Výsledky 1 až 25 z 36

Téma: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    A hlavne nezapomen udelat poctivejch 4GB swapu - muze se to zdat zbytecny, ale az se ti poprvy premnozej indiani, tak to muze stat mezi tebou a dalkovym resetem
    Loading signature [ FAILED ]

  2. #2

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Souhlasim, swap je na web serveru s mene RAM nez 8GB prinosem, ale kdyz se ti indiani premnozi, tak to obvykle zacne swapovat tak brutalne, ze se server stane tak jako tak nepouzitelnym. To jsem videl na jednom gentoo serveru jedne nejmenovane "profi" hostingove firmy na serveru s 8GB RAM, pomohlo nahrani default konfigu z ubuntu. Takze 3x pozor s tuningem apache a mysql.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  3. #3

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Petrik: jasne ze te swap nezachrani, ale kdyz mas aspon trochu rozumnej monitoring, tak ti da dost casu na killall -9 apache2 - kdyz budes mit malo swapu, tak se muze stat, ze uz se neprihlasis
    Loading signature [ FAILED ]

  4. #4

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    killall -9 apache2 za tebe relativne spolehlive provede OOM killer, ale jasne ze swap se hodi, nejakou RAM to precijen uvolni. Akorat nevim, zda je opravdu nutne ho mit 4GB, nekdy muze byt vyhodnejsi kdyz OOM killer zauraduje drive, nez se server stane nedostupnym z duvodu swapovani. Ze se neprihlasis, resp. treba za 5min se muze stat prave z duvodu toho swapingu, to mam bohuzel prakticky overeno
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  5. #5

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Citace Původně odeslal Petrik Zobrazit příspěvek
    killall -9 apache2 za tebe relativne spolehlive provede OOM killer
    Tomuhle zivotnimu omylu jsem veril az do chvile, kdy se mi to poprvy stalo
    OOM killer imho nedela nic jako killall -9
    Loading signature [ FAILED ]

  6. #6

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Tak zatim vcelku uspesne testuju centos na virtualu.
    Ted stojim pred otazkou, zda na POP3/IMAP server pouzit dovecot nebo courier-imap. Drive jsem pouzival dovecot, ale koukal jsem, ze se docela dost pouziva courier, nasel jsem i par srovnani - nekdo chvali rychlost dovecotu a nekdo je zase presvedcen, ze courier ma lepsi strukturu.

    Fandite dovecotu, courieru, nebo uplne necemu jinemu?

  7. #7

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Citace Původně odeslal Smitka Zobrazit příspěvek
    Tak zatim vcelku uspesne testuju centos na virtualu.
    Ted stojim pred otazkou, zda na POP3/IMAP server pouzit dovecot nebo courier-imap. Drive jsem pouzival dovecot, ale koukal jsem, ze se docela dost pouziva courier, nasel jsem i par srovnani - nekdo chvali rychlost dovecotu a nekdo je zase presvedcen, ze courier ma lepsi strukturu.

    Fandite dovecotu, courieru, nebo uplne necemu jinemu?
    ja presel z courieru na dovecot k velke spokojenosti ... jednak je fajn rychlost, druhak LDA s podporou sieve (docela snadno se integruje do squirrelmailu) a tretak mi to prijde tak nejak celistvejsi ...

    ale opet otazka vkusu ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  8. #8

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Citace Původně odeslal admix Zobrazit příspěvek
    Tomuhle zivotnimu omylu jsem veril az do chvile, kdy se mi to poprvy stalo
    OOM killer imho nedela nic jako killall -9
    A co se ti prihodilo? Me se uz nekolikrat stalo, ze nejaky proces sezral celou pamet a OOM killer ho spolehlive sestrelil. Navic na serveru bez swapu (16GB RAM) to bylo rychle, server se ani moc nezadychal, na jinem serveru se swapem to nejdriv zurive swapovalo, takze to chvili trvalo, ale vysledek byl vzdy normalne bezici server bez te nenazrane aplikace.


    Jinak na jednom mailserveru pouzivam kombinaci postfix+courierIMAP+courierPOP3+squirrelmail a jede to super vpodstate bez udrzby 3.rokem. Pravda je ze tam mam reiserFS, protoze format Maildir znamena hodne malych souboru, dneska bych tam asi dal nouzove ext3 s vyhledem upgradu na ex4.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  9. #9

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Aha, jeden proces - tak ten to spolehlive sestreli, to je pravda
    Kdyz ale tech indianu je nekolik desitek, tak uz to takova prdel neni - navic moje zkusenost rika, ze na webserveru to obvykle z nejakyho webu zacne pretezovat mysqld, takze OOM killer prvni sejme mysql
    Jinak mne se tohle povedlo, kdyz jsem migroval server, kde se po prevodu musely syncnout schranky imapsyncem - kdyz prisla z nagiosu prvni zprava o vysokym loadu (40), tak po prihlaseni uz tam bylo 90 a zbejvalo zhruba 30-60 vterin, nez ssh prestalo odpovidat
    Na jiny masine (to byl tusim 2xdualcore) jsem diky indianum videl load 400, prihlaseni trvalo ... no dlouho
    Jsou to sice vyjimky, ale proste se obcas takovy pripad stane a je vhodne mit monitoring max. po 5 minutach a vetsi swap (samozrejme cim vic RAM, tim lip pro samotny beh systemu - zvlast kdyz dneska jsou RAM moduly levnejsi nez rohliky)
    Loading signature [ FAILED ]

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Vyber distra
    Založil Dr Meduza v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 07.08.2005, 20:29

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •