Tak jsem zkoušel už několik DVD+R Verbatim 16x AdvancedAZO (Mitsubishi Chemicals) a nemůžu se zbavit dojmu, že jejich kvalita je tak trochu podivná. Výsledky vypalování na mém Liteonu 1673S jsou často dost jiné. Mám média, na které vypálím 250 PIF chyb, pak kusy, kde je 700 až 1500 PIF chyb. Počet chyb PI je poměrně stabilní - 14000 až 20000. Vypalováno rychlostí 6x (nejmenší možná). Co jsem zkoušel 8x, se nijak výsledky nelišilo.

Jedno médium dopadlo tak příšerně, že se na něm v jednom souvislém úseku vyskytuje asi 7000 PIF chyb a přes 600 tisíc PI. Nezdá se mi, že by to bylo vypalovačkou, protože to by vypalovala všechno zle. Předem říkám, že všechna média jsou ze stejné krabičky. Co jsem se díval nedávno na CDR.cz, tak jim také vychází, že např. dual-layer médium dosáhne (i při dvojnásobné kapacitě) polovičního počtu chyb oproti jednovrstvému, což je přinejmenším zvláštní.

Můžete mi někdo potvrdit, jestli taky něco takového pozorujete?


---
U CD-R Verbatim SuperAZO (Mitsubishi Chemicals) vůbec žádné problémy nepozoruju. Kvalita vypalování je super, běžně mám pod 300 C1 chyb a žádnou C2 (dost často i pod 100 C1). Takto to dopadlo u všech médií, která jsem zkoušel. Je ale fakt, že na CD-R má obrovský vliv rychlost pálení. Optimum pro Liteona je 16x, jak dám méně nebo víc, jsou výsledky podstatně horší.