Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: Gigabyte P965-DS3 rev. 3.3 nenabíhá s OC po exitu z BIOSu

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member mince
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    297

    Standardní Gigabyte P965-DS3 rev. 3.3 nenabíhá s OC po exitu z BIOSu

    Vyskytl se mi následující problém:

    mám zmíněnou desku, před zaznamenáním problému jsem tam měl BIOS F12. Asi před měsícem jsem z nějakého důvodu hejbal v BIOSu s frekvencí "FSB", nijak dramaticky a na hodnoty již dříve odzkoušené jako stabilní. Pak klasicky Save&Exit - Tahle deska má "fíčuru", že se po uložení BIOSu při změně parametrů CPU/pamětí atp. vypne a asi po vteřině zase zapne. Jenže ouha, při testování pamětí se kompl resetne (vždy ještě před načtením pevných disků) a naběhne s defaultním nastavením. Zkusil jsem i novější BIOSy, zkusil jsem Clear CMOS, nic nepomohlo. Teď mám kompl nataktovaný jen díky haluzi, kterou jsem vypozoroval ->> Po Save&Exit jak se kompl vypne, tak ho nenechat nastartovat (protože se automaticky zresetuje na default), ale odpojit ho ze sítě, počkat pár minut, zapnout a naběhne normálně i s nastaveným OC. A pokud pak nevlezu do BIOSu, tak se "nemám čeho bát". Po běžném restartování PC z woken to totiž neblbne.

    Dá se říct, že se to takto chová při jakémkoliv OC (i minimálním), skoro se mi zdá, že stačí v BIOSu přepnout CPU Clock Control z auto na manuál a už nenaběhne.

    Nesetkal se s tím už někdo, případně nějakej nápad?

    Resetne se to vždy při kontrole pamětí (už jsem se zkoušel prohazovat mezi sloty), tak mám objednané nějak 2x2GB OCZka a zkusím to prohodit, ale čert ví.

    EDIT: jenom dodám, že to dělá i když standardně vypnu PC z woken a pak jej zase během několika vteřin zapnu - opět reset na default, když počkám pár minut, tak naběhne bez potíží... Co jsem zkoušel testy stability ve Woknech, tak i s OC nebyl problém, žádné chyby (zatím).
    Naposledy upravil Vykuk; 26.11.2008 v 08:19.
    AMD Ryzen 7 7800X3D | MSI MAG CORELIQUID E360 | MSI B650 GAMING PLUS WIFI | Kingston FURY 32GB DDR5-6000 | MSI GeForce RTX 4070 SUPER 12G VENTUS 2X OC | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Fortron CUT593P & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 11 Pro 64bit | Synology NAS DS214 2TB | connected by Vodafone 500M/30M

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. MPlayer, problem s video driverem
    Založil Lopan v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 19.12.2006, 12:05

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •