No jak tedy k tomu. Mám 2 monitory, třeba 8 oken otevřených, několik fotografií načtených v paměti. Nyní se jedna neotevře. Najedu na další a další a ty se otevřou bez problému, třebaže jsou o mnoho větší a i v 4K a mají 6MB. Nestalo se mi aby si PC ztěžoval na paměť. V paměti by to tedy být nemělo. Přístroj, který pořizuje ty snímky jim dá .jpg, ale to kódování je asi jiné. To znamená, že tam je ,,něco", co se v PC odešle jinam na zpracování než ty ostatní snímky, protože je to jiné. Roky jsem o tomto problému nevěděl. Fotil jsem a fotím Olympusem, Nubií a teprve s novým telefonem jsem to objevil. Telefon Xiaomi Mi 11. A po pouze některé fotky. Telefon mi hodí i třeba HEJC formát, to tedy zkonvertuji na .jpg. Není problém.

Níže Zivan píše o příkladu. Nevím, zda to sem jde dát, ale bude se to chovat tak jak píši. Tak dejte adresu a pošlu to. Popisuji to obšírně a únavně. Nehledejte nikdo něco v nastavení mého nebo Vašeho PC nebo Noťase. Zkrátka jedno .jpg je jiné než druhé. Neměli tomu dát jinou příponu a otevírat to přiloženým jiným programem? Totiž mám sloupec fotek za různé období, listuji jednu za druhou a najednou se to na nějaké skupině fotek kousne a je nutnost tu skupinu otevřít jinak. STÁLE MLUVÍM pouze o .jpg.