Stránka 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Výsledky 26 až 50 z 85

Téma: Sigma SD14

  1. #26

    Standardní Re: Sigma SD14

    Díky za toto vlákno.
    Už jsem také jedním z majitelů SD14.
    Nechtěl jsem to, co chtějí masy, a Sigma je mi svou filozofií sympatická.
    V neposlední řadě hrála také roli velmi příznivá cena.

    Takže zdravím a budu sem nyní chodit častěji

    Marx

  2. #27

    Standardní Re: Sigma SD14

    Přeju hodně úspěchů a pevné nervy
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  3. #28

    Standardní Re: Sigma SD14

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Přeju hodně úspěchů a pevné nervy
    Že děkuji
    Teprve se oťukáváme. Ale už teď je mi jasný, že to je "foťák na pohodu", což mi neva, ba naopak, jsem za to rád.
    Právě řeším relativně příjemný dilemat: Co za sklo?
    Zda pevnou 30/1,4 nebo 50/1,4, případně nějaký světelný zoom jako např. 18-50/2,8, nebo makro.
    Mělo by to být něco do cca. 11-12tis Kč.
    Ta třicina je prý dobrá kresbou kdesi jenom kolem středu obrazu, což by mne celkem mrzelo.
    Ta 18-50/2,8 je prý zase horší než 17-70/2,8-4,5. Což nechápu vzhledem ke třídě a ceně. Do toho všeho příslovečná variabilita výstupní kvality Sigma skel.

    Jakékoliv zkušenosti a názor samozřejmě uvítám

    Díky
    Marx

  4. #29

    Standardní Re: Sigma SD14

    Ono to bude o kusu, ale dobrý kus 18-50 by měl být ostřejší, díky čemuž ale zase bude patrnější aberace.

    Kdybych nebyl omezený rozpočtem, volil bych 10-20mm (jsem zvědavý na novou verzi, zatím stále nejsou testy) a na zbytek bych si vystačil s manuálními skly přes redukci.

    30/1.4 a 50/1.4 mají sice pěknou světelnost, ale otázka je, do jaké míry je člověk na Sigmě využije. SD14 na špatné jasové podmínky není a světelný objektiv s tím nic moc nenadělá a ostrost po zaclonění mají na podobné úrovni i mnohem levnější starší objektivy.

    Je třeba popřemýšlet o tom, co plánuješ fotit a vybírat až podle toho
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  5. #30

    Standardní Re: Sigma SD14

    no zornva 10-20 mi přijde jako hodně speciální sklo, deformace u takového širokáče jsou uz hodně výrazné, v základu bych spíš volil něco začínající na 14-18mm, ale nevím co je pro sigmu dostupné.

  6. #31

    Standardní Re: Sigma SD14

    Sigmu 30/1.4 jsem mel a neni to fakt nic extra. V rozich mekka (i na f/8 ), znatelne aberuje a na Canonu spolehlivost ostreni nevalna (ale pouzitelna). Proste klasicka Sigma Ale stejne jsem se ji zbavil jen kvuli prechodu na vetsi cip, asi bych si ji jinak nechal.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  7. #32

    Standardní Re: Sigma SD14

    Bob van Sikorski: S cropem Sigmy je 10-20 jako 17-35. Není to samozřejmě pro běžné použití, ale je to jediný způsob, jak na Sigmě dosáhnout širokého ohniska se solidním výstupem. U všeho delšího už se dají najít alternativy.

    Gargamel: Viděl jsi testy skel, které Sigma vydala cca za poslední rok?
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  8. #33

    Standardní Re: Sigma SD14

    Díky za reakce.
    S tou třicítkou jsem rád, že Gargamel vnesl něco objektivního světla. Dík. Nějak jsem vůči "třicině" vychladl

    No-X:
    Jako, 10-20/3,5 mě moc líbit. Na druhou stranu to bude objektiv až jako sekundár, protože bych zprvu přeci jen volil něco "základnějšího". Samozřejmě 10-20 po přepočtu je velmi fayn sklíčko, to bez pochyby. Měl jsem možnost fotit i Nikkorem 17-35/2,8 , a ostré a praktické sklo to ano, ale aberace se konala taktéž, a že jsem ji u vlajkové lodi nečekal. Ono to nakonec zas až tak neva.

    V současnosti mám 18-200 OS, což je VELMI sveřepé sklo, které si samo určuje, jaká fotka, a jaká ne, bude "ostrá", a jako bonus občas rozmaže jen část snímku. Podle mě to způsobuje OSko, uvidím, ještě to prozkoumám Ale jinak nutno podotknout, že je to dost funny sklo. Rozhodně u něj nechci setrvat

    Fotím kde co. Makro, krajinka, portrét (proto zmíněna ta 50mm(85mmEQ)), architektura, travel. Prostě kde co
    Trochu mě mrzí, že Sigma nemyslí na své pípl, a neudělá něco, co by po přepočtu bylo jánevim např. 24-80/2,8 s minimálním ostřením od 20cm.

  9. #34

    Standardní Re: Sigma SD14

    proto mám tak rád svůj seťák 18-55 u pentaxu . ale k věci, v době, kdy jsem kupoval K200D+18-55 jsem mohl za stejnou cenu mít SD14+18-200, což mě trochu děsilo. nedal bys nějaké ukázkové fotky na obou koncích?

  10. #35

    Standardní Re: Sigma SD14

    Bob:
    jde sem uploadnout origoš?

  11. #36

    Standardní Re: Sigma SD14

    jde sem prsknout obrázky nějak přes přílohy, ale mnozí preferují nějakou službu typu abload.de

  12. #37

    Standardní Re: Sigma SD14

    18-200 je dost šílenost, moc pozitiv jsem o ní nečetl...

    Co se 30/1.4 týká, nemá ostrý kraje a aberuje, ale viděl jsem z ní nějaký večerní fotky na plnou díru ze svatební oslavy a mělo to takovou atmosféru, že bych celou ostrost v rozích oželel. Ale nebylo to focené s SD14, ta by se v tom šeru asi moc nechytala.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  13. #38

    Standardní Re: Sigma SD14

    No-X:
    No, já právě na SD14 fotim

    Bob:
    Něco zkusím vymyslit

  14. #39

    Standardní Re: Sigma SD14

    Já právě taky Proto říkám, že 30/1.4 smysl má, ale ne pro Sigmu...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  15. #40

    Standardní Re: Sigma SD14

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Já právě taky Proto říkám, že 30/1.4 smysl má, ale ne pro Sigmu...
    A právě proto mě to mrzí. Jinak je to krásný sklíčko. Takže se seznam redukuje, třicina odchází na distanc
    Tož možná padina přichází v úvahu. Nebo ta 18-50/2,8.
    Tak jako tak mě straší představa, jak zrealizovat případný výběr zdařilejších kousků. To mi fakt hlava nebere To snad mám přikvačit do obchodu, a vybalit něco jako "prosil bych na pult k vyzkoušení 10ks od každého: Sigma 50/1,4 pak 28-50/2,8 potom 105/2,8 makro a dodatkové číslo 24/1,8, děkuji uctivě" ?
    Takže tolik mé začátky se Sigmou

  16. #41

    Standardní Re: Sigma SD14

    Při objednání přes internet můžeš zboží asi do 14 dnů vrátit. Ono to nebude tak zoufalé, jak se říká, variabilitita je, ale ta je mezi normálními skly u všech výrobců. I když si dneska koupíš pevnej objektiv za třicet litrů od Zeisse, tak můžeš chytit horší kus.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  17. #42

    Standardní Re: Sigma SD14

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Při objednání přes internet můžeš zboží asi do 14 dnů vrátit. Ono to nebude tak zoufalé, jak se říká, variabilita je, ale ta je mezi normálními skly u všech výrobců. I když si dneska koupíš pevnej objektiv za třicet litrů od Zeisse, tak můžeš chytit horší kus.
    To ano, ale tím řeším problém jen částečně.
    Nesejde se mi tak jako tak najednou k vyzkoušení 5-10 kousků. Hlavně nevím co čekat. Na Sigmy jsem nikdy nefotil. Jak poznat zda je to již "dobrý" kus, když se mi nebude zdát obrazově? Jestli již nebudu na pomyslné horní hranici kvalit Sigmých skel, a stále budu mít pocit, že by to mohlo být lepší?

