Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: HELP: AUKRO - Výzva k úhradě za cizího uživatele !

  1. #1
    Member Avatar uživatele -melda-
    Založen
    22.12.2003
    Bydliště
    PRAHA 9, (Jindř. Hradec)
    Věk
    48
    Příspěvky
    250
    Vliv
    254

    Standardní HELP: AUKRO - Výzva k úhradě za cizího uživatele !

    Ahoj,

    díky podvodníkovi a systému ověřování validity osobních údajů Aukro.cz, jsem se dostal do nepříjemné situace. Pokud máte někdo podobnou zkušenost a recept, co podniknout, neváhejte se podělit.

    V červenci 2010 přišla na adresu, kde již cca 10 let nebydlím, výzva k úhradě závazku 491,33 Kč vůči Aukro, s.r.o. Navíc šlo ovšem o výzvu adresovanou na moje jméno a příjmení a přitom za jiného uživatele (Romain_80, což rozhodně já nejsem). Naskenovanou výzvu mi poslala paní z daného bydliště s hrůzou, že jí tam přijde exekutor. Nikdo nevíme, jak se daná osoba mohla k mým 10 let starým údajům dostat, registraci si navíc provedl až loni v září. Obrátil jsem se tedy mailem na Aukro, sdělil své čestné prohlášení, že daným uživatelem já nejsem a nechť po mně nic nevymáhají. Obdržel jsem odpověď, že se mám obrátit na Policii a Aukro jim v případě potřeby poskytne součinnost.

    Na poldy zajdu, ale irituje mne, že Aukro si stanoví benevolentní pravidla ověřování registrace a případné podvody si za ně musí řešit poctivý uživatel. V jedné ze svých odpovědí na Aukro jsem uvedl, že mi způsobili újmu tím, že nedostatečně ověřují registrace, poplatek za vystavení zboží se nehradí předem, k blokaci uživatele Romain_80 přistoupili pozdě.
    Naposledy upravil -melda-; 10.08.2010 v 15:55. Důvod: pády, překlepy apod.

    i7-2600K, LGA1155

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: HELP: AUKRO - Výzva k úhradě za cizího uživatele !

    Tak podej trestni oznameni na Aukro pro zneuziti osobnich udaju. Je to ciste jejich problem.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #3
    Member Avatar uživatele -melda-
    Založen
    22.12.2003
    Bydliště
    PRAHA 9, (Jindř. Hradec)
    Věk
    48
    Příspěvky
    250
    Vliv
    254

    Standardní Re: HELP: AUKRO - Výzva k úhradě za cizího uživatele !

    Faktem je, že bych neměl předjímat jak mohlo k zápisu mých údajů do jejich DB dojít. Zkrátka AUKRO používá moje osobní údaje ve vazbě na jinou osobu.
    Díky za Tvůj čas, poreferuju o dalším vývoji.

    i7-2600K, LGA1155

  4. #4

    Standardní Re: HELP: AUKRO - Výzva k úhradě za cizího uživatele !

    Tak to je haluz. Opravdu nemají dobré zabezpečení. On ten ověřovací dopis totiž chodí obyčejně. Tudíž ho pošta hodí do schránky a z té ho může kdokoliv vyndat a vzít se potřebný kód.
    I když tady bych to viděl na nějaké veliké pochybení aukra... . Protože o obyčné zásilce se nikdo nedozví kdy přijde a divil bych se že pachatel by každý den kontroloval cizí schránku aby vytáhl dopis aniž by si ho nikdo z toho baráku všiml... . Aukro by to mělo posílat doporučeně... .

  5. #5

    Standardní Re: HELP: AUKRO - Výzva k úhradě za cizího uživatele !

    v us uz by to bylo na tucny odskodny... ale tady se slusnym pravnikem si myslim taky!
    MB:Gigabyte EP45-DS4 CPU:Intel Core 2 Duo E8500 rev E0@3,8GHz(9,5x400)@1,248v(load Prime)COOLER: CoolerMaster Hyper 212 RAM:Kinston HyperX 2x2048 DDR2 800 4 4 4 12 GK:Asus Radeon 5870HDD:SATA II WD500GB + WD320GB + Samsung F1 1TB BOX: Chieftec CH-05SL-B-OP PSU: Enermax MODU 525W CRT:21" LCD Samsung 215TW

  6. #6
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: HELP: AUKRO - Výzva k úhradě za cizího uživatele !

    Citace Původně odeslal Falen Zobrazit příspěvek
    I když tady bych to viděl na nějaké veliké pochybení aukra... . Protože o obyčné zásilce se nikdo nedozví kdy přijde a divil bych se že pachatel by každý den kontroloval cizí schránku aby vytáhl dopis aniž by si ho nikdo z toho baráku všiml... . Aukro by to mělo posílat doporučeně... .
    No nevím nevím, IMHO je to pořád jen a jen jejich problém... (aukra.cz) ... ačkoli mám pocit, že mě přišly přihlašovací údaje doporučeně (ale to už je nějaký ten pátek).
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  7. #7

    Standardní Re: HELP: AUKRO - Výzva k úhradě za cizího uživatele !

    JJ samo že je to jejich problém. Já je neobhajuji ... . Já jsem u aukra od 2005 a tehdá to přišlo obyčejně, dokonce jsem tu obálku nedávno potkal v šuplíku... . Možná že to posílají podle nálady... . Asi by to byl první krok který bych dělal. Zjistit zda ti to poslali doporučeně nebo obyč. Jestli doporučeně tak to předala chytrá pošťačka někomu jinému a bylo jí to jedno hlavně že se zbavila dopisu -> v tom případě rovnou napsat na ČOI ať se na to mrknou a prověří postupy pošty.

  8. #8
    Senior Member mince Avatar uživatele Kamikatze007
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Kolín
    Věk
    38
    Příspěvky
    875
    Vliv
    282

    Standardní Re: HELP: AUKRO - Výzva k úhradě za cizího uživatele !

    http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010072502 tady nekdo popisuje podobny problem...a i po osobnich zkusenostech se posledni dobou snazim aukru vyhybat jak jen to jde.
    AMD FX6300@4.2GHz|Gigabyte 990FXA-UD3|AMD Radeon R9 280X OC|2x8GB Crucial Ballistix DDRIII 1866|Intel SSD 520 120GB|2TB Samsung EcoGreen|WD CAVIAR BLACK 1TB|Samsung F1 1TB|Samsung 40" TV|LG W2600H|Logitech Performance MX|Seasonic M12II-620W|Creative X-Fi Music|Fractal Design Define XL R2|Yamaha AX-570+Jamo S606
    Mitsubishi Galant Wagon 2,5 V6 118kW@5750rpm 218Nm@4500rpm-default

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Odpovědí: 23
    Poslední příspěvek: 18.08.2008, 14:31
  2. VYZVA: Recenze FX5900 Ultra (vs. 5900 a R9800Pro) na P4 3.2
    Založil Mirek v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 12.09.2003, 21:59
  3. Vyzva k odebrani zarizeni v XP
    Založil Majkls v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 24.07.2003, 18:02

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •