Zdravim vsechny,
koupil jsem na aukru Smart UPS APC SU3000-RMINET bez baterii a ted resim co tam dat.

volal jsem na APC ohledne baterek do ups a jsou schopni mi tad tu brc11 (vnitrni), ale tu jsem rikal ze mam (ikdyz nemam) ze chci externi. No chlapek na podpore mi tvrdil ze tam zadny batery pack dat nejde, pak zjistil ze jde, po 10 minutach hledani to vzdal a rekl ze to nemuze dohledat

proste ten hovor nemel chybu... zavolal jsem tam a mluvil na me automat.. neco jako "dekujeme ze jste zavolali na apc ceska republika, upozornujeme ze hovor muze byt nahravan, nebo monitorovan" pak me to prepojilo na technickou podporu, ale ta byla pouze v anglictine... to me trosku dostalo

nicmene mi rikal ze tenhle stary model umoznuje pripojeni pouze jedne baterie a kdyzto nove modely uz muzou mit baterie razene za sebou a to klidne az do poctu 6 packu (30U jenom baterie... no zajimava predstava)
to me ale privedlo na myslenku ze batery pack v ups nebude mit v sobe vubec nic a melo by tam stacit pripojit jakekoliv gelove / olovene baterie s napetim 48V.

Takze ted dotaz.. myslite si ze je mozne pripojit treba 4 baterie o 12V, nebo v tom originalnim packu bude jeste nejaka elektronika? Co kdybych tam dal treba 4 kusy Varta solar 12V 100Ah?