Po nedávné anabázi s objektivem se pár věcí změnilo, přibyly nějaké zdroje, začínající jaro mě trochu nabudilo a dospěl jsem k závěru, že nadešel čas na nové tělo.
Momentálně jsem na tom takto:
Canon 450D + grip, C50/1.8, C70-300 USM IS, Tamron 90/2.8 a nějaká ta manuální skla.
Zásadní otázkou je, zda má cenu lpět na Canonu, když těch objektivů není až tolik. Nicméně značka je mi ze všech svou image nejsympatičtější. Ale k požadavkům.

Proti tomu co mám teď bych rád v první řadě něco fortelnějšího a odolného proti vlhku a prachu. Určitě bych si chtěl polepšit u ostření, 9 křížových AF bodů považuju za minimum, s tím souvisí i hledáček, to kukátko co mám teď je hlavně při ručním ostření dost na prd.
Důležitým faktorem je i schopnost natáčet solidně fullHD video, ono se to hodí a často pár vteřin záznamu řekne víc než album fotek.

Projížděl jsem recenze na dpreview.com a porovnával možné kandidáty, prozatím jen Canony. Mám několik nejasností, mezi kandidáty patří 60D, 7D a 5D mkII (III). Z logiky věci jsem původně chtěl vzít 60D jako nejnovější z porovnávaných a moc se nestarat o to co je výš nebo níž. Jenže jak to vypadá, tak 60D není nástupce 50D ale spíš takový divný hybrid mezi 600D a 50D a hlavně plastové provedení mě od něj dost zrazuje.

Chtěl bych fotit hlavně koncerty s pevnými skly, portréty a vůbec lidi. Občas sport nebo makro a krajinky, ale to spíš jen příležitostně. Výhody a nevýhody 5D coby FF mi jsou jasný, jen je otázka, jestli se ty peníze navíc vyplatí. Rozdíl mezi 7D a 5D mkII je 33% což není úplně málo, navíc 7D umí bezdrátově ovládat blesky a je neskutečně rychlá. Finančně mám limit dejme tomu 70000,- Kč ale za ty peníze bych rád koupil i nějaký to vybavení rádoby ateliéru.

Uměl by mě někdo popostrčit? Třeba osobními zkušenostmi s 7D a 5D mkII?

Poslední otázkou je zda vůbec teď něco pořizovat a radši chvíli nepočkat, 5D mkIII už klepe na dveře (i když cena je nehorázná) a 7D už taky není nejnovější kus.

Díky