Citace Původně odeslal mokus Zobrazit příspěvek
presne to jsem si myslel, novy mb/dvd zaruka na novy dil 1-2 roky
Ne 1-2 roky, ale přesně 2 roky.

ad chlazení - Procesory Intel často při teplotách kolem 75 stupňů začínají zpomalovat vkládáním prázdných hodinových cyklů nebo vynuceným snížením frekvence. Pokud by k něčemu takovému v tvém případě docházelo, jednalo by se IMHO o klamání spotřebitele, protože bys nedostal takový výpočetní výkon, který jsi očekával (jinými slovy např. P-M 1.6 GHz by se podtaktovalo na 1.2 GHz, a tudíž by klesl výkon).

Vyzkoušet si to můžeš velice snadno. Spusť Sandra integer test a poznamenej si výsledek. Pusť BurnK7, dej mu nízkou prioritu. Následně se spuštěným Burnem zapni Sandru a proveď ten samý test (jinými slovy test Sandry při hodně zahřátém notebooku). Pokud výkon nebude plus mínus identický, procesor zpomaluje, tj. byl jsi oklamán.

ad média - Zde se má věc tak, že +R jsou nějakým průmyslovým standardem zaštítěným nějakou organizací, která vytvořila tento standard. Pokud by ti osoba z této organizace potvrdila, že nějaká konkrétní média nějakého výrobce jsou vytvořena dle uvedeného průmyslového standardu, znamenalo by to, že na vině je výrobce mechaniky, který tě uvedením kompatibility s "+R" oklamal, neboť on nedodržel průmyslový standard a přesto použil "+R" označení. Opět by z toho vyplývaly stejné nároky jako výše. Podobné by to bylo, kdyby ti takové potvrzení vydal výrobce tvých oblíbených médií, pak by to ale bylo slovo proti slovu.