Výsledky 1 až 25 z 75

Téma: Kde nakupovat?

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    260

    Standardní Re: Kde nakupovat?

    2 duves: ceny pro koncové zákazníky jsou tvořeny IMHO 2 způsoby:

    1) cenami, za které výrobce prodává na ten či onen trh (tzn. stát, oblast),
    2) přirážkou (ziskem), který si k této ceně přičte prodejce distribuující koncovým zákazníkům (ano, úmyslně jsem vynechal mezičlánky, které mají na cenu také mnohdy podstatný vliv).

    No a čím větší trh, tím lepší ceny od výrobce a následně i pro obchodníky (funguje-li dobře konkurence) a ve finále i pro koncové zákazníky (jednoduše "čím víc toho prodám, tím lepší cenu mohu nabídnout").
    Myslím že tady na OCfóru toho moc nevyšpekuluješ - a pokud ano, stejně ti to k ničemu nebude

    Jináč mi osobně přijdeš jako takový ten "věčný zákazník" - zmiňovaný Pentax K-x kupuješ už tuším třetí měsíc
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  2. #2
    Member Avatar uživatele duves
    Založen
    01.08.2006
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    61
    Příspěvky
    132
    Vliv
    219

    Standardní Re: Kde nakupovat?

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    2 duves: ceny pro koncové zákazníky jsou tvořeny IMHO 2 způsoby:

    1) cenami, za které výrobce prodává na ten či onen trh (tzn. stát, oblast),
    2) přirážkou (ziskem), který si k této ceně přičte prodejce distribuující koncovým zákazníkům (ano, úmyslně jsem vynechal mezičlánky, které mají na cenu také mnohdy podstatný vliv).

    No a čím větší trh, tím lepší ceny od výrobce a následně i pro obchodníky (funguje-li dobře konkurence) a ve finále i pro koncové zákazníky (jednoduše "čím víc toho prodám, tím lepší cenu mohu nabídnout").
    Myslím že tady na OCfóru toho moc nevyšpekuluješ - a pokud ano, stejně ti to k ničemu nebude
    Ja ti rozumiem. No pripada mi to tak trochu ako vývoj pri autorizovanom dovoze bike komponentov Shimano pre europu - Paul Lange. Z roka na rok dvihali ceny, až neprišiel šedy import. A bikeri tam nakupia o 30% lacnejsie.

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    Jináč mi osobně přijdeš jako takový ten "věčný zákazník" - zmiňovaný Pentax K-x kupuješ už tuším třetí měsíc
    Myslim, že som na fore (asi na inom, myslim na forum.digineff.cz) tvrdil, že dslr kupujem vo februari. Harmonogram je dodržaný

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •