Výsledky 1 až 23 z 23

Téma: Windows 7 sa zasekáva

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Neviem či to má niečo spoločné s BIOSom, a na firemnom noťase to nechcem riskovať. Aké ovládače myslíš? Na grafiku? Mal by som mať všetko aktuálne z MS Update.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    285

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Jestli to je firemní notebook, tak předpokládám, že firemní ajťáky, kteří by se na to podívali, asi nemáte.

    Zkusil bych se mrknout na profily výkonu (spotřeby) ve windows (ovládací panely). Ale spíš si myslím, že bude problém u hardwaru, přehřívání by to být klidně mohlo.
    A při tom testování/hraní, apod. čerpáš elektřinu, předpokládám ze sítě, ne přímo z baterky, že?

  3. #3

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Sme IT firma, takže firemní ajťáci asi toho nebudú vedieť viac ako napr. ja a nechcem ich s tým otravovať, asi by ma zrušili, že tu používam Prime95.

    Tie profily výkonu som pozrel, mám nastavený vyvážený profil a čerpám skoro vždy zo siete.

    Podľa mňa to bude tou teplotou, lebo napr. Speedfan alebo nejaký widget v KDE mi ukazuje niektoré teploty nad 90 stupňov. Preto by asi bolo najlepšie zistiť, ako zvýšiť tie otáčky vetráku. Starý notebook s WinXP pri vyššej záťaži automaticky zvýšil otáčky, bolo to počuť, tento to akosi nerobí.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    V tom případě je to opravdu velmi pravděpodobně tou teplotou, novej BIOS a ovladače od AMD/Intelu jsem radil proto, že můžou změnit řízení chlazení
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  5. #5
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    281

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Biosu se neboj, o vse se postara Lenovo system update. Kdyz nechas notes pripojen do site a spustis jen ten bios update, tak nevim co vse by se muselo po... aby se to nepovedlo
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    273

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Citace Původně odeslal Wizzard Zobrazit příspěvek
    Sme IT firma, takže firemní ajťáci asi toho nebudú vedieť viac ako napr. ja a nechcem ich s tým otravovať
    Timto jsi me velice rozesmal, doufam ze jsi podobne ohleduplny i napriklad v restauraci a jidlo si uvaris sam, abys neobtezoval kuchare
    Jinak tedy pokud tam nekdo na user support je, tak jich patrne resi vice, vi co je u tech notasu bezne, co jak lze vyresit, pripadne je jeho prace to zjistit.
    (nemluvim jen tak z cesty, user support jsem v IT firme delal, presne takove veci resil, ostatni ve firme meli na praci delat na zakazkach, ne si tyden hrat s nefunkcnim notasem)
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  7. #7
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    260

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Citace Původně odeslal Wizzard Zobrazit příspěvek
    Sme IT firma, takže firemní ajťáci asi toho nebudú vedieť viac ako napr. ja a nechcem ich s tým otravovať, asi by ma zrušili, že tu používam Prime95.
    Viz. "HollyG"... a na co tam teda ty firemní ajťáky máte? Vaří kafe IT šéfovi?

    Já mít problém s firemním NB, tak to primárně řeším právě ve firmě... a propo, proč máš na NB puštěný Prime95? Na otestování stability? IMHO zbytečné, když se ti náhodně seká...
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  8. #8

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Některé typy Lenova měli špatné větráky, které se po čase přestaly otáčet /můj šefik šel na servis, kde mu dali nový cpufan/.
    Nezlob se na mne Wizarde, ale když víš, že se ntbk ohřívá na 90° tak by ti mělo dojít, že bude chyba právě v tom...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    273

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Vidis tech 90 stupnu jsem uplne prehledl, pak je jasne ze nastupuje "cpu throttle", kdy se notas stava v praxi nepouzitelny (presne zpusobem co popisujes).
    Nejcastejsi pricina byva spatne nanesena teplovodiva pasta mezi procesorem, nicmene to uz je na reklamacnim technikovi/internim IT zjistit kde je chyba.
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  10. #10

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Ide o to, že nemám čas byť niekoľko dní bez noťasu, preto to radšej riešim sám. Skúšobne som vypol Prime na jednom jadre, uvidím, čo to spraví Zdá sa mi zbytočné, aby noťas bežal naprázdno len tak, nech aspoň niečo robí.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    273

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Citace Původně odeslal Wizzard Zobrazit příspěvek
    Ide o to, že nemám čas byť niekoľko dní bez noťasu
    Ano, proto existuje IT oddeleni, aby toto zajistilo(abys mel funkcni notas i po dobu opravy). Nehlede na to, ze na firemni notasy by mela byt NBD zaruka, kde technik dojede na urcene misto a opravi na pockani...
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Zasekava sa my UT 2004
    Založil Lord Skullhead v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 27.11.2004, 21:39
  2. Windows XP - zasekava se pri odhlasovani
    Založil howard v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 25.07.2003, 11:54
  3. Windows XP - zasekava se pri odhlasovani
    Založil howard v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 05.07.2003, 23:36
  4. Zasekava mi zvuk pri pisani na klavesnici
    Založil rombow v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 21.05.2003, 19:59
  5. SB LIVE 5.1 zasekava comp pri hrach a mp3
    Založil Tomina v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 25.02.2003, 10:49

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •