druhej - tim pádem 2 PC na jedný desce Myslíte, že je to deskou (spíš parodie na desku-všechno je integrovaný...kondenzátory, procesor, všechno...) nebo je ten řadič myšlenej trochu jinak? Díky

    P.S.: Nikdy si nekupujte PC od firmy Dell - něco tak debilního sem neviděl !!!
    mas niekde neco blbo nastavene - musia sa znasat
    ved aj Integrovany RAID radic je pridavny....akurat je na fosni a nje v PCI

    ad DELL ..co cakas od znackoveho PC?? mame ich v robote je to otras
    IMB NETvista tjez , HP Vectra som mal v byvalej robote no jednoducho... hnoj hnojovaty
    napr. Vectra - 900 Celeron , MB IBM , setko integrovane , chladenie absulotne v riti
    ked clovek vytiahol HDD sa popalil , na celere super mini cooler , zo zdroja isiel horuci vzduch ideal na ohrev caju
    já už z něj mám noční můry a to mám jeho vetší verzi (kámoš má pc o velikosti videa). Každopádně si teď stavim novou hračku

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •