Výsledky 1 až 25 z 204

Téma: Cell

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Cell

    Citace Původně odeslal MLox Zobrazit příspěvek
    Ale umi, odkud jsi cerpal informace?
    tak jinak ... nejaka podpora tam je ... ale vykon mimo FP uz neni ani zdaleka tak zavratnej ...
    navic jsou vsechny SPE SIMD a nemaj primej pristup do pameti ... prosimte uved nejakej priklad vyuziti takovyho cpu jako general purpose ... tedy ne, ze to provadi nejaky silne specificky vypocty ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  2. #2

    Standardní Re: Cell

    Ze nemaji primy pristup do RAM je prave ta genialita cellu pristup do RAM maji pomoci DMA prenosu po sbernici ktera ma propustnost nejakych 100GBps (gigabyte za vterinu).
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    tak jinak ... nejaka podpora tam je ... ale vykon mimo FP uz neni ani zdaleka tak zavratnej ...
    navic jsou vsechny SPE SIMD a nemaj primej pristup do pameti ... prosimte uved nejakej priklad vyuziti takovyho cpu jako general purpose ... tedy ne, ze to provadi nejaky silne specificky vypocty ...
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  3. #3

    Standardní Re: Cell

    Citace Původně odeslal Petrik Zobrazit příspěvek
    Ze nemaji primy pristup do RAM je prave ta genialita cellu pristup do RAM maji pomoci DMA prenosu po sbernici ktera ma propustnost nejakych 100GBps (gigabyte za vterinu).
    Moje slova!
    Jinak aplikace na tom muzes spoustet jakekoliv - klidne i OpenOffice nebo Firefox - prestoze na generovani fraktalu je to ocividne vhodnejsi. A ten vykon v celociselnych operacich tam je i tak dost veliky, odhadem se vyrovna moji stare PIII (Vykon na jadro, ne vykon celeho CBE)
    Jeste k te RAM - kazde jadro ma pristup do sve Local Storage, ktera je zatim jenom 256kiB, ale adresovatelna az do 4GiB (Jestli jsem to tedy dobre pochopil a ty 4GiB nejsou jeste nejaka jina extra RAM patrici kazdemu jadru zvlast)

  4. #4

    Standardní Re: Cell

    Citace Původně odeslal MLox Zobrazit příspěvek
    Moje slova!
    Jinak aplikace na tom muzes spoustet jakekoliv - klidne i OpenOffice nebo Firefox - prestoze na generovani fraktalu je to ocividne vhodnejsi. A ten vykon v celociselnych operacich tam je i tak dost veliky, odhadem se vyrovna moji stare PIII (Vykon na jadro, ne vykon celeho CBE)
    Jeste k te RAM - kazde jadro ma pristup do sve Local Storage, ktera je zatim jenom 256kiB, ale adresovatelna az do 4GiB (Jestli jsem to tedy dobre pochopil a ty 4GiB nejsou jeste nejaka jina extra RAM patrici kazdemu jadru zvlast)
    stale cekam na to realny vyuziti ... v cem to bude na GP lepsi nez C2D/Phenom ...

    pak muzeme dal diskutovat o tom, jestli primej pristup do pameti je gain, nebo pain ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  5. #5

    Standardní Re: Cell

    No vzdyt uz jsem rekl: realne se da vyuzit na cokoliv, na co normalne pozivas PC: od uprav textu po upravy videa. Jake je realne vyuziti tveho pocitace?

  6. #6

    Standardní Re: Cell

    Citace Původně odeslal MLox Zobrazit příspěvek
    No vzdyt uz jsem rekl: realne se da vyuzit na cokoliv, na co normalne pozivas PC: od uprav textu po upravy videa. Jake je realne vyuziti tveho pocitace?
    ale ja se neptam, co na tom jde spustit ... vetsinu beznych programu po rekompilaci pustis i na 486ce ... ja se ptam realne vyuziti, kde to bude mit vyssi pomer cena/vykon, nez bezny DC/QC ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  7. #7

    Standardní Re: Cell

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    ale ja se neptam, co na tom jde spustit ... vetsinu beznych programu po rekompilaci pustis i na 486ce ... ja se ptam realne vyuziti, kde to bude mit vyssi pomer cena/vykon, nez bezny DC/QC ...
    Aha, ja jsem nepochopil otazku! No, ten pomer bude stoprocentne vyssi u vsech programu, ktere intenzivne vyuzivaji vypoctu v desetinne carce se single precision, tedy primarne hry - kvuli tomu byl take ten procesor vyvinut. Na cokoliv jineho je lepsi vyuzit obycejnou Power G6 nebo nejaky Intel compatible z poslednich dvou generaci, coz je ale vcelku jasne. Ja jsem mluvil o tom, ze na Cellu jdou spustit vsechny aplikace vcetne tech vyuzivajicich int bez vyrazne ztraty vykonu oproti beznemu PC, pricemz u nekterych (float) bude zrychleni tak vyrazne, ze se ten procesor vyplati koupit uz jen kvuli tomu.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 3 uživatelů. (0 registrovaných a 3 anonymních)

Podobná témata

  1. Procesory Cell - PS3
    Založil Kooca v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 07.02.2005, 20:44
  2. Nvidia podvádí i v Beyond3d's Splinter Cell benchmark?
    Založil Spajdr v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 03.06.2003, 20:00

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •