Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Intel Turbo Memory - otazka pro znalce

  1. #1

    Standardní Intel Turbo Memory - otazka pro znalce

    nevim zda tento dred patri sem, kdyztak ho prehodte kam libo.
    Chtel bych se zeptat na Intel Turbo Memory (nezamenovat s Turbo Cache, kterou pouzivaji GPU).
    small info http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Turbo_Memory

    Cetl jsem ze nektere notebooky, maji "chip" nebo "rom" Turbo memory, nebo jak to nazvat, integrovany primo na desce. Verze 1.0 dostupna na chipsetech Santa Rosa ma velikosti 512Mb nebo 1GB. Po verzi 2.0 dostupne od tohoto roku jsem se zatim toliko nepidil.
    Balik Robson Package umoznuje napriklad Vistam pouzivat nove techy jako ReadyBoost, nebo readyDrive.

    Cetl jsem take ze tato technologie vyuziva zarizeni jako Nand flash pameti nebo USB drivy, jako zarizeni ktera umoznuji velmi zrychlit nektere cinnosti Winu. (predpokladam ze je to jakasi nahrada za swap na disku ? ale velmi rychla... )

    Moje otazka zni. Jaky je rozdil, pokud je "chip" turbo memory integrovany na desce, pokud je pouzito USB klicenky, ci zda se da pouzit napriklad pametova karta (zatim jsem nasel class 2, 4, 6 (taklze asi class 6)( SD treba, MMC, XD ?) ?


    Dekuji za odpovedi a nejspis me korigujte muj laicky vyklad.


    EDIT:
    muj notas ma ctecku karet. takze predpokladam, ze by tato technologie kdyz nic jineho (santa rosa chipset mam) mela jit pouzit nejaka hodne rychla SD/MMC/XD karta (cetl jsem ze Robson umi delat s velikosti 64MB-4GB). Poradite ktera karta je hodne rychla ? (notes umi toto : unterstützt SD™ Card, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™, SD™ IO")

    EDIT2: tak intel na tom maka dal, uz je podpora pro 8GB (coz ale nebude muj pripad)
    zde http://xtreview.com/addcomment-id-68...ry-module.html je to prezentovano jako additional modul (asi pres mini PCIe). ale predpokladam pres ty SD karty to taky pujde ?

    help needed.
    Naposledy upravil GreenOrchid; 25.11.2008 v 17:25.

    Laser G9 + Logitech G930


  2. #2

    Standardní Re: Intel Turbo Memory - otazka pro znalce

    tak jeste jsem sosal info a zda se ze:

    1GB turbo memory je rozdelen na 2x 512MB, (1 cast na readyboost a druha na readydrive).

    muj notas tu turbo memory nema (v device manageru neni nic). takze se zda ze modely X200-191 a X200-21D maji minimalne rozdil v turbo memory.

    takze ted uz jen zbyva zkusenost nekoho, jak moc se v praxi zrychly startovani programu/bootovani, pri pouziti 4GB SD rychle karty pouzite jako readyboost ? a potrebuji k tomu instalovat intel turbo memory driver ? nebo to umi vista "jen tak "?

    dikyyy

    Laser G9 + Logitech G930


  3. #3

    Standardní Re: Intel Turbo Memory - otazka pro znalce

    zítra bude malá ukázka 4GB robsona na cdrku.

  4. #4

    Standardní Re: Intel Turbo Memory - otazka pro znalce

    jeeee, tak to mi jde primo do rany.... thx.

    Laser G9 + Logitech G930


  5. #5

    Standardní Re: Intel Turbo Memory - otazka pro znalce

    K tomu v krátkosti - mám notebook na SantaRosa, měl bych v něm mít Turbo Memory modul (podle specifikací), v BIOSu ho můžu nastavovat, ale Turbo Memory se mi nikdy nepodařilo rozfungovat ... (a nejsem sám)
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  6. #6

    Standardní Re: Intel Turbo Memory - otazka pro znalce

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    K tomu v krátkosti - mám notebook na SantaRosa, měl bych v něm mít Turbo Memory modul (podle specifikací), v BIOSu ho můžu nastavovat, ale Turbo Memory se mi nikdy nepodařilo rozfungovat ... (a nejsem sám)
    to vypada na nejakou delli specialitu (jestli plati tvuj podpis) - me se to na XPS1330 taky nepovedlo ... a pritom vypnout/zapnout jde ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  7. #7

    Standardní Re: Intel Turbo Memory - otazka pro znalce

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    to vypada na nejakou delli specialitu (jestli plati tvuj podpis) - me se to na XPS1330 taky nepovedlo ... a pritom vypnout/zapnout jde ...
    Četl jsem pár recenzí (Turbo Memory), kde uváděli, že je to nevyspytatelné a funguje se tomu, jak chce ... Jinak ano, podpis platí.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. AMD news, infa, nejen z procesoroveho trhu
    Založil flanker v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 40
    Poslední příspěvek: 28.04.2010, 10:45
  2. Intel Conroe - novy kral
    Založil MadCap v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 1090
    Poslední příspěvek: 15.10.2007, 19:44
  3. MPlayer, problem s video driverem
    Založil Lopan v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 19.12.2006, 12:05
  4. Memory tweaker for Intel chipsets.
    Založil monsoon v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 22.03.2006, 16:48
  5. EPoX 8K5A2+ a Duron 1,4
    Založil Vlado v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 31.01.2004, 18:28

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •