Cau. Mam mensi problem. Do starsiho pc ( celer800 + nejaka MSI ( radic umi jen UDMA66 ) ) jsem koupil Barcu4 80GB. A stalo se par divnych veci:

1) hned po startu zacne disk chrochtat ( jako kdyby porad dokola seekoval ) . Kdyz neco z disku precte nebo zapise, tak to na vterinu chrochtat prestane a pak zase pokracuje. To dela tak hodinu a pak prestane. Po vypnuti ( ne reset ale power of->on ) to dela zase.
Mam takovy podezreni ze disk ma nejak spatne (?) nastavenej SMART automatic extended self test ( dela to presne ty same veci a stejne dlouho, jako kdyz pomoci nejakyho programku pustim tento test explicitne akorat, ze to dela samo uz po spusteni ). Divny je ze kdyz v biosu vypnu SMART tak to dela porad. ( pro linuxare: kdyz pustim smartclr -o off -s off /dev/hda tak to vypise ze SMART vypnul, ale dela to porad ). Prenosem disku do jineho PC ( kde mam b4 40GB fungujici korektne ) se problem nevyresil.

Toto mi dela uz druha nova B4 80GB ( prvni sem vyreklamoval protoze po nekolika hodinach odesla ). Tadle zatim funguje az na hodinove chrochtani dobre.

Mel jsem te podezreni na zdroj ( CODEGEN 300w ) ale po vymene za jiny zdroj a jiny novy disk to chrochta zase.

Disk je zapojen jako single drive na 80zilkovem kabliku ( mohl by spatnej ide kablik zapricinit poskozeni disku )

2)disk je dost pomalej - max. sequential transfer < 20MB/s . Ale to je mozne omluvit deskou ktera dma66 neumi. Po prenosu do jinyho PC ( ktery umi dma100 ) se problem vyresil.

Tak poradte s 1).

Dik.