Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Zajímavé, také občas poslouchám podobné poznatky, je to přirozený vývoj?

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Celkem prirozený vývoj - i kdyz urcite ne v zájmu spotrebitele a uzivatele - je, ze se casto delaj veci tak, aby brzy prestaly vyhovovat a clovek si musel koupit nové jako náhradu za ty, jez by v rámci podmínek panujících pri jejich nákupu jeste naprosto perfektne slouzily - umelá, programatická provokace morálního zastarání. V posledních letech se soucasným pádivým technickým rozvojem (asi jako pádivé souchotiny) to ovsem nabírá perverzne monstrózních rozmerú, vcetne cíleného utvárení prostredí pouzívání vecí v tomhle smyslu.

    Vidím jen 2 moznosti, jak se tomu bránit: 1. Vytvárení spotrebitelských loby, které sice neodmítají rozvoj jako takový, ale bojují proti takovýmhle jeho dúsledkúm. 2. Nez si clovek cokoliv porídí, dúkladne si rozmyslet, jestli to opravdu potrebuje, pokud mozno se podívat na vec i oprostený od zabehlých myslenkových mechanizmú a automatizmú. Cílem by melo být tu hydru nekrmit a bránit se lezení do závislosti na ní.
    Naposledy upravil Mikus; 22.08.2015 v 16:03.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  3. #3

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    A přitom by stačilo, kdyby fungovalo přesunování většiny aplikací na sd kartu...
    Což by dle mého stačilo provést malým updatem...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Je ovsem otázka, jestli by se pak takhle z nutnosti nepresouvaly na SD-kartu i sytémové veci, pro které tahle komunikuje prílis pomalu. Navíc mám z rúzných ctecek a i z fotáku zkusenosti, ze ne vzdycky je kontaktování SD- a podobných karet dostatecne spolehlivé.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  5. #5

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    A přitom by stačilo, kdyby fungovalo přesunování většiny aplikací na sd kartu...
    Což by dle mého stačilo provést malým updatem...
    No jo, taky jsem si před časem myslel, jak jsem na to vyzrál, když mám 2 GB interní paměti a k tomu velkou kartu a ono houby, když je na appky vyhrazená nějaká ~700 MB partition....
    Přesun aspoň částečně jde, ale záleží na konkrétní appce - pokud to běží rezidentně (tj. umí to notifikace, widget na ploše, ...), tak to normálními prostředky nepřesuneš - je potřeba root a buďto vytvoření linku na SD kartu nebo změna velikostí oddílu interní paměti. Ta nemožnost přesunu má svůj důvod, který tu nastínil Mikus - odezva a rychlost karty.
    Mně se s tím nakonec nechtělo babrat, tak jsem volbu aplikací a aktualizací trochu přehodnotil a nějak funguju.
    Každopádně bych na možnost reklamace tohodle nesázel, tím spíš, když se to řešení dá ne až tak složitým způsobem zbastlit (root, smazání nepoužívaných vestavěných aplikací, případně ten link na kartu).
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  6. #6

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Jasně máte samozřejmě pravdu s rychlostí a spolehlivostí sd karet, ovšem já např myslel, data z FB (naposledy co jsem u ženy mazal tak to bylo 300MB) a proč tyhle user data (které jsou v podstatě stažené fotky) nejdou přesunout ?
    Proč nejde přesunout cache od Chromu ? opět to jsou jen data, které se natáhly samotným používáním, čili nejsou to systémové soubory..

    Jediné appky, které mi kdy přesunout šly jsou appky o velikosti pár MB, které se ani dál nezvětšují, no ale s těmi problém není
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  7. #7
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    285

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Nedávno jsem musel použít starý telefon z první generace smarthponů. HTC jej natolik "vyladilo", že s aktuálním fw, v továrním nastavení, je volných 50MB paměti, které okamžitě po připojení k internetu, zaberou google user data.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 3 uživatelů. (0 registrovaných a 3 anonymních)

Podobná témata

  1. nemožnost smazat složku ve WinXP SP2
    Založil Phetronius v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 18.04.2008, 15:55
  2. Nemožnost přihlášení do WinXP
    Založil DAM v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 21
    Poslední příspěvek: 01.08.2007, 13:16
  3. Desky od Gigabytu a nemožnost OC
    Založil Funda v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 30.09.2006, 14:39
  4. Nemožnost zaslat mail
    Založil Dusan v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 22.03.2004, 12:24
  5. Nemožnosť inštalácie SP4 CZ na W2000
    Založil wanthom v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 27.07.2003, 16:29

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •