Citace Původně odeslal Jezevec
Obecne nemuze nikdo stanovit horsi podminky, nez stanovi zakon. To bych te taky moh nechat podepsat, ze zaruku nemas zadnou.
Presne...

Podle zakonu, ktere se timto zabyvaji - zakon o ochrane spotrebitele a obcansky zakonik, se na "ostatni zbozi" (coz je i hardware) vztahuje 24 mesicni reklamacni doba. Tuto dobu nelze zkratit ani vyloucit jednostrannym prohlasenim vyrobce nebo smluvni dohodou, lhutu lze jen prodlouzit.

Pokud se jedna o vec pouzitou (tento pripad), tak prodejce neruci za drivejsi vady a za vady zpusobene opotrebenim. Zaruka je na takove zbozi 24 mesicu. Po dohode muze byt zaruka zkracena na minimalne 12 mesicu, coz musi byt i vyslovne uvedeno na dokladu.

Jakakoliv jina dohoda omezujici tato prava zakaznika je neplatna.

Tot zakony CR platne od 1.1.2003 - prechodna ustanoveni se vztahuji na zbozi vyrobene pred platnosti techto zakonu a to maximalne do 31.12.2003.

Pokud tedy nekde neni nejaka klicka (a o te jsem zatim nikde zminku nenasel), tak by mely byt "dohody" na x denni zaruku neplatne.