Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Obraz monitoru celý do růžova

  1. #1

    Standardní Obraz monitoru celý do růžova

    Zdravím.
    Tak jsem se zbavil jednoho monitoru a mám tu jiný (LCD).
    Nemám nějaký zásadní problém, jen že mám dojem, že se obraz postupně posouvá do červené. Jasně, upravuji to v nastavení barev, ale do červené se posouvá i OSD menu, která by mělo být šedé. Tedy ze začáku bylo. A teďka je růžové.
    Když monitor odpojím od grafárny (DVI), OSD je opět šedé (bílé), jak má být. V čem může být problém? Hledal jsem zdroj nějakého magnetického rušení a nenašel. Navíc si myslím, že kdybych tu nějaké magnety měl, moje CRTčko by no to jistě reagovalo citlivěji

  2. #2

    Standardní Re: Obraz monitoru celý do růžova

    Čím to může být nevím, ale zkusil bych jiný propojovací kabel a když tak jinou grafiku.
    1) ASUS P5Q Deluxe, C2Q 6600@2,56 GHz, 2x Corsair XMS2-2048 MB, ASUS EAH4850 512 MB DDR3 PCI-E, WD 250 GB, WD 500 GB, Samsung 80 GB, SB X-Fi Fatal1ty Xtreme Gamer, DVD-RW SH-223F, DVD-RW LG GH20LS15, Dell UltraSharp 2408W

    2) DFI LanParty NF4 Ultra-D, AMD Opteron 144@2,25 GHz (250x9), 2x OCZ 512 MB TCCD PC3200, ASUS EAX1950Pro PCI-e 256 MB DDR3, Samsung SP1614C 160GB, Maxtor MaxLine III 300 GB, CD-RW Samsung 52x32x52, DVD-RW LG 4163B, , Creative 5.1 T5900, LCD FSC P19-2

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele AmOK
    Založen
    15.03.2007
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    55
    Příspěvky
    506
    Vliv
    223

    Standardní Re: Obraz monitoru celý do růžova

    Tiez by som to videl na kabel, alebo kontakt. Pripadne skus monitor zapojit cez analog.
    edit: Ale pri tom OSD menu neviem, na to by kabel nemal mat vplyv, ak sa mylim opravte ma. Potom sa najskor nieco prehrieva, alebo studak v LCD.
    Naposledy upravil AmOK; 03.04.2008 v 12:37.
    podpis............................................ ............ načo?

  4. #4

    Standardní Re: Obraz monitoru celý do růžova

    Asi bude něco s elektronikou v monitoru, kraxna jedna No až ho budou chtít zpět, tak jim ho hodím na hlavu.
    Edit: Zkoušel jsem to zapojit k jinému počítači (jiný kabel, jiná grafárna, stejný dodavatel elektrické energie ), tam to bylo méně růžové, ale stále bylo (posuzuji to dle OSDčka).
    Naposledy upravil Biges; 04.04.2008 v 00:17.

  5. #5

    Standardní Re: Obraz monitoru celý do růžova

    co treba napsat vyrobce a typ monitoru. Tohle se stavalo u Belinei, slo to pres servisni menu resetnout, ale za chvili to tam bylo zase.

    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

  6. #6

    Standardní Re: Obraz monitoru celý do růžova

    HP LP2465, ale nejsem si jist, jestli je to důležitá informace. Servisní menu (jako rozšířené) mám zapnuté, ale nejsem si jist, zda je tam něco, co to upraví.
    No, zatím se to vždy tak po půl hodině ustálí, takže to snad jde. (Červenou nastavím tak na polovinu zelené a modré.)
    Hlavně mně zajímalo, jestli by to mohlo být něčím jiným, než hardwarem v monitoru.
    Naposledy upravil Biges; 04.04.2008 v 07:20.

  7. #7

    Standardní Re: Obraz monitoru celý do růžova

    zkus najit neco jako COLOR CALIBRATION v servisnim menu - ne nastavovani barev, ale primo polozku/tlacitko v menu po jehoz stisku se monitor sam zkalibruje
    Naposledy upravil jimmy; 04.04.2008 v 08:20.

    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

  8. #8

    Standardní Re: Obraz monitoru celý do růžova

    Citace Původně odeslal jimmy Zobrazit příspěvek
    zkus najit neco jako COLOR CALIBRATION v servisnim menu - ne nastavovani barev, ale primo polozku/tlacitko v menu po jehoz stisku se monitor sam zkalibruje
    Něco takového tam není. Zkusil jsem reset nastavní. Chvílí tro drželo, pak se to opět začalo celé růžovět.

  9. #9

    Standardní Re: Obraz monitoru celý do růžova

    U levnějších modelů Samsungů 22" je to prý normální (lehce narůžovělý obraz).

    To OSD je průhledné nebo neprůhledné?

    Jestli je v záruce, tak bych deaktivoval servisní menu a hned vrátil, ale jestli už není, tak je velmi zajímavá ta informace, že se to po vypnutí a zapnutí pomalu zhoršuje.

    Jak vidím, tak jsi to už zkoušel na jiném stroji a s jiným kabelem, takže problém je IMHO v monitoru.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  10. #10

    Standardní Re: Obraz monitoru celý do růžova

    Citace Původně odeslal Paolo Zobrazit příspěvek
    U levnějších modelů Samsungů 22" je to prý normální (lehce narůžovělý obraz).

    To OSD je průhledné nebo neprůhledné?

    Jestli je v záruce, tak bych deaktivoval servisní menu a hned vrátil, ale jestli už není, tak je velmi zajímavá ta informace, že se to po vypnutí a zapnutí pomalu zhoršuje.

    Jak vidím, tak jsi to už zkoušel na jiném stroji a s jiným kabelem, takže problém je IMHO v monitoru.
    Menu je neprůhledné a myslím, že se to zhoršuje spolu s nároky kladenými na monitor. Když se to nechá v klidu, není to tak patrné, nejvýraznější to je, když se hrají nějaké hry.
    Monitor mám jen půjčený (na pár dní na recenzování), navíc mi stejně nevyhovuje ten perleťový efekt, zvláště při tmavých hrách je to velmi patrné. Ale monitor má i své četné přednosti.
    Vidím, že jste z EIZO (či nadšenec či podobě). Uvažuji o S2431WH, ale nejsem si jist, jak chodí ve hrách (zvádnutí Overdrivu), jaký má povrch atd. Můžete o něm říci něco pochvalného? (No možná se mi ho také podaří získat na recenzi, pak bych ho mohl vychváli aj sám )

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Rada ohledně 22" monitoru, pls ??
    Založil JackalJackal v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 06.09.2007, 17:16
  2. LG F900P nefunguje kontrast ---> zesedly obraz
    Založil NiX v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 07.04.2006, 16:28
  3. PS2+TV Philips=ciernobiely obraz
    Založil hyde21 v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 02.07.2005, 21:21
  4. 17" CRT SONY E220 zničeho nic přesvícený obraz - pomoc
    Založil g006 v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 01.07.2005, 21:36
  5. Nastaveni monitoru
    Založil Duriel v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 31.01.2004, 17:10

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •