Citace Původně odeslal Behemot Zobrazit příspěvek
To zas takto nedelám pác spouštet trafacku v obvodu preci jen aspon teoreticky znamená indukce až v desítkách kilovoltu.
Bude asi taky zálezet na tom, co se letuje. Zatím se mi jeste nikdy nic nepodarilo tímhle zpúsobem odprazit. A takhle musim opakovane zapínat a vypínat tam, kde to potrebuje víc casu, takze veci robustnejsí, co na tohle nejsou citlivé.

Citace Původně odeslal Behemot Zobrazit příspěvek
Až zas budu mít nejakej ten cínskej plasták, tak ti to klidne dám, vsadím se, že to bez poškození taky nedáš Je to proste strašnej odpad…..
Netvrdim. Ale timhle postupem je tak jeste nejvetsí sance. Uz jsem taky nekde zazil, ze byly pájecí oka na plastu, co se tavil pomalu jak vosk. Ted nevím, ale snad si vzpomenu, co to bylo

Ale obdobné potíze jsou nejen pri pájení. Onehdá jsem si na kolo hodil nový dynamo a - no nemám ve zvyku jezdit jako babicka na nákup do konzumu na vsi - a dynamo se celkem po chvilce prestalo tocit. Ocividne se velice rychle roztavily plastový loziska. A jak uz se mu ke konci nechtelo, tak jsem zrovna tak rychle pláštěm odrasploval plastovou kladku - taky nejspís neco... Kdo to vyrábí je jedna vec, trapný je pak ale, kdyz to nakoupí jinak tradicne zavedený a seriozne se tvárící, byt discountový retezec. I kdyz to neprodává za moc penez, clovek mu verí a ví, ze nízká cena neznamená vzdycky smejd a naopak. Pri téhle kvalite by ale k tomu meli jeste dávad prachy jako odskodnení za trable, co s tim pak clovek má