Výsledky 1 až 25 z 141

Téma: LAN - jak zapojit ? jaké věci použít ?

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: LAN - jak zapojit ? jaké věci použít ?

    omyl, pro gigabit se nekrizi lautr nic. Mozna ze nejake hodne stare Gb adapery to potrebuji, ale jakykoli moderni Gb adapter si umi poradit s libovolnym kabelem, protoze ma autosensing a MDI/MDI-X
    Naposledy upravil Petrik; 16.05.2008 v 16:21.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  2. #2

    Standardní Re: LAN - jak zapojit ? jaké věci použít ?

    vyjimecne jednou souhlasim s petrikem, ze neni treba krizit nic (a naopak to funguje i s klasickym krizenym kabelem - tj. 2 pary krizene).

    a jeste dodam, ze FTP ma jen stineni celeho kabelu, STP ma stineni jednotlivych paru a az S/STP resp. S/FTP kombinuje oba dva pristupy ...

    btw. mnohem lepsi navod, jak patri barvicky do RJ45 \
    Edit: jsem si az pozde vsimnul, ze tuhle verzi nekdo desne zprasil a tu puvodni nemuzu najit

    Edit2: podle specs opravdu maji byt vsechny pary krizene ... to ze to funguje je jina vec, ale lepsi na to nespolehat
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Naposledy upravil Fox!MURDER; 16.05.2008 v 17:50.
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  3. #3

    Standardní Re: LAN - jak zapojit ? jaké věci použít ?

    Měl bych taky jeden dotaz. Mám stolní PC a notebook. Oba jsou připojený k Ovislinku 1120 a na obou jede internet, každý má svojí IP adresu. Teď chci koupit tiskárnu, která umí tisknout po síti (Canon Pixma 970) a řeším problém, jak to zapojit. Tedy, zapojit tak, aby šlo tisknout i když ten druhej počítač bude vypnutej. Stačí mi na to jen nějaký switch, nebo to bude složitější? Kdyby bylo jo nejhůř, tak notebook umí i Wi-Fi, ale s tím se mi to zdá už zbytečně komplikovaný a hlavně dražší.
    Mohl by mi někdo poradit, jak na to? Sítě nejsou zrovna moje silná stránka a nerad bych nakoupil nějaký zbytečnosti.
    Dík předem za rady.

  4. #4
    Promovaný inženýr mince Avatar uživatele Doktor-Prase
    Založen
    14.05.2003
    Bydliště
    Strakonice/Praha 7
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    289

    Standardní Re: LAN - jak zapojit ? jaké věci použít ?

    vymenil bych ovislink za nejakej router co umi printserver a na to napojil tiskarnu... konkretne typ ti neporadim, alebrz toto reseni nepouzivam, takze nemam primou zkusenost
    1) BigPiG System mk2 Phenom II x4 955; 4x2048MB DDR3; MSI FX890-GD70; CF 5830; VelociRaptor 300GB + 2xSeagate SV35.5 2TB RAID1 + Samsung F1 750GB + Samsung F2 1,5TB;Lian Li PC-8FIB; 2408WFP
    2) PigPics E-500 + ZD 1445 + ZD 4015 + SanDisk ExtremeIII 4GB + Lexar Premium 1GB - IndoCertified
    3) Pig@Work CATIA V5 r14-r18 @ Precision T5500: Intel W5590, Quadro FX3800 & Dell Ultrasharp U2410 & SpacePilot guaranteeing a minimum of 120 clicks per minute
    4) PigFun Ubuntu 9.10 @ Corsair Flash Voyager 16GB @ Mobile PiG - HP nw8240 M770; FireGL v5000; 15.4" @ 1920x1200; 1+1GB RAM
    5) MiniPig Lenovo X201i: i3 370M; 12" 1280x800 matte; 2GB DDR3 RAM; 6+ hours battery lifetime

  5. #5

    Standardní Re: LAN - jak zapojit ? jaké věci použít ?

    Citace Původně odeslal hafca Zobrazit příspěvek
    Měl bych taky jeden dotaz. Mám stolní PC a notebook. Oba jsou připojený k Ovislinku 1120 a na obou jede internet, každý má svojí IP adresu. Teď chci koupit tiskárnu, která umí tisknout po síti (Canon Pixma 970) a řeším problém, jak to zapojit. Tedy, zapojit tak, aby šlo tisknout i když ten druhej počítač bude vypnutej. Stačí mi na to jen nějaký switch, nebo to bude složitější? Kdyby bylo jo nejhůř, tak notebook umí i Wi-Fi, ale s tím se mi to zdá už zbytečně komplikovaný a hlavně dražší.
    Mohl by mi někdo poradit, jak na to? Sítě nejsou zrovna moje silná stránka a nerad bych nakoupil nějaký zbytečnosti.
    Dík předem za rady.
    jak mas pc a notas pripojeny k tomu ovislinku ?
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  6. #6

    Standardní Re: LAN - jak zapojit ? jaké věci použít ?

    Ovislink moc měnit nemůžu, mám jej přes anténu připojenej na místní Wi-Fi síť a jedu z něj internet.
    To PC a notebook jsou připojený normálním nekříženým kabelem, ten Ovis na to má dva vývody.

  7. #7

    Standardní Re: LAN - jak zapojit ? jaké věci použít ?

    Citace Původně odeslal hafca Zobrazit příspěvek
    Ovislink moc měnit nemůžu, mám jej přes anténu připojenej na místní Wi-Fi síť a jedu z něj internet.
    To PC a notebook jsou připojený normálním nekříženým kabelem, ten Ovis na to má dva vývody.
    aha ... ma dva ... tak v tom pripade vpodstate libovolnej switch za par supu...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  8. #8

    Standardní Re: LAN - jak zapojit ? jaké věci použít ?

    To je fajn, ale jak dál? Oba kabely nejdřív do toho switche a zněj pak do obou počítačů a tiskárny? Jinak mi to nevychází, ale na sítě jsem opravdu lama, třeba je to ještě nějak jinak.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ + nekolik citaci z ruznych webu
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 11.08.2007, 17:13
  2. Reklamacia neuspesna! = UZ UKONCENA -ZAZRAK !
    Založil AjsTi v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 65
    Poslední příspěvek: 02.04.2006, 15:20
  3. Linky + Prameny - casti zakona vztahujici se na kupovani a reklamace
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 11.12.2003, 15:14

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •