Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: debian 3.1 kompilace jadra

  1. #1

    Standardní debian 3.1 kompilace jadra

    snazim se kompilovat jadro z 2.4.27-2-386 na 2.6.8. Jsem zacatecnik. Jedu podle tohoto navodu http://www.debian.org/doc/manuals/re...kernel.en.html, ale u radku make menuconfig mi to vypise
    /usr/bin/ld: cannot find -lncurses
    unable to fing the ncurses libraries
    you must install ncurses-devel in order
    ale nevim jak to instalovat poradi nekdo? I klidne nejaky jednodussi zpusob jak zmenit jadro jsem lama.

  2. #2

    Standardní

    Kód:
    you must install ncurses-devel
    ctes co ti to rika? mas nainstalovane ncurses-devel ?
    mozna se to jmenuje trosku jinak, libncurses-devel nebo i s nejakym cislem...
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  3. #3

    Standardní

    aha diky uz jsem zjistil jak se to jmenuje ncurses-dev. A nejde to jadro nejak jen updatovat nez jej tak slozite menit?

  4. #4
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní

    Ta 'velka' konfigurace te ceka jednou, pak uz ji budes upravovat-doladovat, takze to neni tak strasny.
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal chinook
    aha diky uz jsem zjistil jak se to jmenuje ncurses-dev. A nejde to jadro nejak jen updatovat nez jej tak slozite menit?
    image kernelu, jakej mas v distribuci, se updatovat da normalne pres apt-get (jmenuje se to kernel-image nebo tak nejak), pokud nechces distribucni, tak si jednou nakonfiguruj pres make menuconfig kernel a schovej si nekam soubor .config... az vyjde novy jadro, tak ho stahnes, rozbalis, nakopirujes do nej ten .config soubor a budes ho mit nakonfigurovany stejne, jako predesly jadro...
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  6. #6

    Standardní

    jsem zacatecnick zkousel jsem rovnou nainstalit pomoci apt-get install kernel-image-2.6.8-2-686 vse probehlo ale kdyz jsem dal zjistit verzi jadra uname -r tak mi to pise 2.4... Kde je chyba? Mozna je to hloupy dotaz ale teprve se s linuxem seznamuju

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal chinook
    jsem zacatecnick zkousel jsem rovnou nainstalit pomoci apt-get install kernel-image-2.6.8-2-686 vse probehlo ale kdyz jsem dal zjistit verzi jadra uname -r tak mi to pise 2.4... Kde je chyba? Mozna je to hloupy dotaz ale teprve se s linuxem seznamuju
    prepokladam zes asi neprebootoval na to novy jadro...
    a taky asi budes muset pridat to novy jadro do /etc/lilo.conf (jestli mas lilo) nebo do grubu...
    EDIT: asi ho mohl vubec nabootovat
    Nejaky to Jabko a nejakej ten Nikoooon + fitpc2 s FreeBSD :)

  8. #8
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •