Citace Původně odeslal Darth Maul Zobrazit příspěvek
VERTE-NEVERTE
Mam docela zajimavy poznatek, ale pokud se Vam bude zdat neuveritelny, nekamenujte me, please...

Jel mi procak E6400 na desce DQ6 v pohode na 400x8 na default - teploty kolem 55°C ve SmalFFTs v ORTHOSu. Paxem nainstalil Windows Vista 64bit - zkousel jsem je celou noc na tehle pretaktovane masine.

Dnes jsem prisel z prace a komp ani nepostl. Nakonec komp jede jen na 350x8 kdyz procaku dam 1,35V (+0,025V)!!! Jako kdyz ty 64-bit instrukce lezou do jinak nepouzivanych casti CPU a tam mu davaji naloz, kterou pozdeji nerozdycha. A teplota v BURNU 58°C.

Nemam tuhle svou teorii nijak podlozenou, takze ji nebudu nijak hajit, ale daval bych bacha aspon s max. OC a 64bit OS. Uz mi to ve WinXP jede zase ORTHOS STABLE, ale jak rikam, srazil jsem parametry procaku dost dolu a asi jsem nejakou 64-bitovou instrukci otevrel uvnitr pandorinu skrinku... >:}
To je celkem uvěřitelné a pravděpodobné, nicméně je taky důležité naezapomenout, že v Orthosu je třeba nastavit vyžší prioritu při testování, nejlépe na "9" ,nejlépe celej den....a je dobré testnout i už zde na foru zminovaný - Intel thermal analysis tool, kterej umí zatopit ještě víc než Orthos.