Výsledky 1 až 25 z 50

Téma: Jakou grafarnu k teto desce?

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    45
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    370

    Standardní Re: Jakou grafarnu k teto desce?

    6600GTčko možná ani pořádně nevyužije, ale je fakt, že ono je to v podstatě cenově fuk a bude záležet hlavně co v bazarech sežene... Z ATI karet mi v počítači podobné konfigurace (akorát RAM byla 400 MHz, 1 GB a CPU byl Sempron 2500+) docela pěkně šlapala X700vka...

    EDIT: Jinak pro inspiraci, co v klidu splašíš když trošku připlácneš na financích

    http://4um.overclocking.cz/showthread.php?t=75278

    + DDR2 RAMky (2 GB jsou kolem 600 nový)

    Kolem 2000 bys měl základ, kterej by byl výkonově někde krapet jinde

    To jen tak pro přemýšlení do budoucna
    Naposledy upravil D_a_v_i_d; 28.07.2009 v 14:59.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    24.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    280

    Standardní Re: Jakou grafarnu k teto desce?

    Pokud mam mluvit za sebe, tak třeba v UT2004 mi u Geforce 4TI CPU limit odpadl až u K8, K7 barton na 2,3 to nedával, ala propady fps vlivem CPU, atd. A ten barton byl 2x lepší jak ten jeho sempron. Pak jsem do té K7 koupil 6800LE (zhruba jak ta 6600GT) + udemknul a ocnul na ultru a rozdíl mezi upgradem z té GF4 na tuhle novou grafiku, byl menší než pozdější rozdíl když jsem upgradoval CPU na OCnutou K8. Od té doby razim jasnou teorii, napřed tvrdé CPU a až když CPU nic nebrzdí, pak se zajímat o GPU. Není nic horšího než stejnej počet fps ve všech rozlišeních i detailech, protože je brzdou CPU a s tím člověk neudělá nic.
    The best Unreal Tournament maniac.

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    283

    Standardní Re: Jakou grafarnu k teto desce?

    Citace Původně odeslal DOC_ZENITH Zobrazit příspěvek
    Pokud mam mluvit za sebe, tak třeba v UT2004 mi u Geforce 4TI CPU limit odpadl až u K8, K7 barton na 2,3 to nedával, ala propady fps vlivem CPU, atd. A ten barton byl 2x lepší jak ten jeho sempron. Pak jsem do té K7 koupil 6800LE (zhruba jak ta 6600GT) + udemknul a ocnul na ultru a rozdíl mezi upgradem z té GF4 na tuhle novou grafiku, byl menší než pozdější rozdíl když jsem upgradoval CPU na OCnutou K8. Od té doby razim jasnou teorii, napřed tvrdé CPU a až když CPU nic nebrzdí, pak se zajímat o GPU. Není nic horšího než stejnej počet fps ve všech rozlišeních i detailech, protože je brzdou CPU a s tím člověk neudělá nic.
    Ano, samozrejme ze mas pravdu. Ale rekl bych ze dneska je cenovy rozdil mezi 6600Gt a GF4TI maximalne par stovek (ok, nemam moc predstavu kolik co stoji, ale bude to minimum u obojiho) a jak si napsal tak vykon bude pri nejhorsim +- stejny. Navic dostane podporu dx9 a minimalni spotrebu (i kdyz ta gf4 byla ok taky).
    Kazdopadne je toto jalova diskuze. Plati rada co uz si udelil vyse. Strcit tam tu gf2mx a necpat do toho zadne penize. Maximalne tak 512MB ci 1024MB modul (k tem to tam jsou), aby byly pouzitelne Win na kancelarskou praci.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    45
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    370

    Standardní Re: Jakou grafarnu k teto desce?

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    Maximalne tak 512MB ci 1024MB modul (k tem to tam jsou), aby byly pouzitelne Win na kancelarskou praci.
    Jen taková poznámka - ta deska má jen dva DDR sloty, pokud tam nemá 384 MB modul (což dost pochybuju ), tak už tam k "těm co tam jsou" asi moc nepřidá
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    283

    Standardní Re: Jakou grafarnu k teto desce?

    oh, to mi uniklo; byl jsem to liny overovat.

    Takze tedy odstranit ze slotu 128MB modul a na toto uvolnené místo instalovat modul s kapacitou 512 nebo 1024MB. Presny postup jak to ucinit je v manualu od desky.



  6. #6

    Standardní Re: Jakou grafarnu k teto desce?

    aaaaaa
    Naposledy upravil Kingofthehill; 27.03.2011 v 21:00.

  7. #7

    Standardní Re: Jakou grafarnu k teto desce?

    do pci slotu budou tak výkonná děla že si to nedovedeš představit ne vážně, tim by sis pomohl, tak na prohlížení webu
    pokud mě paměť neklame do pci jsem kdysi měl rivu tnt2 32 mega jo kde sou ty časy....
    Naposledy upravil Jerrome; 10.08.2009 v 09:15.

    [COLOR=#FF0000] I3 12100f [/COLOLga 1700/2x 16gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  8. #8
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 458
    Vliv
    285

    Standardní Re: Jakou grafarnu k teto desce?

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    EDIT: Jinak pro inspiraci, co v klidu splašíš když trošku připlácneš na financích

    http://4um.overclocking.cz/showthread.php?t=75278
    1) nemá karmu na bazar,
    2) v době tvého příspěvku už bylo "prodáno"
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  9. #9

    Standardní Re: Jakou grafarnu k teto desce?

    aaaaaa
    Naposledy upravil Kingofthehill; 27.03.2011 v 21:00.

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    45
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    370

    Standardní Re: Jakou grafarnu k teto desce?

    Sh...t, karmu jsem si neuvědomil, díky za upozornění... Jinak ad 2) - nešlo o to co by měl teď hned kupovat, spíše o cenové relace
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Je mozne zadratovat napeti na tulenovi,na desce MSI 6337le?
    Založil nopete v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 13.05.2003, 11:05
  2. jake ovladace k desce s i440ZX
    Založil Wotan v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 03.04.2003, 13:13
  3. Duron 950 na desce Jetway V266B
    Založil santry v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 27
    Poslední příspěvek: 04.03.2003, 15:50
  4. S jakou radou CPU XP je deska K7S6A jeste schopna pracovat?
    Založil romanow v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 28.01.2003, 23:30
  5. Měření teploty CPU v desce MSI - KT3Ultra2
    Založil Ladis v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 25.11.2002, 10:27

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •