Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Jaky prohlizec?

  1. #1

    Standardní Jaky prohlizec?

    10 let pouzivam Operu, ale od te doby co ukoncili radu 12.x.x tak neupdatuju, protoze je to moc Chrome a chybi tam funkce ktere jsem vyuzival. 12ku uz mam ale tak zas... ze mi nejdou na nekterych strankach videa (i kdyz nainstaluju znovu, tak po nahrani profilu to nejde), takze musim nekam prejit. Jde mi zejmena o password manager. To co nabizi Chrome, Maxthon a ruzne mutace Chromia mi tezce nevyhovuje (a opicila se po tom Opera) a ukladani hesel nekam do cloudu, jak je to v Chromu jako rozsireni, neni reseni.

    Nejaky napad?

    Diky
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  2. #2

    Standardní Re: Jaky prohlizec?

    Myslím že si nepomůžeš...
    Používáním alternativních prohlížečů budeš mít více méně stále častější problém ať již s flashem, nebo jinými doplňky. Nehledě na to, že web stránky se ti nemusí v těchto prohlížečích zobrazovat korektně.
    Když nebudeš updatovat, přestane ti zase fungovat něco, co bude jednoduše chtít novější verzi...
    Tak jako antivir tě upozorňuje že nemáš aktualizované wokna, stejně tak tě budou prudit jiné programy, doplňky, že nemáš novou verzi prohlížeče...

    Obávám se, že si nevybereš. A pokud ti jde o hesla - není jednodušší si stáhnout nějaký jiný program ? Žádný password manager nepoužívám, takže ti neporadím, ale z toho co píšeš ti jde o hesla a né o prohlížeč...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  3. #3

    Standardní Re: Jaky prohlizec?

    myslim spravce hesel jak to ma opera, mam na nejake strance nekolik uctu, kliknu na klicek, vyberu si ucet a ono me to zaloguje. Tohle neni ani v nove Opere ani v Chromu, tam se to automaticky vyplnuje, coz by u jednoho uctu bylo jedno, ale jakmile tam mam vic uctu tak je zle a cely proces je opruz.
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  4. #4
    Senior Member mince
    Založen
    13.04.2003
    Bydliště
    LBC-mesto kde furt prsi nebo jdete do kopce
    Věk
    44
    Příspěvky
    696
    Vliv
    272

    Standardní Re: Jaky prohlizec?

    Já na hesla používám LastPass, ale to je doplněk do Chromu/Opery/FF ...
    C2D 6300 (default),Gigabyte 965P-DS3 ,4*1024 MB , 5770 512MB, WD 640Gb, LG H22L,Cambridge DTT 2200,HP w2207h,

  5. #5

    Standardní Re: Jaky prohlizec?

    No prave to je nekde ulozene v cloudu, vsechny moje pristupy nikomu dobrovolne posilat nebudu Ale uz jsem to vyresil, proste jsem operu celou odinstaloval a postupne jsem do nove instalace pridaval doplnky a konfigurace ze stare instalace. Trvalo to dve hodiny, ale stoji to za to. Doufam ze ta 12.16 mi vydrzi funkcni dlouho.
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    285

    Standardní Re: Jaky prohlizec?

    Používal jsem Firefox 1.0.7 , než mě donutily k upgradu. Prohlížeč se nesekal, nezpomaloval, nepadal. (což se s novou verzí děje naprosto běžně, navíc žere víc paměti)
    Pak jsem měl nějakou meziverzi cca 4-8.0 a nyní mám už asi tři roky FF 16.0.2 a opět se jako čert kříže bojím upgradu.

    Samozřejmě jde také o to, že ve FF mám nějaké 2-3 pluginy a grafické schéma, které už nejsou s těmi novými verzemi navíc ani kompatibilní.

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    269

    Standardní Re: Jaky prohlizec?

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    Myslím že si nepomu*žeš...
    Taky bych rek, aspon ne jednoduse. Používáním standardních prohlížecú budeš mít stále castejší zas jiné problémy. Bohuzel vidim dnes situaci tak, ze je treba mít celou baterii prohlízecú a co chvíli zkouset, se kterým ta která stránka jede nejlíp popr. vúbec.

    Já jsem si prihodil samizdatový K-meleon, jede s motorem Gecko od FF, ale je nesrovnatelne lehcí a je portabilní, tj. neinstaluje se do systému. FF na stejné úrovni jako je ta moje verze KM mi sice sel na mém veteránovi nahodit, ale delat se s tim prakticky nedalo, zatimco ten KM jede celkem pohodove (i kdyz pár drobných much má taky, ale ty nejsou zásadního charakteru). Je ovsem oproti aktuálnímu stavu pozadu, ale jeho nejvetsí prednost snad je ten samizdatový charakter. Kdo umí a má chut, múze se kdykoliv nekomplikovane podílet na vývoji, vytváret i své vlastní verze. Kdo umí mín, múze si (ve spolupráci s ostatními uzivateli) delat ze stávajícího osobní prizpúsobení. Kdyz tak se mrkni na forum http://kmeleon.sourceforge.net/forum/list.php?1 , jestli te to snad chytne.
    Naposledy upravil Mikus; 22.04.2014 v 08:22.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    269

    Standardní Re: Jaky prohlizec?

    Objevil jsem ted nový prohlízec: »Off By One Browser« neboli OB1. I kdyz zas tak zrovna nový taky není, ocividne od r. 2006 na nej nikdo nesáh, tedy jen pro me nový. Údajne to má být nejmensí prohlízec vúbec co existuje, je portabilní, takze se neinstaluje a na disku zabírá jen 2 MB; kdo si vystací bez SSL, ten to porídí jeste o 150 kB levneji. Samozrejme ze vzhledem k jeho stárí toho spoustu neumí, proto práve treba sem na Overclocking jsem se s ním nedostal, nebyl schopný rozpoznat, ze moje prihlasovací údaje jsou správné; nicméne na jiné fórum, jez bezí nejspís na téze verzi vB jako OC, jsem se po nekolika stejne neúspesných pokusech prece jenom dostal; co ho nakonec presvedcilo, ze me vpustilo, netusím. Mj. nepodporuje Javascript, ale tam kde takovéhle veci nevadí, vynechává skoro veskerá ozdobná cingrlátka a letí 3. kosmickou. Jde napr. na bezná fóra phpBB, na starsí verze vB. Jeho vlastnost z cásti výhodná a z cásti naopak je, ze necachuje na disk, jen v RAMu. To prispívá k jeho rychlosti a taky tím nezanechává na disku tyhle stopy. Ale protoze ocividne nepouzívá ani swap, tak se jím RAM múze i zahltit tak, ze to zpúsobí bordel. Dalsí nevýhoda je, ze v tech docasných souborech clovek nekdy najde co hledá z drívejska a jinde to uz není; nebo to vyuzívám, abych se nezdrzoval ukládáním jednotlivých souború, kdyz stahuju napr. delsí radu obrázkú - jen na ne kouknu, tím uz jsou v kasi a pak je jen vsechny najednou odtamtud vytáhnu. To u toho OB1 prirozene nejde. Skoda, ze zústal viset pred temi 8 lety; nevím ovsem jestli by to vúbec slo, tenhle koncept rádne zaktualizovat. Akorát cookies - pokud zapnuté - ukládá do jednoho souboru ve své slozce (jejich management je ale taky zoufale primitivní).

    Pochopitelne ze nikomu nechci radit, aby na tenhle prohlízec presel, ale nekdy múze poslouzit jako zajímavý doplnek.



    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    Používáním alternativních prohlížec(u* budeš mít více méne( stále c(aste(jší problém at( již s flashem
    Je to blbý, protoze na tom Flashi bezí cím dál tím víc videjí, na druhou stranu je Flash neco, co si z dúvodú ochrany soukromí a i jinak pokud mozno plynulého chodu kompu jen tak na systém nepustím; nejsem zdaleka sám, kdo ho povazuje za malware.

    Jednak se sere soustavne do systému s nevyzádanými reklamami, jez casto nelze zneskodnit jinak, nez ze se práve Flash nedovolí. Krade tím spoutu zdrojových kapacit a pouzívá tzv. supercookies, do nichz se nejen vejde nesrovnatelne víc informací, nez do tech malých obycejných, navíc je vetsinou ne-li nikdy nelze jako ty vypnout a likvidovat se dají jen pravidelným prohledávánim disku na soubory *.sol a ty pak rucne mazat; navíc na rozdíl od obycejných cookies (jez se jak známo taky dají rúznými zpúsoby zneuzít) nemají zádnou pro uzivatele potrebnou nebo primárne uzitecnou funkci.

    Ohledne tech videjí se uklidnuju tím, ze stejne ve vizuální cásti podávané informace, tam, kde to, co si chci prehrát, je dúlezité a ne snad predevsím jen hezké, tkví tak maximálne jen 10 az 20 % relevantního obsahu, to hlavní dodá zvuk, jenz navíc vyzaduje podstastne méne osobní koncentrace; a ten se vetsinou z toho - kdyz nutno a prinejmensím kdyz jde o uzavrený flashový soubor - dá snadno vytáhnout a poslouchat jako napr. mp3 samostatne. (Vzdycky jsem si prál mít telku, u níz bych moh ten 80% energie zeroucí obraz vypnout, kdyz u ní stejne nesedím a poslouchám jen zvuk.)
    Naposledy upravil Mikus; 22.04.2014 v 08:14.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. p7m prohlizec
    Založil MaPa v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 15.11.2006, 08:46
  2. Jaky prohlizec DWG, DWF a DXF na Terminal Serveru
    Založil Gorak v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 04.06.2005, 01:06
  3. 05/2005: Jaky DF z techto? (Popr. jaky jiny?)
    Založil Stehnak v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 22.05.2005, 11:28
  4. Jaký užívat Antivirový program?Jaký jsou nejlepší?
    Založil Luk v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 28.03.2005, 18:06
  5. V Xserveru nejde net (zatuhne prohlizec) :-(
    Založil dekon v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 02.01.2004, 18:49

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •