Výsledky 1 až 22 z 22

Téma: Sklenený kabel do bytu

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #21
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    268

    Standardní Re: Sklenený kabel do bytu

    Když už se tu tak brouzdám staršími věcmi, u kterých zústala řeč stát, tak pár doplňujících drobností na uložení k dennímu pořádku.

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    ...se vprostřed bootováni zastaví a čeká, až mu dám heslo (jen to, jméno tady žádné nemám), teprv pak bootuje dál. Přtom, když mu ho zadám špatně, nic neřekne, taky bootuje dál, akorát že se pak nedostanu do Netu.
    Tady mi časem došlo, o co se jedná: Je to jenom heslo od Windows, které nemusím vúbec, ale múžu aktivovat např. na ochranu před případnou osobou ne příliš vysokých technických znalostí v mém okolí, která by se popř. chtěla neoprávněně obsluhovat na mém kompu. Přihlašování do Netu jménem a heslem jako u ADSL tu není, Net nabíhá sám od sebe, vylognutí se provede nejsnáz odpojením modemu ap. Vyhodí-li mě provajdr pro delší odpojení, přhlásím se pomocí IPCONFIG /renew_all.

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Pozitivní je zvýšení rychlosti z ADSL 5/0,5 Mbps na SDSL 10/10, i když viditelnou změnu jsem po téhle stránce zatím nepozoroval; čekám, že to poznám hlavně až budu potřebovat něco většího posílat.
    Jak to je, jsem během doby poznal už dávno. Vyšší rychlost posílání se skutčně občas hodí, i když je to jen věc pocitu, vizuální kontrolu posílaných dat nedostávám - na rozdíl od stahovaných - nikde žádnou. Hodilo by se ale zrovna tak u ADSL, kdyby bylo bývalo od samého začátku udělané tak, aby bylo lze v případě potřeby obrátit asymetrii - rychle posílat, pomalu stahovat.

    A rychlost stahování: Těch 5 Mbit/s netto, co jsem měl na ADSL, bylo naprosto postačující. Nestreamuju, takže superrychlosti na super-TV ap. nepotřebuju. A na stahování, vyjímky potvrzující, že stahovat až blízko k 10 Mb/s múžu, existuijí a potvrzují současně i pravidlo, že servry, co jsou schopné a ochotné mi něco poslat rychleji než 3 Mb/s jsou naprostá vzácnost.

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Nevýhody: ... 3. mou osobní situací možná dané katastrofální nepřímé finanční důsledky z prodlení, to uvidím teprv až přijedu do Prahy, co tam shledám.
    Tohle je jistě nejhorší ze všeho, dosud nejhorší, co jsem si kdy ve svém životě dokázal představit. Následné epizody, které by bez tohodle zústaly epizodami, narostly do obludných problémú, pandemie, jež by se z pohodové situace zvládala taky v celku pohodově - těžší újmy na zdraví jsem naštěstí já i mé okolí zústal ušetřen, ale ta všechna omezení okolo toho, hlavně zavřené hranice - tomu dodala své. Škody vznilé ztrátou hodnot, ušlým výdělkem i vysokými náklady čítají v přepočtu na Kč dosud vyšší 8-místné (slovy osmi!) číslo, které stále roste, škody na sociálních kontaktech se takhle vyčíslit nedaj. Prostě životní ruin a není nikdo z viníkú, na kterém bych se mohl aspoň trochu zahojit. Nikdo se tedy snad nebude divit, že tenhle tak vychvalovaný "technický pokrok" dnes už opravdu rád nemám, ač navazuje přímo na mé púvodní povolání, které jsem si kdysi z obrovského zájmu zvolil. A hlavně lidi, kteří ho bezohledně jen s ohledem na svoje, leckdy i jen domnělé zisky či z vlastní hlouposti, naivity, nevědomosti a pohodlnosti aktivně i pasivně protlačují (a není to jediný dúvod, ono stačí média ne pouze konzumovat, ale sledovat, přemýšlet nad jejich zprávami, kombinovat a nezapomínat)
    Naposledy upravil Mikus; 26.10.2023 v 02:36.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Podobná témata

  1. Jaký nový AP/router do dlouhého bytu?
    Založil Darth Maul v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 52
    Poslední příspěvek: 15.06.2008, 10:50

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •