Já budu mít toho Vertexe, kterej je v porovnání s Intelem v zápisu dvojnásobně rychlejší (myslím 145MB/s u 60GB).

DB a virtuál řešit nebudu, prostě to všechno nechám běžet na tom - právě kvůli tomu si ho pořizuju, aby mi tyhle věci běžely rychlejš. Když to umře, tak aspoň budu vědět, jak dlouho to vydrží - třeba budu pionýr death-kill-ssd testů