    Zeptám se rovnou. Není tu někdo z Prahy, vlastnící toto (18-50/2,8 ) sklo, kdo by se se mnou bych ochoten sejít, a nechat jej vyzkoušet? Samozřejmě pokud by byla k dispozici i jiná "základní" světelná skla, také je rád testnu

    Díky
    Marx

  18. #43

    Standardní Re: Sigma SD14

    Nefunguje to tím způsobem, že jedno sklo by bylo ostré, druhé ostřejší a třetí ještě ostřejší, ale že v jednom-dvou rozích je ostrost nižší - decentrovaný optický člen je typický problém.

    Slyšel jsem, že nějaká série 10-20 měla nějaký optický člen otočený - jestli je to pravda, nevím, tvrdil to jen jeden člověk - a nedalo se s ní ani zaostřit.

    Myslím, že obojí z toho poznáš i když to nebudeš mít s čím porovnat
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  19. #44

    Standardní Re: Sigma SD14

    No-X:
    Jasný, díky za info. Třeba se najde někdo, kdo nechá vyzkoušet. Nebo to toho skoknnu rovnejma nohama, a pak sáhnout po možnosti 14ti denní vratky. Ale to je na dlouhý lokte. Nevím, zda není moudřejší než nakupovat v megafoto nebo oehlingu zajít do "kameňáku" a zaplatit holt o pár stovek více, ale mít možnost si to zkusit okamžitě...

  20. #45

    Standardní Re: Sigma SD14

    myslím, že u foto věcí se těch pár stovek navíc určitě vyplatí. než zaplatit oehlingu 120 poštovný a pak 80 za vrácení, čekat měsíc a dát si to kolo 120+80kč podruhé, tak rovnou zajdi do kamenného a proklepni si jej. Já takhle taky chtěl koupit pentaxe, ale protože už měl ukončenou výrobu, byl v mém případě oehling jediná šance jej sehnat.

  21. #46

    Standardní Re: Sigma SD14

    Mě by ale zajímalo, jak si chcete objektiv vyzkoušet v obchodu... jednak v krámu uděláte těžko fotku na nekonečno, kde jsou všechny objekty stejně vzdálené (o nějakém přesnějším otestování nemluvě), a pak na displeji těžko porovnáš ostrost rohů...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  22. #47

    Standardní Re: Sigma SD14

    No, moje představa je zajít např do megapixelu, aaronu, ke Škodovi apod..
    Založit si na kartě tři složky. Někam si poznamenat, ve které složce se nacházejí fotky z jakého ojektivu (např. serial no. zkoušeného skla).
    Vyjít před prodejnu (za doprovodu prodavače) a cvaknout pár záběrů. Samozřejmě za předpokladu, že bude možnost vyzkoušet byť jen ze dvou tří skel.
    Přijdu domů a kouknu na výsledek. Mailnu prodejci, kterej objektiv mi má rezervnout a druhý den tam skoknu nakoupit.

  23. #48

    Standardní Re: Sigma SD14

    Představa toho, že přijdu na krám, nechám si vysázet deset různých objektivů a začnu zkoušet a vymýšlet, které ohnisko mi vyhovuje a kterou světelnost potřebuju, tak to půjde asi těžko kde, hlavně se to dá rozmyslet v teple doma .

    Otestovat objektiv před koupí ale problém není, v každém slušném krámě mají stejně objektiv rozbalit, ukázat a před prodejem také odzkoušet na základní funkčnost. Na testování sebou zkušenost a notebook, nebo nafotit, doma prohlédnout a vrátit se pro dané S/N. Způsob "dejte mi všechny kusy, které máte a já si vyberu" je samozřejmě problematický, postup "vím, jak by to mělo vypadat a chci odzkoušet, jestli to tak je" u jednoho kusu a až když nevyhovuje, tak u jiného, to je způsob, se kterým nemá být u slušného obchodníka problém. Takovým není Megapixel, Aaron by být mohl, Škoda by být měl.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  24. #49

    Standardní Re: Sigma SD14

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Gargamel: Viděl jsi testy skel, které Sigma vydala cca za poslední rok?
    Videl, bohuzel: http://forum.grafika.cz/read.php?47,3080881, ctvrty prispevek. Testoval to kamarad, mame stejne telo, takze je to pase. Skoda, jinak je tahle Sigmi padesatka opticky skvela.

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Co se 30/1.4 týká, nemá ostrý kraje a aberuje, ale viděl jsem z ní nějaký večerní fotky na plnou díru ze svatební oslavy a mělo to takovou atmosféru, že bych celou ostrost v rozích oželel. Ale nebylo to focené s SD14, ta by se v tom šeru asi moc nechytala.
    Ano, u svetelneho skla to nevadi, uvadel jsem to jen pro uplnost Opticky na foceni lidi byla v pohode, horsi to bylo prave s tou spolehlivosti ostreni (ale Canon 400D taky neni zadna slava).

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Mě by ale zajímalo, jak si chcete objektiv vyzkoušet v obchodu... jednak v krámu uděláte těžko fotku na nekonečno, kde jsou všechny objekty stejně vzdálené (o nějakém přesnějším otestování nemluvě), a pak na displeji těžko porovnáš ostrost rohů...
    Kupoval jsem u Skody v jejich palaci, predem jsem si domluvil testovani. Pobihal jsem po prodejne, fotil drobny text, zkousel zaostreni. Pak jsem vylezl na balkonek, kde je naproti jakesi pletivo. Takze vyzkouset se da, vetsinu zkusenosti ale stejne clovek ziska az po mesici-dvou pouzivani. Je to sice drazsi, ale nemel jsem chut resit nejake reklamace a pokouset stesti.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  25. #50

    Standardní Re: Sigma SD14

    Citace Původně odeslal Gargamel Zobrazit příspěvek
    Videl, bohuzel: http://forum.grafika.cz/read.php?47,3080881, ctvrty prispevek. Testoval to kamarad, mame stejne telo, takze je to pase. Skoda, jinak je tahle Sigmi padesatka opticky skvela.
    FF/BF není specialita Sigmy, dokonce ani neoriginálních skel, ale stěžují si i majitelé Canonů, kteří nemají objektiv a tělo ze stejné generace produktů, ale jedno z nich o pár let starší. Jediná možnost je holt nechat si objektiv seřídit s konkrétním tělem.

    Já jsem ale nenarážel na problémy s FF/BF, ale na optický výkon. 50/1.4 nebo nová verze 28-70 jsou opticky bezkonkurenční produkty, přičemž mnoho dalších je velmi konkurenceschopné úrovni. 30/1.4 považuju spíš za výjimku, resp. nejen já, ale obecně se předpokládá, že jedním z dalších pevnkých skel od Sigmy bude její nástupce.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. M42 objektivy - zkušenosti a praxe
    Založil Marty v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 170
    Poslední příspěvek: 10.02.2014, 21:32
  2. Nové objektivy Sigma pro 35mm/full-frame zrcadla
    Založil no-X v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 80
    Poslední příspěvek: 03.12.2010, 13:08
  3. Sigma DP1: kompakt + Foveon X3
    Založil no-X v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 117
    Poslední příspěvek: 19.11.2010, 13:39
  4. Nové objektivy Sigma na 4/3
    Založil jan555 v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 36
    Poslední příspěvek: 03.02.2008, 08:58
  5. Sigma, Tokina: nové APS-C sklá
    Založil e1 v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 20.11.2007, 17:20

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •